Depeche Mode odštartovali…

TASR: Britská legendárna syntipopová formácia Depeche Mode odštartovala v piatok večer svoje turné po Európe koncertom v nemeckých Drážďanoch. V drážďanskej veľtržnej hale privítalo trojicu Davida Gahana, Martina Goreho a Andrewa Fletchera viac ako 10.000 nadšených fanúšikov.

Skupina sa na svojom prvom koncerte v Európe po piatich rokoch prirodzene predstavila songami z najnovšieho albumu Playing The Angel. Davy priaznivcov sa však doslova dostali do varu, keď odohrali aj staršie úspešné hity z 90. rokov ako Policy Of Truth, Enjoy The Silence, Personal Jesus či dokonca veľký hit z ich prvého albumu zo začiatku 80.rokov zo Speak and Speel - Just Can't Get Enough. Doteraz zvyšné trio pôvodných štyroch členov skupiny koncertovalo v rámci Angel turné len v Severnej Amerike. V Európe od piatka do leta odohrajú až 65 koncertov, keď vystúpia po prvý raz aj v Bratislave. V Nemecku už nasledujúcu nedeľu a pondelok budú koncertovať v Hamburgu, následne v metropole Berlíne, Düsseldorfe a ďalších mestách. Podľa údajov organizátorov sa príkladom 250.000 vstupeniek na nemecké koncerty vypredalo vo veľmi krátkom čase.

Názory Devotees (4)

nissan

 1    15. január 2006 o 07:04

no DM a Nemecko majú k sebe veľmi vrelý a príladný vzťah. Takže asi žiadna zmena playlistu. Veď boli sviatky a asi nemali chuť nacvičovať nové veci v playliste, iba keby Martin chcel zmeniť svoje songy,ale podľa výberu, čo hrá, asi ťažko.

JAs

 2    16. január 2006 o 00:23

Nic moc 10 000 fans,nech dojdu do Blavy kolko nas bude… excaim

cvengo

 3    16. január 2006 o 08:14

no asi ked hala nemala vacsiu kapacitu, tak tam ani viac fanusikov nemohlo byt ci nie?
reportaz napisem snad dnes vecer, bola to pecka

Mirage

 4    19. január 2006 o 00:35

Me fotky z naseho vyletu do Drazdan a z koncertu DM jiz visi na http://mi.rage.cz

Bohuzel byl jsem dost daleko, takze kvalita kolisava…

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa