Posledný report z turné

Stránky depechemode.com zverejnili v sekcii "tourblog" aj report z posledného koncertu v rámci Tour Of The Universe, ktorý sa, ako viete, konal v düsseldorfskej Espirit Aréne 27.februára. Poďme teda ešte na chvíľu spomínať...

Tak, a je to. Turné je oficiálne ukončené. Sedím v letiskovej hale s podivným pocitom v žalúdku. Som na ceste domov a Tour Of The Universe skončilo. Ale poviem vám, bola to jazda.

Posledný koncert bol jednoznačne emotívna záležitosť, a aby som bol úprimný, tak trochu mám naň hmlisté spomienky. Nitzer Ebb vytiahli na pódium Jez Webb (má u nich na starosti gitary) a spolu odspievali skladbu "Payroll", bola to vážne zábava. A takisto bola milým prekvapením skladba "Photographic", ktorú Depeche Mode zahrali po druhý krát na turné. Davidov krátky preslov bol naozaj milý - poďakoval celému štábu, následne poukázal na Jonathana Kesslera na jednej strane pódia, na druhej zasa na Daniela Millera (bol zrejme problém ho nájsť, pretože Dave namiesto neho ukázal na chlapíka z ochranky - skvelý žart). No a v jednej chvíli takmer desať tisíc ľudí vytiahlo nad hlavy nápisy s heslom: "DM - Come Back". Veľmi dojemné.

Po koncerte povedal každý svoje "dovidenia" - najskôr na after párty a potom v hotelovom bare. Bola to všetko zmeska úľavy a smútku zároveň.

Vtipné na tom samozrejme je, že napriek všetkým tým masívnym posunom a rušením koncertov, nám ľudia mávajú a zdravia nás na rozlúčku doslova na každom rohu düsseldorfského letiska, keďže takisto čakajú na svoje lety domov.

Bolo to veľmi dlhé a namáhavé turné, ale takisto absolútne radostné. Neviem sa dočkať toho ďalšieho!

Vďaka všetkým, ktorí čítali reporty z koncertov, ako aj tie čriepky z bežného života na cestách. Snažili sme sa ako sme len mohli a bola to vážne zábava.

Dovidenia nabudúce!

Názory Devotees (6)

Night

 1    5. marec 2010 o 12:48

Ani ja sa už neviem dočkať ďalšieho turné....kedy začína? grin

dvestotri

 2    5. marec 2010 o 14:54

coskoro. Najprv musia ohlasit navrat jedneho clena grin

chmelko

 3    5. marec 2010 o 21:44

kto to písal? Brat?

dohy

 4    5. marec 2010 o 23:48

toto nepisal brat. jedna sa o pravidelneho prispievatela tour blogu vystupujuceho pod menom peter ale neviem o koho ide.

piko56

 5    6. marec 2010 o 10:17

No,tak dalšie turne bude asi najskôr po gahanovej 50-ke.chi-chi-chi…...............

kačena

 6    8. marec 2010 o 19:05

to piko56: no,to by sme zasa tak dlho nečakali,ja to skôr vidím na Daveovu 52,to ja budem mať 40-takže si budem priať k narodeninám čo najviac koncertov smile smile smile

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa