Recoil: jedna zabudnutá fotografia

Fotograf Kevin Westenberg si v súvislosti s nedávnym vydaním vinylovej edície albumov Recoil spomenul na jedno fotosedenie v londýnskych Worx Studios (17.01.1992).

Kevin: "V roku 1990 ma Alan Wilder kontaktoval ohľadne ďalšieho fotografovania. Ukázalo sa totiž, že v posledných rokoch fungovania v Depeche Mode si vytvoril "plán B". Naše fotografovanie súviselo s tretím albumom projektu Recoil, "Bloodline", vydaný 14.apríla 1992, ktorý obsahoval aj singel "Faith Healer". V skutočnosti bol Alan jedným z prvých hudobníkov, s ktorými som sa stretol, keď som sa začiatkom 1980-tych rokov presťahoval do Londýna. Nejakou náhodou to skončilo tak, že som sa ocitol v Alanovom byte, v severozápadnom Londýne a robil s ním rozhovor pre akýsi magazín, spolu s fotografovaním pre titulnú stránku."

"Na fotografie z tohto sedenia som sa nepozrel celých 30 rokov! Pri spätnom pohľade mi prídu tieto spomienky trochu bezvýznamné. Začiatok 1990-tych rokov bolo v mojom profesnom živote o najrušnejšie a najvyčerpávajúcejšie obdobie, 100 fotografovaní do roka, takže tieto zábery sa v tom šialenstve úplne stratili. Z nejakého dôvodu mi bolo zabránené výsledky toho fotografovania preskúmať. Dnes som rád, že som sa k tomu vrátil a našiel práve túto fotografiu. Stalo sa tak hlavne preto, že som v hudobnej tlači natrafil na informáciu o znovuvydaní všetkých Recoil albumov cez vydavateľstvo Mute."

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa