Služobník pánovi

Britský hudobný mesačník Mojo pripravil špeciálne vydanie venované legendárnemu Davidovi Bowiemu. Svoj priestor na vyjadrenie vzťahu k nesmrteľnému velikánovi umeleckého sveta v ňom dostal aj David Gahan z Depeche Mode.

"Tam, odkiaľ pochádzam, som veľmi často počúval, 'V živote nič nedosiahneš'. Keď som videl Ziggyho v Top Of The Pops, zistil som, že by som tomu mohol uniknúť. Neskôr sa mi to s albumami "Low", "Station To Station" a "Heroes" aj podarilo. Povedal som si, že ten hlas budem nasledovať, dokonca aj keď ma bude sťahovať dolu. Umožnil mi pochopiť, ako aj Martinovi a ľuďom ako my, že nie sme sami.
Naše dcéry navštevovali v New Yorku rovnakú školu, takže z času na čas som Davida videl, ako ráno vyprevádza svoju dcéru. Keď v roku 2002 odprezentoval v Roseland album "Low" v plnej dĺžke, mal som to šťastie, že som bol medzi pozvanými. Bol jednoducho tým najpríjemnejším chlapíkom; podišiel ku mne, potriasol mi rukou a povedal, "Teba poznám!"
Aby som bol úprimný, uvedomoval som si, že na tom David nebol najlepšie. Naposledy som ho videl v minulom roku a veľmi by som si želal, keby som za ním opäť mohol zájsť, len preto, aby som mu ešte raz poďakoval za to všetko, čo mi dal.
"Blackstar" je za tie roky jeho najsilnejší album, tak ako "Low" Vás niekam zoberie. Zúrivé jazzové nápady v spojení s modernými technológiami zodpovedajú presne tomu, čomu sa vždy venoval. Vždy vsádzal na risk. Nikdy neprestanem počúvať jeho nahrávky."

zdroj: ultra_depeche

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa