Pražský koncert DM 2023 na letišti Letňany?

Podľa zatiaľ dostupných informácií by sa mal pripravovaný budúcoročný pražský koncert Depeche Mode uskutočniť na Letišti Letňany.

Kapela sa vraj snaží v každom z koncertných miest získať miesto konania s čo najväčšou kapacitou. Ďalším dôvodom je aj skutočnosť, že v Sinobo Stadium, kde sa odohral koncert DM v roku 2017, sa už hudobné koncerty neuskutočňujú.

Koncert v Prahe by sa mal odohrať v druhej polovici júna 2023. V hre je ale zmena s možnosťou júlového termínu.

Zažijeme v Prahe či ďalších mestách koncert Depeche Mode s návštevnosťou 100 000 návštevníkov a viac? To sa dozvieme už 4.10. na tlačovej konferencii v Berlíne.

Oprava: V pôvodnom článku bolo uvedené miesto konania Leteňská pláň. Správne miesto je Letiště Letňany.

Doplnené: Michal Ferenc z depeche.cz priblížil pražskú koncertnú realitu:

Radnice Prahy 10 dlouho bojovala proti koncertům v Edenu, protože stadion na to prý už od začátku nemá povolení (není dostatečně odhlučněný). Všechny koncerty se teda řešily tak, že pořadatel už do nákladů rovnou započítal i pokutu.

Zdá se ale, že už ani tohle nejde. A kam jinam DM dát? Juliska či Sparta je asi taky nevhodná (a menší). Strahov je léta nepoužitelný, na ploše vyrostlo tréninkové centrum mládeže Sparty.

Areál u výstaviště Letňany je velikánský. Tam i jsou mnohaleté zkušenosti s koncerty. Oproti stadionu je ale pohodlí, rychlost odbavení a organizace dost bída. Vyzkoušeno na Rammstein. Ale taky tam bylo 60 000 lidí, což není určitě sranda. Na DM tolik lidí nepřijde, tipuju tak 30-40 max. Jo a na tribuny si vezměte divadelní kukátka.

Na Letenské pláni jsem na žádném koncertě zatím nebyl, tam jsou většinou jen demonstrace.

Názory Devotees (16)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa