Rozhovor s Antonom Corbijnom “Ako som sa stal fotografom”

Pri príležitosti výstavy "Anton Corbijn – 1-2-3-4" v Louisiana Museum of Modern Art poskytol Anton rozhovor o svojej tvorbe a umeleckých inšpiráciách. Rozhovor si môžete pozrieť vo videu.

Názory Devotees (4)

In Your Memory

 1    5. máj 2019 o 17:56

Jednoducho Anton smile Kto ma rad skvele zabery od Antona, odporucam fyzicky zakupit knihu 1-2-3-4. Krasne, raritne a zname/nezname fotografie roznych interpretov: Depeche Mode (samozrejme smile), U2, Nick Cave, David Bowie, R.E.M, Rolling Stones, Metallica, joy Division a mnoho dalsich… Skvela a tazka kniha plna pokladov wink

Andy

 2    6. máj 2019 o 01:02

dost sa mi paci historka ked robil pre Front 242 - Headhunter smile ked sa ho pytali, ze preco su v klipe same vajicka, tak povedal ze zle rozumel tomu slovu, myslel si ze to he EggHunter smile))

jozefst

 3    6. máj 2019 o 11:38

Ohľadom Antona Corjbina a DM je tu zaujímavá paralela, keď ich fotil v začiatkoch ich kariéry, myslím že to bolo aj na obálku New musical expressu v roku 1981, kde je David v popredí a rozmazaný, aby po pár rokoch a to od roku 1986, ak sa nemýlim, po niekoľkoročnej prestávke začal s DM pracovať trvalo, takže Anton je s nimi vlastne od ich začiatkov. Myslím, že Davidovi sa tá fotka nepáčila. Anton má špecifický štýl a svoj nezameniteľný rukopis. Veľmi vydarený. Jeho videá pre DM sú to najlepšie čo možno vo videografii kapely nájsť a taktiež obaly albumov a koncertný návrh pre Devotional tour, ktorý už asi DM neprekonajú aj keď je pravda, že v poslednom období, čo sa týka návrhov koncertného pódia a štetcových fontov písma sa Anton akokeby už vyčerpával.

jozefst

 4    6. máj 2019 o 11:42

Andy, na tú historku s videom ku skladbe Headhunter od F242 ma upozornil brat. Video je to naozaj skvostné. Vtedy väčšina interpretov “fičala” na hladké videá a Anton išiel proti prúdu so svojím zrnitým filmovým prevedením, ktorému som priešiel na chuť a to až po čase. Dosť sa mi nepáčilo, že DM na prelome rokov nemali taktiež takého hladké videoklipy, aby som na to časom zmenil svoj názor.

P. S.: Stále nefunguje editácia príspevkov.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa