Unikátny harfový “Depeche Mode” koncert na Radio_FM

Rádio_FM pripravilo pre svojich poslucháčov skutočnú hudobnú lahôdku. Vo štvrtok 20. decembra od 20:00 do 21:00 sa bude konať vianočný koncert, na ktorom ako hosť vystúpi slovenský harfista Michal Matejčík. Na koncerte zaznejú piesne kultovej skupiny Depeche Mode zahrané na harfe.

Žilinský rodák vyštudoval hru na harfe na konzervatóriu v Žiline a Bratislave a nakoniec sa presťahoval do mekky vážnej hudby – rakúskej metropoly Viedne.

Harfista Michal Matejčík si zahral na viacerých svetových scénach, jeho najväčším úspechom je nepochybne spolupráca s britským spevákom Georgeom Michaelom, ktorého sprevádzal na turné Symphonica.
Spolupráca sa začala v auguste minulého roka, keď si ho spevákov tím vybral do ansámblu hudobníkov pre koncertné turné s orchestrom. Georgeov hovorca o slovenskom hudobníkovi povedal: „Michal Matejčík hrá sebaisto a s veľkou muzikalitou. Jeho jedinečný zvuk a schopnosť počúvať a hrať s Georgeom z neho robí nenahraditeľnú súčasť turné Symphonica.”

Na turné sa Michal Matejčík spoznal s Kerrym Hopwoodom - hudobným režisérom turné skupiny Depeche Mode, ktorému Matejčík prehral piesne tejto kultovej zostavy na harfe. Hopwood bol harfovým „depešom“ nadšený a Matejčíkovi odporučil v tom pokračovať.

Po niekoľkých odohraných akciách dostáva Michal Matejčík ponuku zo samotného Basildonu, odkiaľ skupina Depeche Mode pochádza, vystúpiť v máji 2013 na jednom z najväčších Depeche Mode podujatí vôbec.

Na koncerte vo štvrtok 20. decembra Michal Matejčík odohrá od 20:00 hodinový set piesní Depeche Mode. Vstup na koncert do štúdia č. 5 v budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 v Bratislave je voľný. Tento hudobný večer však budú môcť zažiť všetci poslucháči Rádia _FM prostredníctvom éteru, keďže táto programová služba RTVS bude koncert vysielať naživo!

Vianočný koncert Radio_FM
Komorné štúdio Slovenskéh
o rozhlasu č.5, Mýtna 1, Bratislava
Začiatok: 20:00
Vstupné: zdarma
Live stream: metoo.sk/fmlive

Akcia na Facebooku
Osobná stránka: michalmatejcik.com

Názory Devotees (15)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa