koncert Depeche Mode v Bratislave

STUMM 433 - update

Netradičnou formou sa rozhodol Daniel Miller osláviť 40 rokov fungovania vydavatelstva Mute. Viac ako 50 umelcov reinterpretovalo slávne dielo skladateľa Johna Cagea, "4’33”", a medzi nimi samozrejme nebudú chýbať ani Depeche Mode.

Zaujímavá je však skutočnosť, že spomenuté dielo reprezentuje 4 minúty a 33 sekúnd absolútneho ticha. Každá z jednotlivých interpretácii bude sprevádzaná filmovým spracovaním a všetky budú súčasťou balíka MUTE 4.0 (1978 > TOMORROW). Samotné interpretácie budú vydané v podobe boxu, s označením STUM 433, v máji tohto roka. Viac informácii nájdete na brooklynvegan.com. Predobjednávku môžete realizovať na stránke mute.com/stumm-433.

Update: Apple Music zverejnili kompletný tracklist očakávanej kompilácie, dokonca s očakávaným termínom vydania: 4.októbra 2019

Pre predstavu, takto prezentujú dielo "4’33”" slovinskí Laibach.

Zoznam umelcov (v abecednom poradí):
A Certain Ratio, A.C. Marias, ADULT., The Afghan Whigs, Alexander Balanescu, Barry Adamson, Ben Frost, Bruce Gilbert, Cabaret Voltaire, Carter Tutti Void, Chris Carter, Chris Liebing, Cold Specks, Daniel Blumberg, Depeche Mode, Duet Emmo, Echoboy, Einstürzende Neubauten, Erasure, Fad Gadget (tribute), Goldfrapp, He Said, Irmin Schmidt, Josh T. Pearson, K Á R Y Y N, Komputer, Laibach, Land Observations, Lee Ranaldo, Liars, Looper, Lost Under Heaven, Maps, Mark Stewart, Mick Harvey, Miranda Sex Garden, Modey Lemon, Moby, Mountaineers, New Order, Nitzer Ebb, NON, Nonpareils, The Normal, onDeadWaves, Phew, Pink Grease, Pole, Polly Scattergood, Renegade Soundwave, Richard Hawley, Richie Hawtin, ShadowParty, Silicon Teens, Simon Fisher Turner, Michael Gira, The Warlocks, Wire, Yann Tiersen

Logo MUTE 1978 - Tomorrow 4.0

Názory Devotees (19)

jozefst

 1    16. január 2019 o 23:34

Tak toto je šialená správa, v tom dobrom. Skoro som odpadol, že sa Daniel Miller odhodlal k čomusi takému. No a kritizovať skladbu 4:33, že nie je “pekná”, tak ako u hocijakého iného hudobného diela je vlastne absurdné. Depeche mode by ju mohli zremixovať a remix nazvať Enjoy the silence grin.

jozefst

 2    19. január 2019 o 20:51

Som zvedavý na prezentáciu tohto diela od DM. V skladbe 4:33 ide skôr o myšlienku, takže povrchný človek zameraný iba na to najjednoduchšietúto skladbu nepochopí. Myslím a možno tipnem, Gahan by mal pri prezentácii skladby 4:33 držať povestnú rozkladaciu stoličku, ako odkaz na skaldbu Enjoy the silence a jej video prezentáciu a zameranie skladby, ktorá sa týka ticha. Osobne som túto skladbu od Johna Cagea 4:33pred uverejnením tejto správy poznal a preto ma veľmi milo prekvapilo, že sa na toto podujal Daniel Miller a na druhej strane nechápem pohnútky, prečo si na oslavu založenia svojej firmy vybral túto skladbu. Som zvedavý taktiež na prezentáciu od Erasure, kde sa vyložene popový svet stretne s avantgardou. Ale keď sme už u toho výročia Mute records, tak toto je oslava hudobnej firmy, ktorá sa rozhodla na začiatku svojej existencie riskovať bez ohľadu na úspech a zadarilo sa. Je to svojím spôsobom oslava slobody, keďže Mute records neriešila v prvom rade úspech ako cieľ, ale išlo jej o hudbu. Príkladom je progresívny projekt Daniela Millera The Normal, ktorý v dobe svojho vzniku znel šialene, ale predbehol dobu a to je údel avantgardných a slobodomyseľných umelcov. Paradoxne u tejto nezávislej firmy bol vydánavný pop, ktorého predstaviteľom sú Yazoo a Erasure. Ale tu ide o naozaj kvalitný pop, žiaden povrchný pop typu “baby I love you, I want you, I need you, yeah, oh eyah”. Tak Mute reocords a umelcom vydávajúcim pod touto značkou patrí veľká vďaka a najmä ich najväčšiemu esu Depeche mode.

Ešte mi nedá spomenúť projekt Daniela Millera Silicon teens, ktorý znie oproti prvému albumu DM Seak and speel dosť amatérsky a pritom u Silicon teeens šlo o coververzie a pop, tak ako u prvého albumu DM. Tuším u Silicon teens je aj nejaká pôvodná skladba.

Vladimir Polakovic

 3    20. január 2019 o 04:06

Zarmutilo ma ,ze v tom zozname umelcov nebol spomenuty Alan Charles Wilder ,a ani Recoil. - Divne. - Ja ho mam velmi rad a povazujem ho za veeelmi silneho umelca. Mnoho som sa od neho naucil. Aj pokore. - Je mi smutno ,ze tam v tom zozname nieje uvedeny. - Peknu noc vsetkym prajem. Vlado

Vladimir Polakovic

 4    20. január 2019 o 04:14

Hudba je vsade okolo nas. Len si ju musime vsimnut ! Alan Wilder

imiafan

 5    20. január 2019 o 14:11

Myslim ze ta skladba 4:33 ma symbolicky vela spolocneho so slovom MUTE grin Stlacme gombik Mute a co sa stane?  Nastane TICHO.

jozefst

 6    20. január 2019 o 16:11

imiafan, tak toto by ma nenapadlo.

bob3

 7    20. január 2019 o 16:29

Zajímalo by mě koho povolají DM jako svého video makera..

jozefst

 8    21. január 2019 o 19:21

Myslím, že Laibach s tou šachovnicou v tvare kríža a s figúrkami v podobe nábojníc vo videu 4’ 33” odkazujú na ich videoklip ku coververzii Final coutdown a tým na odratávanie času, ktoré sa aj vo videu 4’ 33” ukáže.

violator_2008

 9    22. január 2019 o 17:29

mozno, ze som nekulturny, ale to fakt sa povazuje za HUDOBNU udalost vydanie nosica, na ktorom bude 58 x copyrightovane ticho?

hmm - pustim si 15-ty track - to su DEPECHE MODE !!!  psssst - pocuvaj…

imiafan

 10    23. január 2019 o 11:13

a potom niekto spravi aj cover a remix :D

Analogrunner

 11    27. január 2019 o 21:04

podla nacitanych informacii o tejto kompozicii v nej ide prave o to, ze ticho ako take neexistuje. cage ho chcel pocut v mrtvej komore a aj tak pocul svoj cievny a nervovy system. cize pri verejnych koncertoch tejto kompozicie (ma 3 casti a trva 273sekund) prichadza k neopakovatelnosti okamihu a sledu zvukov, ktore su nahodne.
posluchac prvoplanovo ocakava “ticho”, ale aj gahanova stolicka v rukach mozno obcas zavrzgala, jeho pohyb vyvolal zvuk…

imiafan

 12    28. január 2019 o 14:00

Analogrunner [#11]:
podla nacitanych informacii o tejto kompozicii v nej ide prave o to, ze ticho ako take neexistuje. cage ho chcel pocut v mrtvej komore a aj tak pocul svoj cievny a nervovy system. cize pri verejnych koncertoch tejto kompozicie (ma 3 casti a trva 273sekund) prichadza k neopakovatelnosti okamihu a sledu zvukov, ktore su nahodne.
posluchac prvoplanovo ocakava “ticho”, ale aj gahanova stolicka v rukach mozno obcas zavrzgala, jeho pohyb vyvolal zvuk…

Pekne napisane. Zalezi, ale co povazujeme za ticho.

Analogrunner

 13    28. január 2019 o 14:45

Ozajstne ticho (podla fyz zakonov), existuje vo vakuu.

imiafan

 14    28. január 2019 o 15:48

Analogrunner [#13]:
Ozajstne ticho (podla fyz zakonov), existuje vo vakuu.

A kto ho moze vnimat? Priamo asi ziadny clovek. Mozno len zmerat sa to da alebo byt hluchy.

 

Analogrunner

 15    29. január 2019 o 19:08

@imi - ked sa nadychnes a vystrcis hlavu z druzice, mozno by si par sekund to ticho pocul…

imiafan

 16    30. január 2019 o 14:53

Analogrunner [#15]:
@imi - ked sa nadychnes a vystrcis hlavu z druzice, mozno by si par sekund to ticho pocul…

mozno ale iste to nie je, lebo by si pocul reakciu svojho vlastneho tela ... :D

Analogrunner

 17    30. január 2019 o 21:53

no, kozmonaut nema na sebe ten skafander iba kvoli kysliku… ziarenie, tlak…

adrian

 18    19. jún 2019 o 12:13

STUMM433 - Update

Hello

This is a long overdue note to say thank-you for registering interest in STUMM433 and sorry for our silence since we announced this project earlier this year.

As you can imagine, we want this box set to be as special as possible, so we’ve been working behind the scenes to pull everything together and create something unique. We think it will be worth the wait.

We’ll very soon be sharing another track from the project and launching pre-orders for the physical product, please look out for an email from us as you’ll be getting the chance to pre-order before the general public.

Not only does this project unite a number of musicians from throughout our history but we can also announce that we’ve also collaborated with a number of the artists and designers who have worked with us on the memorable artwork packaging from the last 40 years to be featured in the box set.

Thank you for your support and patience. We look forward to sharing more news soon.


Mute HQ

Gabriel

 19    19. jún 2019 o 20:02

@adrian [#18]: dík Aďo za update!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa