koncert Depeche Mode v Bratislave

Wayne Hussey o TOS2020

Po oficiálnom vydaní novej verzie "Tower Of Strength", ktorú nahral Wayne Hussey, z The Mission, spolu s mnohými umelcami, vrátane Martina z Depeche Mode, sa objavilo niekoľko rozhovorov, v ktorých Wayne uviedol zopár zaujímavých faktov.

Takže si dal každému voľnú ruku, aby si to urobil po svojom? Chcel si od ľudí, aby naspievali celú skladbu?
Samozrejme. Midge Ure naspieval len prvý verš a refrén, ale napr. Miles Hunt, Gary Numan a Martin Gore naspievali celú skladbu. Julianne Regan naspievala dva verše.
Evi Vine mi poslala 25 záznamov s vokálmi, čo si z mojej strany vyžiadalo tri, či štyri dni editácie, ale ja som už s Evi spolupracoval predtým, takže jej spôsob práce poznám. Odviedla skvelú prácu s harmóniami.

Viete, hlavne so ženskými vokálmi to nebolo jednoduché. Rachel Goswell mala s tým menšie problémy, povedala, že pre ňu to bolo v príliš nízkej polohe a v iných miesta zasa v jemne vysokej, ale naspievala to o oktávu vyššie, čo pri spojení s inými vokálmi naozaj výborne fungovalo. Julianne Regan sa držala niekde uprostred, pridala tomu vlastnú melódiu, ako aj frázovanie a to zafungovalo brilantne. Druhá sloha so ženskými vokálmi sa mi z celej skladby páči najviac, pretože to posúva celú skladbu úplne iným smerom.

Aj ty v tejto verzií spievaš?
Nemal som to pôvodne v úmysle, pretože existuje milión verzii skladby "Tower Of Strength", ktoré som naspieval, ale všetci akoby sa zhodli, "Ale ty by si tam mal spievať!". Takže vo výsledku som naspieval "backing" vokály s Martinom Gorem. A potom mám v skladbe posledné slovo, zaspievam posledný verš.

Ponechal si v novej verzii niečo z pôvodnej "Tower Of Strength"?
Nie, jediné, čo som využil, bola bicia slučka, ktorú bežne používame pri živých vystúpeniach. Všetko ostatné bolo znovu nahraté.

Viac zaujímavostí sa dozviete v kompletnom rozhovore na louderthanwar.com

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa