R.I.P Rob Marlow

Ďalší člen legendárnej basildonskej "Boys Brigade", Rob Marlow, sa porúčal na onen svet. Robove hudobné začiatky boli úzko späté v Vincem Clarkem, Martinom Gorem, či Alison Moyet. Česť jeho pamiatke!

Rob Marlow vyrastal v Basildone, spolu s budúcimi členmi Depeche Mode, s Vincem, Martinom a Andym. S Alison Moyet (neskôr Yazoo) dokonca založil kapelu The Vandals. Tu a tam si zahral aj s Vincem Clarkem, ktorého sprevádzal na kostolnom orgáne. Neskôr spolu fungovali v basildonskej kapele The Plan a o čosi neskôr zasa s Martinom Gorem a Paulom Redmondom vo French Look.

V roku 1983, po tom, čo zanikla kapela Yazoo, nahral Rob album "The Peter Pan Effect" práve s Vincem. Bolo to v období, kedy Rob fungoval v kapele Film Noir, ktorej klávesákom bol pre zmenu neskorší "bedňák", klávesák a gitarista The Cure, Perry Bamonte. Film Noir dokonca predskakovali na jednom z basildonských vystúpení Depeche Mode.

V období, keď Clarke opustil Depeche Mode, ho Rob stiahol na jeden deň do Blackwing Studios, kde spolu s Ericom Radcliffeom nahrali skladbu "The Face Of Dorian Gray". Neskôr singel skompletizovali, obohatili ho o b-stranu a 12" remix.

Viac sa o kariére Roba Marlowa dozviete na wikipedii.

Názory Devotees (1)

jozefst

 1    27. september 2022 o 08:56

Šokujúca správa! Jeho album The Peter Pan effect je naozaj vydarený plus single k nemu. Ak sa nemýlim, nahraný bol v roku 1983 a vydaný v roku 1999. Aspoň podľa wikipédie.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa