Rock´n´rollová sieň slávy 2018- hlasovanie fanúšikov

Depeche Mode sú po druhýkrát v histórii nominovaní na uvedenie do Rock'n'rollovej Siene slávy. No a opäť máte šancu ich podporiť. Stačí im poslať hlas prostredníctvom internetu.

Môžete tak urobiť na stránkach rockhall.com. Výsledky hlasovania a "víťazi" budú oznámení v decembri tohto roka. Samotná ceremónia sa uskutoční v americkom Clevelande, 14.apríla 2018. Držíme pánom palce!

Názory Devotees (4)

jozefst

 1    6. október 2017 o 09:17

Svet sa zbláznil. V rock ‘n’ rollovej siene slávy musia byť predsa gitarové kapely a nie títo šašovia, čo nevedia na nič hrať a hrajú elektronickú hudbu, kde na syntenzátore stlačí človek tlačítko a hrá to samé. Keď som čítal túto nomináciu, tak som od hnevu roztrieskal klávesnicu. Koniec srandičiek. Tieto vety ma napadli keď sa mi v mysli vybavujú rôzne reakcie ľudí na rôzne veci s ktorými nesúhlasia a reakcie na živú verzus elektronickú hudbu sú často v takomto štýle. Je to napríklad vidno aj v diskusiách o zábavových kapelách, kde im vyčítajú samohrajky, lebo nehrajú na nejaký naozajstný nástroj. Často má človek vyhranený názor. Niekto uznáva v hudbe iba gitary a klávesy nemusí, pre iného je vrcholom hudobnej tvorby vážna hudba a populárnu hudbu považuje za brak, iný má rád len vinyly a ostatné média neuznáva. Pokiaľ je takéto puritánstvo v norme a rešpektuje to, s čím nesúhlasí, tak je to ešte v pohode. Ak je to už nejaký agresívny “ultras” štýl, tak to už v pohode nie je. Toto sa dá nájsť vlastne aj vo svete DM fanúšikov. Osobne ma táto správa nominácie DM do rock ‘n’ rollovej siene slávy potešila. Áno, navonok sa to zdá byť možno absurdné, ale na druhej strane je to ako keby o stieraní hraníc medzi gitarovou a elektronickou hudbou, o rehabilitácii elektronickej hudby a zmene pohľadu na ňu. Aspoň tak to navonok vyzerá. Myslím, že DM si okrem hudobnej stránky svojím prístupom k tvorbe zvuku, objavovaním nového a posúvaním svojej hudby uznanie zaslúžia.

Monghi

 2    6. október 2017 o 09:47

Kazda skladba sa rodi uplne rovnako. V mysli autora ... tam sa rodi melodia, akordy, text ... to, ze sa to potom z mozgu cez ruky vyberie inym technickym a technologickym smerom, to je sice fakt, ale nakoniec aj tak sa to spoji v piesnach so skvelym textom, chytlavou melodiou, pri ktorych clovek zaziva emocionalne vzrusenie roznych podob smile A tak by sa to vsetko malo brat ...

Andy

 3    6. október 2017 o 10:05

Jozefst: to je nic, minuly rok popri DM tam bol aj Kraftwerk, dokonca aj Tupac:) No Rock & Roll jak svina smile))))))))

Andy

 4    6. október 2017 o 10:16

... a inak staci sa pozriet na nominovanych a je zrejme hned jasne, na ktorom mieste sa DM objavi….

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa