Martin pre Q104.3, New York (04/2023)

Martin pre Q104.3, New York (04/2023)

Deň pred finálovým večerom prvej časti Memento Mori turné, v newyorskej Madison Square Garden, poskytol Martin rozhovor Jonathanovi Clarkovi z rádia Q 104.E

pozn.: preklad z odposluchu

Je tu s nami Martin Gore z Depeche Mode. Ich nový štúdiový album, "Memento Mori" vyšiel 24.marca. 14.apríla vystúpia v Madison Suare Garden, neskôr 28.októbra, a týždeň predtým zasa v Barclays Centre, v Brooklyne. To všetko nájdete na stránkach depechemode.com. Martin, aké bolo vystúpenie v šou Stephena Colberta?
Martin: Bolo príjmené sa tam opäť objaviť a mať pred sebou opäť živé publikum.

Názov nového albumu, "Memento Mori", znamená v latinskom preklade, na čo sa Ťa už asi spýtali milión krát, "pamätaj, že musíš zomrieť". Ale ten názov bol na stole už predtým, ako zomrel Andy Fletcher, je tak?
Dokonca už boli napísané aj všetky piesne. Ten názov sa ku mne dostal asi pred rokom, keď som tú frázu počul od známeho a zároveň mi vysvetlil jej význam. Následne som si to googlil, hľadal na wikipédií, a zistil, že je to dokonca aj názov umeleckého smeru. Prišlo mi to ako veľmi silný a výrazný názov albumu, ktorý vystihoval všetko, o čom som v tom období písal.

Množstvo kapiel mi rozprávalo o tom, ako písali skladby ako pred pandémiou, tak následne počas nej. Vy ste písali piesne rovnako, mali názvy albumov a zrazu do toho všetkého vstúpila pandémia a v istom momente začali názvy tých skladieb dostávať úplne nový, bizarný význam. Stalo sa to aj pri niektorých nových skladbách?
No, keď Andy zomrel, tak sme sa na všetko, samozrejme, začali pozerať úplne inou optikou. A niektoré konkrétne verše Vám začnú doslova biť do očí, dokonca aj ten samotný názov albumu. Začali sme sa sami seba pýtať, či naozaj chceme album pomenovať "Memento Mori". Lenže v mojom prípade som sa s tým názvom už zžil, jednoducho som bol presvedčený, že by sme ten album mali pomenovať práve takto, pretože nám pripomína, že samotný život je veľmi krátky a mali by sme ho čo najviac využiť.

Čas je ešte vždy tá najcennejšia komodita, však? S Davidom ste, za posledné roky, obaja vydali sólové albumy, poďme však k pilotnému singlu z albumu, "Ghosts Again". Ten si napísal v spolupráci s Richardom Butlerom z The Psychedelic Furs. Poznali ste sa už dlho, keď ste sa rozhodli spolupracovať?
Sme spolu v kontakte od istej doby v 1980tych rokoch, ale nie je to tak, že by sme sa často stretávali. V období, keď žil v Spojených štátoch, prišiel do Anglicka, čo bolo niekedy na začiatku 1990-tych rokov, a navštívil ma u mňa doma. V kontakte sme však boli vždy a niekedy na začiatku pandémie mi poslal sms-ku v zmysle, že by sme mali spolu napísať nejaké skladby. Stručne som mu odpísal, či má nejaké nápady a od toho momentu to celé začalo. Výsledkom bolo šesť skladieb, ktoré sa nám veľmi páčili a myslím, že niekedy v tej dobe sme začali uvažovať o nejakom bočnom projekte. Lenže mne sa tie piesne páčili natoľko, až som nadobudol pocit, že by skvele pasovali do estetiky Depeche Mode. Tak som Richardovi zavolal, spýtal sa ho, či by som ich mohol použiť pre kapelu a on nielenže súhlasil, ale bol dokonca to predstavou nadšený. Pre mňa samotného to bol veľmi šťastný deň.

Musím povedať, že je to skvelá skladba, hlavne jej gitarový riff, ktorý je doslova nákazlivý. Neviem sa jej nabažiť a čímsi mi pripomína Vaše predošlé práce, dokonca tak trochu aj "Enjoy The Silence". Videoklip ku "Ghosts Again" s Vami natočil Anton Corbijn, je tak? Tipujem správne, že sú v ňom odkazdy na film Ingmara Bergmana?
Áno, s tým nápadom na odkaz k filmu "7th Seal" prišiel Anton. Ingmar vo filme prezentuje smrť, ktoré počas cesty s komediantami hrá šachy.

Vo videu sa Dave dokonca plazí medzi hrobmi na cintoríne, je to skutočne dobre urobené. Filmovali ste na streche v Los Angeles, či v New Yorku?
Bolo to v New Yorku.


Takže New York. Ja som sa pozeral na tú panorámu a hovoril si, tak je to New Yorku alebo LA? Ale bolo to nádherné ráno alebo teda, neviem, kedy ste to presne točili. Predpokladám však, že ste tam strávili celý deň, pretože sú tam aj nejaké nočné zábery. Tipujem správne?
Tak to je naozaj dobrá otázka. Nespomeniem si, v ktorú hodinu presne sme začínali, ale jednoznačne sme krátko po obede už filmovali, až do večera.

Akúkoľvek kapelu je ťažké udržať pohromade a Depeche Mode spolu fungujú už viac ako 40 rokov, čo je priam neuveriteľné. Dnes ste však už len duo, ty a Dave. Niekde som čítal, že to bola pre Vás vcelku výzva, stretnúť sa bez Andyho, stráviť čas v jednej miestnosti, aby ste dokončili tieto piesne a album.
Andy z tohto sveta odišiel 6 týždňov predtým, než sme mali začať so samotným nahrávaním albumu. Mal sa k nám pripojiť v štúdiu. Takže sme sa po jeho náhlom odchode, v určitom momente, museli rozhodnúť, či sa budeme držať pôvodného plánu. Ja sám so bol zvedavý, či to bude vôbec možné. Ale myslím, že sme obaja dospeli k rozhodnutiu, že po mentálnej stránke bude pre nás lepšie pokračovať, venovať sa tomu, čomu rozumieme a sústrediť sa na hudbu. Čiže na vec, v ktorej sme obaja zanietení a myslím, že nám to trochu pomohlo prekonať náš smútok.

Album obsahuje 12 nových skladieb a neviem sa dočkať, kedy si ich budem môcť vypočuť aj naživo. Oprav ma, ak sa mýlim, ale toto je už 15. štúdiový album Depeche Mode.
Áno, myslím, že náš päťnásty.

Predpokladám, že počas prípravy na turné je stavba setlistu vcelku únavná úloha. Váš katalóg je totiž ohromný.
No, zakaždým je to zložitejšie, pretože o tom musíte viac premýšľať.

A teraz k tomu pribudlo 12 ďalších skladieb.
Viete, vždy chcete niekam vyraziť a hrať. V tomto prípade to bude 4 - 5 skladieb z nového albumu, čo ale znemaná, že rovnaký počet z katalógu musíte vylúčiť. Stále však zostáva kopec skladieb, ktoré hráme a mnohé z nich jednoducho musíme zahrať.

Musíte hrať hity, je tak? Dať ľuďom to, čo si žiadajú.
A práve tu musíte niektoré skladby vylúčiť, ale niektoré jednoducho vylúčiť nemôžete.

Piesne Vašej kapely boli za tie roky použité aj na komerčné účely, ale asi vieš, že v úvodnej epizódie série "The Last Of Us", z produkcie HBO, bola použitá Vaša skladba "Never Let Me Down Again". Neskôr dokonca v prespievanej verzií od Jessicy Mason, 18 ročnej dcéry autora seriálu, Craiga Masona. Videl si tie scény?
Tú sériu som nevidel, ale verte, či nie, zápletku poznám a veľmi dobre som vedel o použití našej skladby, dokonca aj tej druhej verzie. Príde mi to veľmi zaujímavé.

Je to skvele natočené. Takže, to bol Martin Gore z Depeche Mode, pripomínam, že vonku majú nový album "Memento Mori", 14. apríla, neskôr 28. októbra 2023 vystúpia v Madison Square Garden, predtým, 21.októbra v brooklynskom Barclay Centre. Viac sa dozviete na depechemode.com. Martin, ďakujem za rozhovor.
Ďakujem veľmi pekne.

Názory Devotees (33)

cvengo

 1    17. apríl 2023 o 11:53

Kua, ti novinari necitaju clanky inych novinarov? Kol dokola tie iste otazky a tie iste odpovede.

Kedy sa uz konecne niekto spyta, preco nevysli ziadne mixy ku Ghosts Again?

Oni vobec nevyhodia zo setlistu 4-5 hitov, ale 4-5 skladieb z predposledneho albumu. Tymto Martin potvrdil, ze mozeme na dalsie skladby z MM zabudnut. Ghosts, Cosmos, Wagging Tongue, Speak to Me a Soul with me - to je uz pat. Este sa sklonuje Stranger a tym padom je vymalovane. Aka skoda.

Milan

 2    17. apríl 2023 o 18:16

Presne tak, si tu hovorím, že ved tento rozhovor som už čítal….?
A ani zmienka o niečom novom počas turné, 4-5 skladieb MM, takže asi aj pre Europu zmeny nebudú.
Keby aspon ten “Stranger”.

exit music

 3    17. apríl 2023 o 21:44

@cvengo: veď si tu “stará páka”, čo si čakal… Už pri promo k “ULTRA” skupina DM vydala CD s obdobou FAQ, pretože vedela, čo sa budú pýtať... Aké nadčasové... DM si pri svojich rozhovoroch dáva “sakra” pozor, aby nevybočila zo svojho “stredného prúdu”... Vždy si to naklonia na svoju stranu… A to sa de facto týka aj turné... V pamäti mi utkvel koncert vo Viedni v r. 2009, ktorý bol inak vážne dobrý, ale všímal som si vynaloženú energiu Davida… Dave presne vie, čo robí... Z minima vyťažuje maximum a v podstate by bol divný, keby to zmenil, keď fans chodia na koncerty za každého počasia… Andy onoho času povedal, že fans sú ako múr nárekov…
DM od r. 1998 raziu filozofiu - zlatá stredná cesta, ktorá znáša zlaté vajcia… smile Ale iní už nebudú... A na margo novinárov? Tí mi prídu ako športoví experti, ktorí dokážu hodinu pred zápasom rozoberať zápas, ktorý sa ešte len bude hrať... Mlátenie prázdnou slamou, povedal by zdravý sedliacky rozum… Pri promo k novému albumu by stačil jeden rozhovor typu Zane Lowe…

cvengo

 4    18. apríl 2023 o 09:52

ved hej, ved hej, tommy - ale ja tak sa pytam, naco sa vlastne depeche trapia s novym albumom. Keby kazde tri roky vyrazili na turne a zahrali hity, tak by v pohode vypredali stadiony po europe a haly po amerike. A mali by zarobene.

samueldm

 5    18. apríl 2023 o 11:02

škoda že vlastne z MM hrajú live tu “horšiu” polovicu skladieb, aspon pre mna. velmi rad by som počul Never let me go, People are good, Always you, Before we drown…

musím uznat že tie koncerty posobia naozaj trochu ofkláknuto, nacvičili len uplne minimum nového materialu, zostali vo svojej komfortnej zone, skladby čo hraju dookola, aj ked chapem že niektore hrat musia, ale niektore by kludne mohli vymenit, plus vizualna stranka od AC mi už takisto pripada že jednoducho sa vyčerpal a bolo by ovela lepšie možno keby to zverili niekomu novému, ale davidovi a martinovi sú tieto veci asi ukradnuté, v tejto jednej veci sú U2 daleko pred nimi

Monghi

 6    18. apríl 2023 o 11:07

@cvengo: dobra otazka a je to stale o tom istom. aby zaujali media a prilakali ludi, musia nieco vydat, cokolvek. bavi ich hudba, nahraju cely album. To je nieco super pre fanusikov, tych ozajstnych. A tam to cele zacina, vlastne aj konci. Bavime sa o tom stale. Z toho, ze si album kupia fans, z toho sa uzivit neda! jednoducho neda! potrebuju preto koncertovat, aj ked nechcu…  a zasa. Ak by na tie koncerty mali prist iba skutocni fans, tak by zaplnili male haly ... tu sa neklamme. Zakladna tych skutocnych “black swarms” nie je taka velka, ako si vsetci navravaju a ako si myslia Depeche Mode.

Takze, vdaka tomu, co DM vybudovali za 40 rokov, maju MEGA status. A ten zarucuje, ze sa na nich pride pozriet kvantum ludi, pretoze “to musite vidiet”. Depeche Mode su nieco ako cirkus. Ale, na to, aby cirkus fungoval, musite tym ludom ponuknut nieco, co zaberie ... tigre, klauna, ZABAVU ... a na to sluzia tie do nemoty otrepave hity, ktore MUSIA zahrat, aj ked mozno nechcu. Pokial chcu zarobit, inu cestu nemaju. Tym par skalnym, ktori pridu z totalne vnutorneho presvedcenia, tym ponuknu tie 4 skladby z noveho albumu a WIMS, NLMDA a podobne, ktore keby nezahrali, tak by sa polovica z nich asi nervovo zrutila. A s nimi by zanadavalo 75% pritomneho publika a po rozsireni spravy, ze DM nehraju na koncertoch tie “totalne pecky”, by zacal rapidne klesat zaujem o vstupenky, to si mozeme byt isti.

A toto nie je iba problem DM, to je problem vsetkych znamych umelcov, ak chcu vyzit z muziky. Ak by chceli byt totalne zasadovi, kaslat na vsetkych a robit si to fakt po svojom (teraz ale DM nemyslim, pretoze ti uz maju “money making” uz totalne v krvi, vdaka Kesslerovi), tak by mali hudbu stale ako bokovku, zivili sa niecim inym, koncerty by mali po veceroch a v zahranici cez dovolenku.

Nase fanusikovske tuzby a predstavy su totiz, podla mna, na hony vzdialene totalne tvrdej realite, o ktorej Vam ale ludia ako Martin, ci Dave nikdy nepovedia, pretoze by to ohrozilo biznis. A ze odpovedaju stale na tie iste otazky? Nuz, zasa ... ide o PRACHY ... za poskytnuty rozhovor idu mozno tiez prasule a ked nie, tak to zvysuje predaj, zlepsuje dobre meno ... ruka v ruke s tym, ze dane medium ma citanost a tak dalej ...

Treba sa na DM, hlavne na turne, pozerat cez financie a zrazu prestanete mat naivne otazky a este naivnejsie predstavy smile

Dave & Mart

 7    18. apríl 2023 o 14:32

Ja chápem, že Dave a Martin stoja zakaždým pred veľkou výzvou zostaviť dobrý setlist a možno sú nejaké pokusy, ale potom zistia, že nevedia zaimprovizovať, vybrať niečo “nové” a zostanú pri starom kormidle ... však pre istotu, nie? Jednoducho mi to už nejde do hlavy.

Tak hokus-pokus z mojej strany, zobral som do úvahy všetky veličiny, mocniny i odmocniny, realitu aj sny, známe či menej známe a samozrejme aj súčasnosť. Myslím si a verím, že takýto setlist by bol absolútne v pohode a každý by bol spokojný, aj noví, oboznámení či skalní, (pravdepodobne by mal Martin problém s č. 19 ... LOL):

SETLIST:

01 Intro (Excerpt from “My Cosmos Is Mine”)
02 People Are Good
03 Behind the Wheel
04 Sister of Night
05 My Favourite Stranger
06 Ghosts Again
07 John the Revelator
08 Fly on the Windscreen
09 Personal Jesus
10 Soul with Me (Gore, Acoustic)
11 Sweetest Perfection (Gore, Full Band)
12 Wagging Tongue
13 Walking in My Shoes
14 World in My Eyes
15 Should Be Higher
16 Never Let Me Go
17 I Feel Loved
18 Enjoy the Silence
19 People Are People (101 Vers.)

20 Waiting for the Night (Bare)
21 Sun and Rainfall
22 Nothing
23 Everything Counts
24 Never Let Me Down Again

samueldm

 8    18. apríl 2023 o 15:33

ked budem vychádzat z aktualneho setlistu tak podla mna po prihliadnuti na realitu by setlist mohol vyzerat nejak takto:

01 Intro (Speak To Me)
02 My Cosmos Is Mine
03 Wagging Tongue
04 It’s No Good
05 Suffer Well
06 Sister Of Night
07 Black Celebration / Fly on the Windscreen
08 Behind the Wheel
09 Precious
10 Before we drown / Always you
11 A Question Of Lust
12 Soul With Me
13 Ghosts Again
14 Never let me go / People are good
15 I Feel You
16 A Question of Time
17 World In My Eyes
18 Strangelove
19 Walking in my shoes
20 Enjoy The Silence

21 WFTN / Condemnation / Halo / Clean ...
22 Just Can´t Get Enough
23 Never Let Me Down Again
24 Personal Jesus

snažil som sa citlivo vymenit každu skladbu za podobne poznatelnu pre nefanušika DM a zaroven aspon trochu osviežit setlist pre skalných, samozrejme to nie je moj dream setlist smile

Dave & Mart

 9    19. apríl 2023 o 12:11

@samueldm [#8]:

Ono akakolvek necakana a prijemna zmena by bola povzbudzujuca, napr. ako si uviedol Strangelove, ktoru maju pre toto turne nacvicenu v plnej zostave, ale aj Behind the Wheel, ktora pocas GST neodznela.

Moj setlist je viac-menej misung roznych “velicin”, ale realny. People Are Good ako uvodna piesen by bol zaujimavy tah, tam som sa nechal inspirovat Summer/Exotic Tour, ked Rush odznela ako uvodna piesen. Pouzil som urcite schemy v setliste a celkom to ujde.

My Cosmos Is Mine, aj napriek tomu, ze je to skvela vec, je pomala. Je to ako cez kopirak, uz stvrte turne po sebe (In Chains, Welcome to My World ci Going Backwards) a co sa tyka Speak to Me, skvela vec, ale v live prevedeni ma rychlo omrzela. Jej koncepcia ci umiestnenie v setliste je plne totozne s Cover Me, este aj to koncertne intro sa nesie v rovnakom nastaveni.

Jedine, co im neviem odpustit je Just Can’t Get Enough, tej sra*ky mam uz po krk.

samueldm

 10    19. apríl 2023 o 15:45

Speak to me by som už ked tak zaradil na úplný záver koncertu, inak sa podla mna na live vobec nehodí, ale určite si ju presadil Dave. aj ked z MM by tam lepšie fungovalo takmer hocičo iné.

JCGE som uvítal ešte ked ju hrali myslím na delta machine tour, ale to že ju hrajú fakt na každom tour už aj mne vadí, naozaj keby tam dali radšej niečo z albumov 86-98, alebo niečo nové

ale inak to už nebude, čo s nimi smile

Dave & Mart

 11    19. apríl 2023 o 20:01

@samueldm [#10]:

Som zvedavý, či Dave opustí od Spek to Me a skúsia Before We Drown. Táto pieseň totižto aj figurovala v zozname zo Sacramenta práve na pozícii, kde je Speak to Me. Súhlasím, že naživo nefunguje tak dobre ako Cover Me.

Namiesto Just Can’t Get Enough ... neviem, či nemajú tichú dohodu s V. Clarkom, že na turné odznie jedna pieseň aj od neho. Po roku ‘95 okrem Exciter Tour odznela buď táto alebo Photographic. Ale to len špekulujem. Radšej by som však prijal druhú možnosť alebo by som dal priestor takej Ice Machine, keď už teda chceme niečo od V. Clarka.

Tak som zvedavý na zmeny, minimálne rátam so zaradením Behind the Wheel, Strangelove, možno Policy of Truth a z nového albumu My Favourite Stranger, Before We Drown a snáď aj People Are Good alebo Never Let Me Go.

Ťažko je to s borcami, potrebujú niekoho, kto by ich motivoval koncertovať lepšie a na vyššej úrovni, a hlavne sa nebáť experimentovať a hľadať kompromisy, lebo kopírovať predošlé turné je skôr risk ako sázka na istotu. Záujem o koncert je v prvom rade kvôli tomu, že sme boli zákerne uväznení a ľudia sa nemohli poriadne baviť.

Inak pre zaujímavosť; tu je zoznam TOP20 hraných piesní na koncertoch za celú dobu histórie DM (zdroj: setlist.fm):

01 Never Let Me Down Again
02 Personal Jesus
03 Enjoy the Silence
04 Walking in My Shoes
05 Stripped
06 Question of Time
07 Everything Counts
08 I Feel You
09 Just Can’t Get Enough
10 World in My Eyes
11 In Your Room
12 Behind the Wheel
13 Policy of Truth
14 Home
15 Black Celebration
16 Halo
17 Precious
18 Question of Lust
19 Photographic
20 Shake the Disease

Michaela 146

 12    20. apríl 2023 o 06:02

Prožívám období napětí a to po všech stránkách   .....volám Home. Nikdo netuší, jak těžké to mám.

samueldm

 13    20. apríl 2023 o 10:27

@Dave & Mart [#11]: myslím si, že práveže to kopírovanie je skor stávka na istotu, to len malá čast skalných fans to berie inak, ale vačšina ludí to vobec nerieši….a myslím že keby sme takto podrobne sledovali aj iných interpretov tak by sme zistili že DM nie sú žiadna výnimka, a robí to tak takmer každý, čest výnimkám, ako som teraz napr niekde zachytil že taká Taylor Swift na každom koncerte zahrá jeden alebo dva songy ktoré ešte nehrala inde…len si to predstavte, že by to robili DM, ako by sme potom nadávali, že prečo akurát túto a túto nezahrali napr v BA :D

a tých top 20 songov sú presne to čo hrajú dookola a jediné čo sa mení je tých pár z nového albumu plus každé turné možno 2-3 prekvapenia

Dave & Mart

 14    20. apríl 2023 o 20:00

@samueldm [#13]:

Mozno to tak vnimaju, ja neviem, keby som osobne ich manazer alebo mam moznost zasahovat do kreativnej cinnosti kapely, bral by som to skor ako risk. Uz dost dlhu dobu sa opakuju a ludia musia byt z niektorych piesni otraveni. Co citam po diskusiach, vacsina sa zhoduje na rovnakych piesnach, dokonca aj ti, co maju prve skusenosti s DM komentovali niektore piesne ako nezaujimave ci nudne. Najcastejsie sa spominali In Your Room, Pain That I’m Used To ci Speak to Me.

Ako hovorim, potrebovali by niekoho, kto by ich motivoval a vytiahol k vacsim vykonom. Aj napriek veku, oni na to maju, ale vola je slabsia. Pride mi to, akoby isli to turne ako nutne zlo a mozno nie. Do hlav im nevidime a do medii povedia to, co chce pocut biznis.

Ten zoznam je desivy, ked som sa na to lepsie pozrel. Minule turne som pokladal za prekvapenia Corrupt, Wrong, Useless a Things You Said. Toto turne je to zatial Sister of Night, Waiting for the Night a Condemnation. Zial, v 2 pripradoch sa jedne len o akusticke verzie, co je tak trochu skoda.

exit music

 15    21. apríl 2023 o 12:01

Hm, nech už ich kariéra pôjde akýmkoľvek smerom (samozrejme, ideálne je v najlepšom prestať), to najkrajšie na DM je pre mňa to, že stále mám pri ich hudbe krásne predstavy… A (aspoň) o tie by som nechcel prísť... Logicky pri novom albume je to vždy o čosi silnejšie a intenzívnejšie (zvlášť, ak je ten album fakt dobrý), takže ak by už nič nevydali, tak to s tými mojimi snami a predstavami pôjde dole vodou… :( Ale do veľkej miery som s tým zmierený...

Michaela 146

 16    21. apríl 2023 o 19:16

Rozhlédni se kolem sebe, co vidíš...vím je to smutný pohled…samota, odcizení, ignorace…Nikdo mi nepodal pomocnou ruku, když jsem zde byla sama….Smutné.

Michaela 146

 17    21. apríl 2023 o 21:17

Nevadí, už jsem se s tím smířila. Dokázala jsem se nad tím povznést…Měla jsem zajímavý sen…Bylo horké léto. Ocitla jsem se na koncertě DM a moje malé tajné přání...

https://www.youtube.com/watch?v=gLRJFc4QWNg

BTW

 18    22. apríl 2023 o 10:45

Ja ako skalný fanúšik keď by dali setlist typu .. aký by som očakával nie stále to isté dokola tak by som šiel na viacero koncertov takto pôjdem len na jeden

Michaela 146

 19    22. apríl 2023 o 20:24

Jelikož každá moje návštěva, ať je to party nebo koncert, bylo jako zdolání Mount Everestu. Doma stačí malá zmínka a je oheň na střeše, vždy jsem chodila na tajňáka…Mám strach. Díky Bohu, že je koncert o prázdninách.
Waiting For The Night
https://www.youtube.com/watch?v=4TPh_s_lzzw&t=6s
V tichu je jistý zvuk,
který kdosi přichází narušit.
Tisknu si ruce k uším,
tu je snazší na strach zapomenout.

BTW

 20    22. apríl 2023 o 20:48

Michaela 146 ty dávaš stále také komenty že to nemá ani hlavu ani pätu z čoho máš strach ? Prečo je oheň na streche ? Keď spomenieš dm koncert ?

Michaela 146

 21    23. apríl 2023 o 11:20

BTW: Naprosto chápu,  že to nechápeš, a vidím v tom příležitost ukázat ti, jak to teda je. Na tyto stránky přispívám od roku 2013, ale v té době jsem přispívala více na dm.cz a možná bych tam zůstala, nebýt odchodu Dangerouse na Facebook…na Facebooku jsem vydržela měsíc na dm.cz už to bez Dangerouse nebylo ono…A ještě mám jedno takové malé tajemství proč jsem tam zůstala…Na konci roku 2018 jsem se stala věrným fanouškem dm.sk a jsem zde téměř každý den. A sleduji fanoušky, vím, kdo zde přispívá a kdo ne…Začátkem roku 2022 jsem zde byla téměř sama…jen já a Monghi…Na podzim roku 2022 jsem si všimla, že to zde ožilo…Jelikož jsem děvče všímavé, tak ten tvůj nick mi nic neříká...Tak možná ani netušíš...To co jsem zde napsala, směrovalo k jiné osobě... Někdo, kdo zná můj osobní život, jen spolu už nejsme v kontaktu…:(
PS: To se týká všech koncertů, nejen DM…tak všeobecně. Léto je léto, když den patří snílkům. Když můžem jen chvilku věřit, že sen se promění v realitu. Jen přes léto se svobodně nadechnu…užiji si koncert DM v Praze a následnou party…A vzala bych si pár dnů dovolené...

Michaela 146

 22    25. apríl 2023 o 05:57

Samota vzala za své, ztráta práce….a dcera mi říká, maminko už nechoď na ty depešáky….jsi divná a smutná.

Michaela 146

 23    25. apríl 2023 o 11:48

Je to smutný fakt :(

Michaela 146

 24    25. apríl 2023 o 17:08

Nenašla jsem zde jediného přítele, nikdo mi nepodal pomocnou ruku, když jsem zde byla sama. Věřila jsem, že zde najdu přátelství ze strany muže….možná je na čase prozradit sladké tajemství. Ale až po koncertě.
Až to celé prozradím v tu chvíli odcházím, každý svého štěstí strůjcem.

bob3

 25    25. apríl 2023 o 20:23

Michaela 146 [#24]:
Nenašla jsem zde jediného přítele, nikdo mi nepodal pomocnou ruku, když jsem zde byla sama. Věřila jsem, že zde najdu přátelství ze strany muže….možná je na čase prozradit sladké tajemství. Ale až po koncertě.
Až to celé prozradím v tu chvíli odcházím, každý svého štěstí strůjcem.

Pozval jsem Te na rande tak proc si porad stezujes smile

Michaela 146

 26    25. apríl 2023 o 22:57

bob3: hm, na to už je pozdě. Nejsem žádná hej nebo počkej. Pravda, nejsem snadno uchopitelná.
Ale mám zde oblíbené fanoušky a ty jsi jeden z nich….Jsi v první desítce.

BTW

 27    25. apríl 2023 o 23:19

Michaela146:podľa mňa chceš byť len stredobodom pozornosti .. to je vše to je ale len môj názor kľudne píš ďalej trapošiny mne to nevadí smile prezradíš tajomstvo a pak odejdeš :D to bude stáť za to kúpim si lístok na tié srdcevrúce výlevy fos early entry :D :D

Michaela 146

 28    26. apríl 2023 o 04:27

BTW: Milý, pokud si myslíš, že zde něco hraju, tak žiješ ve velkém omylu. Vše co jsem zde napsala je čirý fakt.

Michaela 146

 29    26. apríl 2023 o 05:26

....a za deset dlouhých let, jsem zde nenašla jediného přítele.  Taková je realita.

bob3

 30    30. apríl 2023 o 02:03

Michaela 146 [#26]:
bob3: hm, na to už je pozdě. Nejsem žádná hej nebo počkej. Pravda, nejsem snadno uchopitelná.
Ale mám zde oblíbené fanoušky a ty jsi jeden z nich….Jsi v první desítce.

Prvni desitka, tak za to ti musim podekovat..

A kdyz odejdes, doufam tedy ze ne, protoze bez tebe tady nebude takovy to spravnacky depesacky divno, budes se vracet, nebo…mas nejaky tajny plan?

 

Michaela 146

 31    30. apríl 2023 o 09:28

@bob3: Já nezapomínám…Byl jsi jeden z prvních s kým jsem zde vedla velmi zajímavý rozhovor v roce (2014) „chovej se k druhým tak, jak bys chtěl, aby se chovali oni k tobě”

Buď v klidu, zatím neodcházím…a věř mi nebo ne, ale tohle jsou jediné stránky kam přispívám…Nemám Facebook, nemám Instagram…jsem tajemná, tohle jsou jediné stránky, kde jsem se odhalila. Až mě to mrzí, jelikož já si hlídám své soukromí.
Nedávno jsem zde psala, že zde zůstanu až do konce prázdnin a následně se uvidí...co bude dál.
PS: Omlouvám se za Off Topic, už se budu věnovat jen DM.

exit music

 32    30. apríl 2023 o 15:09

Vitajte na stránkach Bravo Girl:

Máte celkem dost přátel co? Setkám se v létě na koncertě DM s osudovou láskou, hvězdy slibují, že ano. Realita je jiná. Co se má stát se stane.
Našla jsem nový domov, nové webové stránky…na podzim se stěhuji. Koncert v Praze…poslední šance, poslední štace.

...nový nick, nový život…před kým se schováváš, nemáš čisté svědomí...
Kolik nicků máš, tolik koket máš, ty se, ale máš.
PS,: Proč přispíváš na dm.cz…Zklamal jsi mě. Já už se tam nevrátím. Muž, který si tajně píše s jinou v mém životě nemá místo…Věrnost nade vše…Jak říkám na konci prázdnin se rozloučím…Jestli se po prázdninách vrátím na dm.cz…Psáno ve hvězdách.

Píšu Sally, Sally co s tím provedem´?
Sally: 
@bob3: jen buď opatrný a nenech se zmanipulovat.

V kartách mi vyšlo, že jsem zase třetí
Ten, co se snaží, ale z višně sletí
Na hlavu padá, to bolí, a jak!

Zavři oči, všechno bude fajn…

exit music

 33    30. apríl 2023 o 15:26

Ale späť k článku a k Martinovej (prvej) odpovedi… Parafráza by mohla vypadať aj takto:
“Bolo príjmené sa tu opäť objaviť...

* A sakra… humor ma práve prešiel smile

* Prevzaté: Ultramaraton.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa