Synth Slovakia: jedinečná CD kompilácia predstaví 15 “depešáckych” kapiel

Pod názvom Synth Slovakia vychádza koncom roka výnimočná a jedinečná tzv. slovenská "depešácka" CD kompilácia výberu súčasnej slovenskej elektronickej synth scény na Slovensku. Ide o mimoriadny výberový album 15 aktívnych hudobných skupín a projektov z celého Slovenska.

CD vychádza v počiatočnom náklade 500 kusov a je určené predovšetkým pre rádiá na mediálnu podporu súčasnej slovenskej syntezátorovej hudby. Výberovka ponúka spektrum elektroniky na báze tzv. "depešáckeho" synth štýlu a to od klasického slovenského synth-popu až po súčasnejšie moderné zvukové experimenty. "Slovenská synth scéna zjavne nezaspala, ale rastie a rozvíja sa," hovorí Radomír Remenár, iniciátor projektu.

Na CD budú skladby známych i menej známych slovenských zoskupení: Monte Rosa, Miss and Troops, Sound Ministers, Projekt203, Imiafan, The Silence, H.O.H, Black Rose, Martin Joy, Force, Coriolis, 2FF Project, Mfls, Chebeaff, 3C 273. Ide o tvorcov združených v rovnomennej komunite Synth Slovakia, ktorej ambíciou je združovať a podporovať všetkých slovenských autorov a priaznivcov elektronickej hudby v štýle synth. Komunita ponúka ich kompletný prehľad a prezentáciu, informuje o novinkách a udalostiach a vyvíja aktivity na podporu spomínaného hudobného žánru na Slovensku.

Vrcholom tohto snaženia bude prvý, výnimočný a jedinečný celovečerný festival Synthfest Slovakia 2018, ktorý sa uskutoční 20.októbra 2018 v Trnave. Na festivale sa predstavia všetky slovenské "depešácke" synth kapely formou živých vystúpení alebo videoprojekcií. Festival vyvrcholí Depeche Mode mega párty.

"Tento žáner nepredstavuje nejaký mainstreem ani underground, ale sú to reálni súčasní slovenskí autori, ktorí ponúkajú pre slovenskú hudbu reálne hodnoty a ďalšie možnosti s ich citmi a pocitmi, pretavenými do zvukov a tónov," uzatvára iniciátor projektu Radomír Remenár

Web projektu: www.synthslovakia.sk
Facebook: facebook.com/SYNTHSLOVAKIA

Názory Devotees (40)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa