koncert Depeche Mode v Bratislave

S budúcoročným turné sa Depeche Mode vrátia do Brazílie

Hoci kapela zatiaľ nezverejnila žiadne informácie o koncertovaní v budúcom roku, z vyjadrení Andyho Fletchera pre brazílsky denník Folha je evidentné, že kapela sa vráti do Južnej Ameriky.

"Zahráme všetky naše veľké hity," povedal Andy Fletcher, klávesák z Depeche Mode, ktorý týmto ohlásil príchod kapely do Brazílie, v rámci nového turné v roku 2018. Bude to ich prvá návšteva Brazílie od roku 1994, kedy odohrali dve vystúpenia v Sao Paulo.

"Je hanbou, že sme v Brazílii neodohrali koncert v rámci nášho posledného juhoamerického turné (2009), ale okolnosti to jednoducho neumožňovali. Dnes sme však pevne rozhodnutí prísť, pretože reakcie publika v Južnej Amerike sú jednoducho úžasné. Zahráme výber skladieb z celej našej histórie."

Nový album, "Spirit", vyšiel 17.marca a je v poradí 14. albumom kapely. Od jeho predchodcov sa tentoraz líši textami, ktoré sú vlastne reakciou na súčasné politické dianie.
"Nie sme politickou kapelou, no Martin už pred pár rokmi stratil trpezlovosť ohľadne toho, čo sa vo svete deje a mal pocit, že by sme v tomto smere mali niečo urobiť. Odvtedy, čo napísal tieto skladby, tak sa Trump chopil moci, v Británii prebehol Brexit, Európa sa rozpadá, nacionalizmus je na vzostupe, takže dnes má tento album ešte väčší význam," dodal Fletcher.

"Neočakávame, že teraz dôjde k veľkým zmenám, len chceme, aby ľudia začali premýšľať," zareaguje na otázku, aký odkaz by chceli albumom odoslať brazílskemu publiku. Keď spomenieme nedávny výrok Richarda Spencera, amerického nacionalistu, ktorý sa preslávil hlavne inkasovaným úderom počas rozhovoru pre televíziu, o tom, že Depeche Mode sú vlastne oficiálnou kapelou amerického konzervatívneho hnutia, ktoré podporuje nadvládu bielych, zasmeje sa.
"Bolo to veľmi zvláštne. Myslím, že je fanúšikom Depeche Mode, ale keď prehlásil, že sme kapelou v čele nejakého hnutia, musel to myslieť ako žart. Pozitívne to bolo iba z toho hľadiska, že dovtedy prakticky nik nevedel o vydaní nášho nového albumu. Takže, vďaka tomu máme zvýšenú publicitu a ja som rád, že máme o ďalšieho fanúšika viac."

Fletcher prezradil, že v porovnaní s predošlým albumom, bolo nahrávanie tohto o polovicu kratšie. To najmä vďaka novému producentovi, Jamesovi Fordovi. "Skončili sme omnoho skôr, než pri predošlom nahrávaní. Tentoraz sme to zvládli počas trochu štúdiových sedení a jedno zväčša trvá štyri až päť týždňov. Nahrávanie nám obyčajne trvá päť sedení."

Depeche Mode sú považovaní za najpopulárnejšiu elektronickú kapelu v dejinách hudby a ovplyvnili také významné kapely ako Arcade Fire, Nine Inch Nails, či Pet Shop Boys. "Myslím, že sme vôbec prvá elektronická kapela, ktorá sa môže pochváliť nomináciou do Rock´n´Rollovej siene slávy. Spôsob, akým sme v 1980tych rokov tvorili, je dnes v hudbe zaužívaným štandardom," dodá.

Názory Devotees (3)

Monghi

 1    21. marec 2017 o 07:10

niekedy ma človek až pocit, či to s tým Spencerom nebol dohodnutý ťah, ani nie tak zo strany kapely, ako skôr zo strany Columbia Records… ale, je to len pocit smile

somebody

 2    21. marec 2017 o 16:35

Mozno Spencer len nahodou prisiel s tym vyhlasenim v obdobi pred vydanim noveho albumu a iba nahodou dostal priestor v prestiznych hudobnych magazinoch… v dnesnej dobe odlisit ci niekto nieco robi alebo hovori nezistne/spontanne alebo je to vopred vykalkulovane/dohodnute je tazke…

violat1o1r

 3    22. marec 2017 o 12:07

V Brazílii mali naplanované 2 koncerty aj pri Tour of the Universe,ale nakoniec ich zrušili.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa