Rozhovor s Davidom

David Gahan sa porozprával s moderátorom Josephom Patelom o albume "Spirit", vyrastaní v Basildone, bujarej mladosti a spolupráci s Martinom Gorem.

"Sme skutočne smutní z toho, čo sa deje vo svete," povedal Dave Gahan v úvode nášho rozhovoru. Spevák Depeche Mode si našiel čas, aby sa s nami porozprával o novom albume jeho ikonickej kapely, "Spirit", nahrávke s politickým podtónom a hĺbavým charakterom, ktorá pripomína poslucháčom sebaurčenie, ktoré všetci zdieľame. Pokiaľ ide o samotný názov, Gahan hovorí, "všetci máme pochybnosti a kedykoľvek chceme, tak sa zastavíme a zvolíme si pocit, ktorý reprezentuje skutočnosť. Všetci vieme, keď niečo nie je v poriadku."

Depeche Mode sa svetu predstavili v roku 1981, chytľavým synthpopom albumu "Speak & Spell". Martin Gore je autorom dobre známych zmyselných Gahanových vokálov a milované nahrávky ako "Construction Time Again" a "Violator" z ich urobili jednu z najpopulárnejších kapiel svojej éry. "Spirit" je 14tym albumom Depeche Mode a video k singlu "Where´s The Revolution" bolo réžirované ich dlhoročným spolupracovníkom, Antonom Corbijnom. Moderátor Joseph Patel sa speváka spýtal na ich dlhoročné priateľstvo s týmto slávnym fotografom, ktorého Gahan označuje za štvrtého člena kapely.

"On pochopil, že naša hudba potrebuje vizuálnu stránku a ňou sme neboli nevyhnutne my," odpovedal 54-ročný rodák z anglického Essexu. "Boli to jeho fotografie, predstavivosť, krajina... video k "Enjoy The Silence" je jedna nádherná fotografia. Je to niečo jedinečné a obstojí to aj v dnešnej dobe. Obsahy, s ktorými neraz prichádza, môžu byť mätúce, ale naučili sme sa mu dôverovať."

Sledujte celé interview, v ktorom Gahan zaspomína na vyrastanie v radových zástavbách východne od Londýne, obdobie života, kedy "som si nebol istý, že sa dožijem 35tky" a porozpráva jeho pokračujúcej spolupráci s Martinom Gorem a kapelou.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa