koncert Depeche Mode v Bratislave

Tretia časť nahrávania albumu DM pokračuje v NYC (doplnené)

Celá depešacka nahrávacia mašínéria sa presunula do New York City, kde pokračuje v dokončovaní nových skladieb pre štrnásty štúdiový album.

Dá sa predpokladať, ako tomu bolo pri minulých albumoch, že sa nahrávanie bude skladať zo štyroch častí. Zdá sa preto, že kapela ukončí štúdiovú časť ešte pred jeseňou.

Niektoré zo správ hovoria, že koncertný manažment začal oslovovať promotérov, aby vedel priebežne zostavovať termíny koncertného turné. V tomto smere zisťujeme viac u slovenského promotéra.

Dave Gahan, júl 2016, NYC

Írsky Hudobník a producent Graham Finn, pôsobiaci v Brooklyne a ktorý spolupracoval na 3 skladbách albumu "Hourglass", navštívil kapelu v Jungle City Studios, aby pozdravil "starých priateľov" a vypočul si niečo z nového albumu.

Zamestnanci Santa Barbara Sound Design zverejnili fotografiu časti vybavenia Depeche Mode z júnovej nahrávacej časti.

Názory Devotees (13)

jozefst

 1    13. júl 2016 o 20:15

Tá čiernobiela fotografia je asi z náhrávania Delta machine. Ohľadom nového materiálu mám aj nejaké obavy, či to nebude prvý album “iba” do zbierky.

dvestotri

 2    14. júl 2016 o 07:36

Mne sa naopak to ticho páči. Pracujú a zbytočne nekecajú. Tak ci tak nas caka znova DM rok. Povedzme si pravdu, vela albumov uz asi nespravia. Treba si to uzit grin

Q

 3    14. júl 2016 o 09:54

No neviem, tiež sa mi to zdá, že to ide akosi rýchlo… A kedy skladali nové piesne? Veď minulý rok mali Dave i Martin svoje sólovky a aj keď ich skladali asi o niečo skôr. tak mi to príde akosi skoro na nahrávanie nového albumu DM, hlavne po takých vyjadreniach Andyho, že majú na seba vysoké nároky a preto tie veľké odstupy medzi jednotlivými albumami… grin Len aby to nebol rýchlokvas :-( Na druhej strane, Dave posledné roky stále tlačil a chcel zachytiť počiatočný potenciál a energiu nového materiálu, vždy mal pocit, že dlhé sedenia v štúdiu sú kontraproduktívne… Uvidíme.

monocells

 4    14. júl 2016 o 14:35

Tomy:  Martin myslím nerobil solovku počas tejto DM prestávky…
        A nemôžem sa zbaviť pocitu, že Dave neskladá jeho songy.
        V Soulsavers určite nie, to je jasné, no a v DM to rieši Uneala.
Ak by som bol velký špekulant, tak by som si myslel, že Gahana napadlo
si zaobstarať niekoho, kto mu bude robiť skladby (rozumej hudobno-invenčnú
stránku, možno nie text…) , podelí sa s ním o autorstvo a peniažky za predaje
albumu (a iné) nepotečú čisto Goremu, ale aj Gahanovi.
O čo bol v dávnejšej minulosti ochudobnený. Vymyslené. grin

DM-80

 5    14. júl 2016 o 14:49

Bolo by určite skvelé si vypočuť ďalší kvalitný kúsok od DM, ale úprimne, nebude mi tak veľmi prekážať ak to náhodou bude priemerný alebo nedajbože podpriemerný album. Za tie roky nahrali toľko fantastickej muziky, že sú pre mňa absolútni hudobní králi a prípadný neúspech s novým albumom by ma nenaštval. Napr. už aj Delta Machine na mňa pôsobil dá sa povedať akoby bez energie, ešteže tam bola Heaven a niektoré svetlé momenty. Sounds of the universe bol pre mňa na posluch dobrý album, znel ako celok dobre, no asi ani jednu skladbu by som neoznačil ako megahit, no viem si tam vybrať dobré songy. Vlastne všetky albumy po albume Ultra už nie sú to pravé orechové, no DM vedia vždy niečím prekvapiť, vždy dajú fanúšikom pocit, že ich hudba má hlavu a pätu, aj keď ako som uviedol u Delta Machine a SOTU, nie sú to záležitosti z môjho pohľadu na ktoré sa bude nejak dlho pamätať. Treba si samozrejme uvedomiť, že pôsobiť na scéne viac než 3 desaťročia je nesmierne náročná záležitosť. Za to všetko čo dosiahli najmä od ´85 do ´97 im prepáčime ich prípadný neúspech. Samozrejme, teším sa na nový album, vôbec ho dopredu neodpisujem a samozrejme sa teším na nové turné.

dvestotri

 6    14. júl 2016 o 18:17

Kazdemu z nas Depeche Mode z velkej casti zmenili zivot. Hlavne v pubertalnom veku. Vtedy nas dokazali ohurit a dodnes si ich klasiky radi vypocujeme. Teraz sme uz stare struktury a ohuri nas len malo co. Vlastne v hudbe ma uz dlho nic neohurilo. Ale nemyslim si, ze by znacka DM vydala nieco podpriemerne. Produkcia bude urcite na vysokej urovni. Stale je tam Genius Martin a kovovy hlas ala Dave grin
Mozno uz ani stolny futbal v studiu nehravaju ... grin

Monghi

 7    15. júl 2016 o 08:31

@monocells: Martin nahral “MG” ... ale zasa, to ani nemozeme povazovat za nejake skutocne skladby, na ktorych by sa autorsky vyblaznil, takze, cas na komponovanie pre DM tam bol… skor by som bral do uvahy, ze mu cas zaberali otcovske starosti a mlada manzelka :D

monocells

 8    15. júl 2016 o 08:33

Monghi: ... tak je to šťuka grin

Gabriel

 9    15. júl 2016 o 09:35

Martin Gore bol videny fanusikom na Manhattane v NYC.

Gabriel

 10    18. júl 2016 o 20:51

Informacie o zostavovani terminov turne DM sa zakladaju na pravde. Existuje uz aj konkretny termin pre prazsky koncert. Terminy sa ale samozrejme mozu este poposuvat.

Dalsie podrobnosti nemame opravnenie publikovat wink Tak ako pre 4 rokmi, coskoro sa zacnu objavovat prve zoznamy miest a termimov.

jozefst

 11    19. júl 2016 o 16:26

Tak tá fotka s tým analógovým vybavením zo štúdia je brutálna. Na parádu! Tak som len zvedavý, čo z toho vylezie.

Q

 12    19. júl 2016 o 16:31

Ako vždy - sem tam niečo dobré, inak po zvukovej stránke (opäť) triviálne veci typu PEACE grin, proste odkaz na obdobie A BROKEN FRAME musí byť... Veď sú to počiatky tohto slávneho “elektro tria” s rockovými koreňmi…

Liba

 13    25. júl 2016 o 16:08

...vždy sa dobre zabávam na týchto komentároch pred uvedením nového albumu alebo rozbehnutia nového turné.  Také už “oplieskané” klišé, napokon je takmer každý DM fanda spokojný. Mňa Delta Machine veľmi prekvapilo, sú tam naozaj skvelé skladby a Davidov hlas znie skvele a aj na koncertoch takým bol, bolo cítiť, že sa svojmu hlasu venoval a cibril ho. Verím, že aj tento nový album bude skvelý, ak aj nie hneď na prvé počutie, určite na ďalšie a ďalšie áno. Jasné, vždy sa nájdu ” rýpalovia “, čo povedia - ” no, nie je to ten starý dobrý depeš “, pre mňa je a stále bude…aj keď ” Never let me down ” je len jedna!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa