Side-Line o soundboardoch WVT

Magazín Side-Line sa opäť pokúša strhnúť na seba pozornosť depešáckeho sveta, tentoraz zaujímavým článkom o soundboardoch z legendárneho turné "World Violation", ktorým DM podporili album "Violator".

Článok spomína hneď dve nemixované soundboardové nahrávky, z koncertu v San Franciscu a Los Angeles! (pozn. v tomto prípade nejde vôbec o soundboard, ale o fanúšikovský mix sounboardu zo SF s audience nahrávkou z LA). O tom, prečo nebol z World Violation Tour vydaný žiaden oficiálny záznam, sa rozhovoril Alan Wilder: "Ak by sme chceli niečo z toho turné vydať, tak by sme nahrali ktorýkoľvek koncert a všetky chyby, prípadne vokály by sme vyhladili. Ak je nahrávka, ktorú máte, priamo z mixu, prípadne ide o "rough mix", tak to rozhodne nebolo nahraté so zámerom to vydať." Spomenutý záznam bol nahratý pravdepodobne iba preto, aby kapela zistila, "ako celkovo zneje celá šou, prípadne ako dobre alebo zle to bolo celé namixované."

Dôvod, prečo teda nevyšiel žiaden oficiálny nosič so záznamom turné je podľa Alana prostý: "Pokiaľ si pamätám, tak v tom čase bola krátko predtým vydaná "101"-ka a nikomu z tábora kapely sa nechcelo púšťať do ďalšieho live projektu. Dnes je samozrejme úplne bežné vydať z každého turné DVD záznam, lenže v tej dobe tak ľudia pohotovo nepracovali."

Názory Devotees (8)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa