Z archívu ŠTB

Depeche Mode oddychujú a dovolenkujú, tak si spríjemnime čas návratom do čias končiaceho sa socializmu, kedy v roku 1988 založilo niekoľko fanúšikov jeden z prvých fanklubov DM vo vtedajšom Československu.

Ako uvádza správa "agenta" Štátnej bezpečnosti, stalo sa tak v Banskej Bystrici. Ostatné si už prečítate aj sami ...

Názory Devotees (6)

zahuba

 1    14. máj 2014 o 15:16

Este ze v BB wink

jozefst

 2    15. máj 2014 o 08:29

Zaujímavý príspevok. Keď už aj takéto veci šmírovali, tak to je sila. Z pohľadu vtedajšieho režimu to však asi malo potenciál byť preň nebezpečné. Ktovie, či sú existuhú takéto zápisnice aj zo zasadania nejakého záhradkárskeho klubu. Dobre že to s tým režimom v 89 skončilo.

weller_uk

 3    15. máj 2014 o 10:33

Dobre že to s tým režimom v 89 skončilo.

Moja dcera pocuva Depeche Mode namiesto One Direction. Aj teraz je len otazka casu, kedy si to Velky Brat vsimne. Lebo VB nema rad, ked ludia robia vedome volby namiesto bohapusteho konzumu.

(Aj ked moja dcera bola vo svojej “vedomej volbe” trochu usmernena, ze ano)

jozefst

 4    15. máj 2014 o 12:10

Zaujímavé by bolo vediať, presný spôsob kto a ako sa sa k takýmto informáciám dostával. Možno dochádzalo aj k infiltrácii medzi rôzne skupiny (teda určite). Po čase si možno najmä tí starší uvedomia, že už v rôznych záujmových združeniach a pri rôznych podujatiach “neškodného typu” pre vtedajší režim sa tam vždy vyskytol nejaký ten informátor.

ViolateYou

 5    16. máj 2014 o 11:22

Bol to hrozny rezim este ze som ho nezazil, ale je tu este horsi rezim a to tato “pseudo-demokracia”. Rešpekt vsetkym ktori si nenechavaju vymyvat mozgy konzumom a zmanipulovanymi mediami a vsetkym ktori maju dobry hudobny vkus

Rajny

 6    18. máj 2014 o 22:28

Ja neviem - ak vtedy bola ŠtB a písacie stroje, tak dnes je facebook, twitter, MasterCard, IP adresa a SIS už nepotrebuje ani agentov…

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa