Dave múzou Johana Lindenberga

Symbiózu v zaujímavom prevedení predviedli Dave Gahan a módny návrhár Johan Lindeberg. Johan navrhol pre Davea oblečenie pre nadchádzajúce svetové turné kapely Depeche Mode. Saká, vesty, tričká, košele a opasky nesú grafické otlačky podobné Davevovým tetovaniam. Táto módna sada sa zároveň stala inšpiráciou pre Lindebergovu ponuku na obdobie jeseň/zima 2006, ktorá sa objaví v obchodoch v máji budúceho roku.

Dave Gahan spolu s Alisson Mosshart z The Kills sú taktiež novými tvárami Johanovej kampane 21st Century Statements na obdobie jar/leto 2006, ktorú nafotil kultový fotograf Steven Klein. Johan hovorí:"Bolo to pre mňa veľmi inšpirujúce navrhnúť Daveovi celý šatník. Pociťujem s ním akési prepojenie, pretože spôsoby ako sa obliekame a prezentujeme sú veľmi podobné. Vždy sa mi páčil ten temný a bolestivý imidž Depeche Mode, no predsa len prinášajúci veľa svetla a nádeje." Reklamný koncept, ktorý sa už vlastne stal ikonou a ktorý momentálne prezentujú Juliette Lewis a Carl Barat, umožňuje umelcom vyjadriť ich osobné myšlienky, názory a pocity a tak vlastne individuálnym osobnostiam ponúka možnosť prispieť nielen ich fyzickým výzorom, ale aj intelektom. Dave kometuje:" Pasujeme k sebe. Vždy sa mi jeho návrhy páčili. Myslím, že minuloročná sezóna s Juliette Lewis a Carlom Baratom bola veľmi efektívna a ja sa veľmi teším, že môžem prispieť ku kampani 21st Century Statements.
Alisson Mosshart, Dave Gahan a Johan Lindenberg
[url=http://www.jlindeberg.com/newsandevents/london_october_22.pdf]Download tlačovej správy[/url] (pdf) Zdroj: [url=http://www.jlindeberg.com]jlindeberg.com[/url]

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa