koncert Depeche Mode v Bratislave

Recenzia albumu Spirit v magazíne UNCUT

Britský magazín UNCUT priniesol krátku "recenziu" očakávaného albumu Spirit a ohodnotil ho na 7/10. Hodnotenie je zdanlivo vysoké, avšak do úvahy treba brať fakt, že základ pre kapelu formátu Depeche Mode je 5/10 ešte pred tým, ako bude hodnotiaci album vôbec počúvať.

Depeche Mode - Spirit (7/10)

Depeche Mode sa v súčasnosti pustili do zradného balansovanie medzi svetlom a temnotou. Zatiaľ čo na Delta Machine z roku 2013 pomáhal Ben Hillier skupine vyjadriť ich bolesť stredného veku skrz temný post-dubstep, spolupráca s Jamesom Fordom priniesla zjavný kompromis.

Otváracie skladby "Backwards" a "Cover Me" naznačujú, že skupina bola nasmerovaná k veľkoleposti svojich hymen z polovice 80-tých rokov, zatiaľ čo "So Much Love" je búrlivá a nabitá elektronikou, hoci sa trochu nešťastne opiera o slovo "disclosure" (prekl. odhalenie). Riadená bolesť (viď. "Eternity", nevydarená balada v štýle Marca Almonda; alebo v poslednej skladbe albumu "Fail") si však žiada pozornejšie vypočutie.

Jahn Robinson (UNCUT magazín)

Názory Devotees (9)

Ogrik

 1    17. február 2017 o 01:19

Viac-menej voľný preklad:

Depeche Mode v poslednej dobe skúšajú náročné balansovanie medzi svetlom a temnotou, v podstate medzi schopnostou tvoriť melódie a prianím mať hĺbku, ktorá prináleží ich veku.

Na albume z roku 2013, Delta Machine, im s pretavením bolesti stredného veku do temného post-dubstepu pomohol producent Ben Hillier. S Jamesom Fordom je kompromis otvorenejší, menej skrývaný.

Album otvára Backwards a spolu s Cover Me sa zdá, že kapela bola upriamená smerom ku hymnickej veľkoleposti svojej tvorby z polovice 80tych rokov.  So Much Love je zase burácajúca electro batéria, aj keď sa trochu neštastne spolieha na slovo “disclosure” (odhalenie).

Na zvládnutie vyjadrenia bolesti sa ale ešte bude potrebné pozrieť...(napr. v Eternity, čo je zlyhávajúca balada a’la Marc Almond, alebo v poslednej skladbe albumu: Fail).

Ogrik

 2    17. február 2017 o 01:29

Ešte podnadpis: Slušný 14ty album pod taktovkou producenta Arctic Monkeys

radoo

 3    17. február 2017 o 09:49

hm,marc almond.to som pocuval este ked tvoril duo s ballom v soft cell,ale teraz sa potuluje po svete a spieva vsetko mozne,od sanzonu,kabaretu az po slaciky.

Gabriel

 4    17. február 2017 o 11:03

@Ogrik: dakujeme za preklad.

Ogrik

 5    17. február 2017 o 12:30

Snazil som sa vystihunut zmysel…aj ked je miestami tazkopadny.

Flexible

 6    17. február 2017 o 12:55

Stary dobry Marc Almond, epicky az teatralny, moze byt. V 92, ked sa mi prvykrat DM zacali stracat, aby to znovu rozbehli s legendarnym Song of faith, som zacal objavovat solove veci tohto prazvlastneho a vynimocneho typka (napr. album Tenement symphony). Mam velmi rad jeho az scenicke aranzmany ako aj tie chansonove a hlavne jeho odusevneny az srdcervuci spevacky prejav, ale vobec si nemyslim, ze DM budu vo mne evokovat Marca. Ved pockame a uvidime, tesim na DM Spirit.

Gabriel

 7    17. február 2017 o 12:55

@Ogrik: v pohodicke. Fans pre fans wink

Jakub73

 8    17. február 2017 o 16:13

Člověče, musím pochválit tvůj překlad.

Gabriel

 9    28. február 2017 o 13:05

Dalsia z recenzii
http://thequietus.com/articles/21880-depeche-mode-spirit-track-by-track-review

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa