Dvojkoncert Depeche “Flood”

Čitateľská rezenzia: Od monstrozného uvedenia nového albumu a jeho turne som sa neskutočne vytešoval a hltal každú novinku, zmienku o názve nového albumu, miest a datumov koncertov.

Po premiere prvého singlu som zostal v úžase, čo dokáže Martin zložit a cela partia v studiu priviest do dokonalosti. Tušil som,že toto album a turne bude prelomovejšie ako SOFAD, už len kvoli plánovaným miestam bohostánkov ako je berlinský, parížský a bratislavský štadión :-)

Po dokonalom online prenose na týchto stránkach prvého koncertu v Luxembursku a vybraného setlistu som poznal, že depeche konečne začalo brat prosby fans na diskusných forach, možno aj poznámok najbližších priatelov vážne a zostavili ho tak, že skratka sa nemože najst fan,ktorého by nezasiahla aspon jedna čast koncertu, či už úvod v podobe nového albumu, alebo tzv.chill out s Martinom, alebo záver s neškutočnými peckami, ktoré som kvoli svojmu veku počul live po prvýkrat (master and servant, strangelove)
Rozhodol som sa,že absolvujem dohromady tri koncerty. Jeden v Londýnskej hale a dva hned za sebou v BA a Prahe.Po šokujúcích Aténach a následných událostí som stále veril, že začnú v Londýne. Po prevalení všetkých informácii, čo sa vlastne presne Daveovi stalo som začal byt štastný, že vobec nejaký restart turne sa vobec konal. Včera som celý den myslel na Jacksona a na to, že vobec nemuselo byt tak nereálne, aby nás podobnou informáciou nešokoval aj Dave :-( (R.I.P Michael)

V Londýne preto možem maximálne porovnat uskutočnenú plánovanú afterparty a celkovú atmosféru. Na afterparty sme sa rozhodli íst dost neskoro okolo 23 hod, pretože trvala už tuším od 20 hod, museli sme si vystát radu cca hodinu systémom jeden out, jeden in. Preto v klube, kde sa vačšinou hrali staré remixy tých naj peciek a snád účastou celého sveta by to bola jednoducho dokonalá afterparty, ak by sa nejaký koncert konal..

Po cca mesačnom čakání prišla konečne očakávaná Bratislava a zase komplikácia teraz ale v podobe počasia, ktoré je jednoducho nemožné naplánovat skoro rok dopredu. Do BA sme už pricestovali v nedeľu a tešili sa, že to s tým počasím ale tak zle nebude. To sme ale nevedeli čo nás čaká v den koncertu..Od cca. 10 hodiny začalo pršat a bolo to stále horšie a horšie. Okolo 13hod sme boli na letisku čakat dalších členov našej výpravy a pozerali, či niekde neuvidíme depešácky embraer (neskor sa dozvedeli, že chlapci prileteli až okolo 16hod). Pomaly ale isto som začínal prepadávat panike z počasia, hoci niektorí z vás vyzdvihujú práve neustály dážd, tak podla mna práve on dokázal koncert degradovat v podstate na povinnú akciu ako zo strany skupiny, tak zo strany fans.

Už ani nemám chuť opisovat bratislavský štadión, pretože už toho bolo napísané skutočne dosť. Len ma doteraz zaráža fakt, že vážne na Slovensku platí, že čím viac zaplatíš tým horšie služby možeš očakávat. Len v krátkosti spomeniem drahšie lístky, pivo, tričká, služby, organizácia ako v Prahe. Doteraz neviem, či sa mám smiat, alebo plakat z postavenej konštrukcie, ktorá sa skratka postavila presne ako pred tromi rokmi, len s tým rozdielom,že nebolo už možné inštalovat tzv.globe v hornom strede obrazovky. Hoci to na bratislavskom koncerte nebolo ani tak vidiet, tak až v Prahe som pochopil o kolko viac vizuálneho zážitku mi sprostredkovala práve takáto maličkost. Vyzdvihnem ešte detail zavesenia postranných obrazoviek a čo dokáže spravit takáto maličkost ako čierná látka za nimi v Prahe.

Po krátkej prestavke daždovej prestávke sa chlapci správne rozhodli posunut koncert už na 20hod a tak celkom nečakane pre vačšinu ludí začalo super intro už tesne po 20hod. Dave ma absolútne príjemne šokoval svojím odhodlaním si tento (a v podstate ako každý iný koncert tejto šnúry užit) a šiel na 100% celú show. Hoci som bol pod podiom, musel som sa približne po troch pesničkách otočit a na neustále poznámky „velkých depešákov“ ( hraj!! , ten Martin je lenivý ako voš, David pod na catwalk, nech zmokneš ako my) a zakričat mu presne medzi oči „už drž p..u“. S mojím prekvapením s tým skutočne prestali. Myslím,že je zbytočne opisovat hrané songy, pretože k ním a ich prevedení nemám abosolutne čo napísat okrem slova skvelé. Ak už ale musím napísat moje dva najslabšie momenty, tak to boli precious a peace (ktoré ale zachránili parídne projekcie). Hoci u peace som mal pocit, že som na koncerte U2. Všimol som si ako na niejakú Davidovú otázku Martin silno gestikuloval, že nie. Podla mna sa dohadovali, či odspievaju posledný song na catwalku. Podla mna Martin oblečený ako leather man len neveriacky premýšlal v akom počasí sa aj dá odohrat komplet koncert a preto nás aj náležite pochválil :-)

Po skončení koncertu sme si vystáli cca 15 minutovú radu s pocitom,že sa už ani viac zmoknúť nedá a premýšlaním, čo by sa asi dialo, ak by kvoli nejakému problému bola potrebná rýchla evakuacia.

Po presune na afterparty na Pasienkoch bolo životne doležité hodit do seba pár panákov hrušky aspon kvoli nejakému pocitu zahriatia. Na rozdiel od organizácie koncertu nemám chlapcom absolutne čo vytknút, ako zvolene miesto, tak dané songy (už to neboli len len dookola sa opakujuce notorické známe hity ako pred troma rokmi) boli skrátka super a chcel by som podakovat všetkým, kto túto akciu zorganizovali (pomahali organizovat)

Po presune do Prahy som sa cítil ako v inom svete. Príjemné prostredie pred štadiónom, kopa fans v pohode postavajúcich s pivečkom v ruke, v podstate žiadne čakanie na vstupnú procedúru. Hoci kontrola niejakým dedkom mi prišla až úsmevná (mal som totálne plne vrecká na jeansoch-penaženka, mobil, foťak) on spravil taký asi 20cm ťah dole po stehnach a prehlásil – OK! :-)

Celý den to vyzeralo, že počasie bude k nám zhovievavé ale pri hraní predkapely sa opat rozpršalo a vytahovali sa pripravené vetrovky, pršiplášte (predomnou dievča dokonca dážník a tu si už myslím,že ochranka so svojou benevolenciou to až prehnala).

Depeche ako už bolo spomenuté začali dokonca pred 20 hod, čo bolo vážne priskoro kvoli projekcii, ale nám pod podióm to bolo nejako jedno. Oproti Bratislave bolo teplejšie snáď o 5 stupňov, preto som konečne videl Davea v typickej vestičke a následne aj tričku, ale hlavne som mál radost z Martina, že som videl konečne jeho kozmický oblek :-)

Zase som mal tu „česť„, že za mnou stáli snád najvačší depešáci na svete. Bol to už ich tretí koncert, neskutočne sa nudili, predpovedali, boleli ich nohy a tešili sa na pivo po koncerte. Úprimne nerozumiem takým ludom, či sa potom chvália v práci, alebo tu na stránkach, alebo si zvyšujú ego, že na koĺkých koncertoch už boli. Podľa mna už je choré ak človek ide na viac koncertov jednej šnúry (ako ja) a keď k tomu sa už človek teší na koniec tak je to v podstate nepochopiteľné. Čo ma ešte sklamalo, že vedeli v podstate len refrény a jeden z nich bol schopný dokonca popliest ako home, tak in your room..

Ku koncertu zase nemám čo napísat, pretože v podstate bolo všetko napísané, len Dave konečne využivál catwalk pri každej správnej príležitosti, preto sme sme sa ho nabažili až až. Čo ma dost pobavilo na oboch koncertoch ako Dave už pravidelne posiela pusinky „nejakej obeti“ a baví sa na tom, ako chúďa dievčina si namýšla, že celý koncert mal oči na nej, fakt skvelý ťah :-). Pokazený úvod NLMDA a Gordenove bezmocné gesto rozosmialo nielen mňa, ale aj Davea :-)

Trochu som bol sklamaný, že sme mali to „štastie“ , že chlapci odohrali totožný setlist, ale to vobec nevadilo. Koncert som si užil na 100%, len už musím sucho konštatovat, že to nadšenie, štipky fanatizmu a oddanosti su nenávratne preč, aj keď určití tridsiatnici sa snažili každému okolo dokazovať akí su veľkí depešáci, namiesto toho aby si to čisto užili, pretože nikto nevie, či sme ich nevideli posledný krát, takže nezostavá len verit Daveovi pri pozdrave we'll see you next time!!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa