Oslo, 11/08/2023

Depeche Mode sa na niekoľko mesiacov rozlúčili s Európou finálnym koncertom letnej časti "Memento Mori" turné v Oslo, v tamojšej Telenor Aréne. Kapelu čaká mesačná dovolenka.

Support: Hope

Setlist: 

01 Intro [Speak To Me]
02 My Cosmos Is Mine
03 Wagging Tongue
04 Walking In My Shoes
05 It's No Good
06 Sister Of Night
07 In Your Room
08 Everything Counts
09 Precious
10 Speak To Me
11 A Question Of Lust
12 Soul With Me
13 Ghosts Again
14 I Feel You
15 A Pain That I´m Used To
16 World In My Eyes
17 Wrong
18 Stripped
19 John The Revelator
20 Enjoy The Silence

21 Waiting For The Night
22 Just Can't Get Enough
23 Never Let Me Down Again
24 Personal JesusForced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Názory Devotees (20)

Dave & Mart

 1    11. august 2023 o 19:21

Po bratislavskom koncerte som mal veru obavy, ale nakoniec to chalani zvládli perfektne a ich výkon vygradoval. 1. európska časť turné je čoskoro za nami, a tak môžme čo to aj zhrnúť.

1.
Som rád, že Bratislava počas turné nesklamala, naopak si myslím, že sme prekvapili a do tej TOP10 (Európa), čo sa týka atmosféry, patríme. Na to, že náš štadión nepojme toľko ľudí  ako trebárs štadión v Düsseldorfe či v Berlíne sme boli neskutočne hluční. Dnes som si ešte prezeral videá a stále mi behal mráz po chrbte, bol to úžasný zážitok. Škoda, že sa nepodarilo vybaviť Bratislavu na r. 2024, ale Nepalák je jednoducho nepostačujúci, aj keď koncert v r. 2014 bol perfektný.

2.
Setlist na prekvapenie fungoval, aj keď má svoje muchy. Pre mňa najväčší zabiják tempa nie je ako pre mnohých ‘Sister of Night’, ale ‘In Your Room’ Zephyr Mix či ‘Speak to Me’. Ďalej by som vynechal ‘I Feel You’ a ‘Just Can’t Get Enough’. Samozrejme, že ma mrzí absencia viacerých noviniek z albumu Memento Mori. Minimálne taká ‘People Are Good’ či ‘Before We Drown’ by sa určite uživili. V setliste by som ako stálicu ukotvil ‘My Favourite Stranger’, tá vec ma neskutočné grády. Verím, že v r. 2024 sa dočkáme zaujímavých prekvapení, vrabce už totiž dačo čvirikali. Do konca r. 2023 asi nič nečakám a či niečo ubudne? Uvidíme v Mexico City, čakajú nás tam 3 vystúpenia.

3.
Chalanam prajem hlavne veľa zdravia, lebo na Prahu sa veľmi teším, neviem si predstaviť situáciu, ktorú si zažili ľudia, ktorí sa tešili do Helsiniek.


Milan

 2    11. august 2023 o 20:38

Pekne napísané. Pridám sa aj ja, mohli by sa aj ostatní a takto by sme sa vzájomne porovnali čo potešilo, čo prípadne sklamalo. Samozrejme, že to nie je povinnosť grin

Už som písal na inom mieste, že pozitívum je už len to, že to páni vydržali !
Takisto si veľakrát prehrávam rôzne koncerty v rámci turné, aj keď možno o niečo s väčším dôrazom na niektoré skladby. Teší ma, že Bratislava podľa vašich viacerých komentov nesklamala a radíte ju vysoko. Nedokážem porovnať s koncertmi napr. spred 10 rokov, ale BA som si užil dokonale a ešte ma aj dnes prepadajú myšlienky ako som pred bránou čakal od 15.00, prosíkal MFS grin a po otvorení šprintoval na plochu B, aby som bol v prvom rade. To sa podarilo a som za to vďačný, pre mňa mega zážitok!!
K setlistu som sa už vyjadril, že ho extra neriešim, ale keď už, tak napr. s predchádzajúcim komentom(Dave & Mart) sa v niečom zhodnem, v niečom nie. Speak To Me mne osobne nevadí, ale ak mám brať alternatívu či STM alebo MFS, tak je to viac ako jasné. Áno, Sister of Night pre mňa nie je atraktívna koncertná skladba, takisto I Feel You, no a o JCGE už ani nehovorím grin, hoci ona má potenciál roztancovať publikum, ale melodicky a ani rytmicky ju nemusím.
Naopak, mňa In Your Room baví, refrén je silný a verím v zotrvanie v setliste. Veľmi ma chytila aj A Pain That I’m Used To, refrén je super dynamický a mňa tieto rockovejšie veci jednoducho bavia. Ako som písal na inom mieste, k skladbe Wrong sa momentálne často vraciam, aj cez koncerty alebo live vystúpenia z predchádzajúcich rokov, napr. aj 10 rokov dozadu. K MFS sa už vyjadrovať nejdem, bolo toho dosť a povedal som všetko grin
Z nového albumu koncertne si viem predstaviť BWD, aj People Are Good a možno prekvapím, ale vedel by som si predstaviť aj Always You - melodicky je tá skladba moc fajn ,refrénová časť pekne zosilnie a na mega live vystúpení možno ešte viac (s dobrým zvukom a podobnými náležitosťami,...... správna projekcia a pod.)
Ups, ešte jedna poznámka k setlistu - pri It’s No Good sa tiež tak trochu mračím grin

Tak nech sa pánom naďalej darí. Želám všetko dobré.

PS : za najväčší koncertný klenot kapely však asi vždy budem považovať NLMDA grin

 

 


Milan B

 3    12. august 2023 o 11:08

Karren Dusenbery musela mať včera radosť, rovnako tak každý kto miluje éru Devotional.
Dave namiesto saka začal koncert v koženom kabate s tetovaniami,  ktoré mal už raz na prome k Memento Mori a ktoré mu práve Karren počas Devotional navrhla


Milan

 4    12. august 2023 o 11:42

Výstižné foto na záver 1 časti europskeho turné. Páni sú spokojní a my tiež.

.....a Wrong grin, Dave ju už síce nespieva tak energicky a zároveň s ľahkosťou ako niekoľko rokov dozadu, ale to absolutne nevadí a na veci to nič nemení grin


Dave & Mart

 5    12. august 2023 o 16:36

Keď som videl zábery z ‘Wagging Tongue’ tak som si to hneď nevšimol, ale veľmi príjemná “zmena” ten kožený kabátik, hoci na tom extra nezáleží. Ale riadne by ma dostalo, keby Martin počas americkej časti vytiahol svoj cover piesne ‘Down in the Boondocks’, Amíci by šaleli. Samozrejme, niečo také je nereálne.

Čo sa týka ‘Wrong’, patrí do mojej TOP15 už od svojho debutu a som rád, že zaznela aj počas Global Spirit Tour a rovnko aj počas súčasneho turné. No, je dosť pravdepodobné, že zo setlistu asi vypadne, ak nie, budem len rád. V Prahe by som si dal rád repete.

A áno, tá fotka zo záveru je veľavravná a som rád, že sú spokojní aj oni. Počas turné 2017/18 boli nálady asi iné.


Michaela 146

 6    12. august 2023 o 16:58

V roce 2014…jsem ohodnotila skladbu těmito slovy:  Wrong je temná “Depešárna” úderná skladba, temná hutná elektronika v té skladbě je vše co k DM patří, a všechno do sebe krásně zapadá, videoklip zapadá do celkové atmosféry skladby a dokáže ji ještě umocnit smile


giggs11

 7    12. august 2023 o 20:12

@Dave & Mart [#1]:

Vrabce nieco cvirikali?mozes byt konkretnejsi?


Dave & Mart

 8    12. august 2023 o 22:36

@giggs11 [#7]:

100% môžem potvrdiť, že DM má pre turné pripravené a zalistované piesne:
- Behind the Wheel
- Before We Drown
- Policy of Truth
- Strangelove (pozn. Full Band)

No a údajne DM nacvičoval alebo má nacvičený “dávno zabudnutý hit”, takto mi to aspoň interpretoval jeden “pán” pred koncertom v Berne, ktorý bol aj na otváracom koncerte v Sacramente. Mňa napádajú dve možnosti, jednu som spomenul a tá druhá je dosť nepravdepodobná. Beriem to ale celé s rezervou, nakoľko to nemám overené. Možeme len hádať a popustiť uzdu fantázii.


Milan B

 9    13. august 2023 o 11:45

@Dave & Mart [#8]:
Strangelove údajne nacvičili ale zjavne nefungovala a tak ju dáva len Martin.
Dávny ” hit” by mal byť The Sun and the Rainfall
Čo je to druhe podľa teba?


Dave & Mart

 10    13. august 2023 o 12:08

@Milan B [#9]:

Uvidíme, možno tomu dá ešte Dave šancu, bol by som rád. Mňa napadla najprv ‘People Are People’, ale kvôli Martinovmu názoru na túto pieseň je to na 99,99% nepravdepodobné. Ostáva už len raz inzerovaná ‘The Sun and the Rainfall’, ale slovo “hit” k tejto piesni nepasuje. Ale vrabce čvirikali aj o ‘Sacred’. Ono sa toho našpekuluje veľa, niekto to nerieši, ja som zase len zvedavý.


Michaela 146

 11    13. august 2023 o 13:19

Sacred? Srdce zaplesalo radostí. Únor bílý, DM sílí smile


tommy

 12    13. august 2023 o 18:21

Rovnako ako prvá časť turné, tak aj samotný nový album by si zaslúžil zhrnutie… Len kto ho (okrem dvorného autora monghiho) napíše… Je to čudné, že fans skôr riešia koncerty ako samotný album… A pritom sme tak dlho čakali… A tak veľa emócií z neho dostali…

Kiež by zahrali ako prídavky tzv. tri x tri, t.j. tri malé milostné trilógie z troch albumov: SGR /1984, bud. rok bude mať 40 rokov a viem, ktoré tri chcem počuť - 2,4, 5/, potom z albumu Exciter /jednoznačne piesne 2, 3, 4) a tú tretiu sa neviem rozhodnúť...  Ale asi tieto:
“A Question of Lust”
“Sometimes”
“It Doesn’t Matter Two”
* inak, všetky spieva Martin Gore, tak to by sa hádam hodilo

alebo tri “z druhej strany platne” :
“Here Is the House”
“World Full of Nothing”
“Dressed in Black”
*v podstate aj tie spieva hlavne M. GORE

Ale realita bude jasne, že iná... Mne je to šum a fuk, na turné sa už nepozriem… Ani keby boli hneď za rohom…

PS: Inak, včera som listoval v jednej knihe a mala pekný podtitul: “Memento of Monument”... Hm, zaujímavé...


Michaela 146

 13    13. august 2023 o 19:00

Osobně se nedokážu s tímto albem poprat…Tohle album neprožívám, tak jak jsem to dělala v minulosti…Od alba SOTU až po album SPIRIT…vždy jsem snila o tom jaké by mělo být…S příchodem alba MM jsem přestala snít…nejsem na stejné hudební vlně jako ostatní fans…Na letní turné jsem si nekoupila ani vstupenku…Ale nakonec mě hlodalo svědomí, tak akce byla spontánní...před vstupem jsem stála jako hromádka neštěstí...Ale ta žena co mě obdarovala, byla hotový anděl…Jako by vycítila, že potřebuji lásku, aby mě ten večer někdo obejmul…Vyprávěla mi o tom, jaké má krásné manželství s mužem z Walesu…o tom jak jí každý večer zpívá písně od DM…V tu chvíli jsem smutně sklopila oči…A ona říkala, ty máš starosti, viď...I přesto vypadáš velmi dobře…A dál jsme si užívaly koncert DM v Praze…


Milan B

 14    13. august 2023 o 19:46

@Dave & Mart [#10]:
Stále si však myslím že starý hit je práve Sister of Night
Ten kabát z Devotional
No bodaj by to bola Rush
Ale už pred turné som si moc želal aj tematicky
Blasphemous Rumours,  Fly on the Windscreen a Death’s Door


Dave & Mart

 15    14. august 2023 o 21:12

@Milan B [#14]:

No ak by chalani považovali ‘Sister of Night’ za niečo také, tak by som sa na nich pozeral asi hodinu rovnako bezprízorne ako to niekedy robí Martin na pódiu. To sa dalo možno povedať o ‘Useless’ počas ostatného turné.


Milan B

 16    15. august 2023 o 10:08

@Dave & Mart [#15]:
Mam obavy ze presne oni takto uvažujú....
Lebo čo iné by mohlo byť starý hit. The Sun hit nie je. People Are People by chcela väčšina ale toho sa nikdy nedočkáme…
Ostatné hitovky buď hrajú alebo hrali v nedávnej minulosti


Michaela 146

 17    15. august 2023 o 20:36

Michaela 146 [#13]:
Osobně se nedokážu s tímto albem poprat…Tohle album neprožívám, tak jak jsem to dělala v minulosti…Od alba SOTU až po album SPIRIT…vždy jsem snila o tom jaké by mělo být…S příchodem alba MM jsem přestala snít…nejsem na stejné hudební vlně jako ostatní fans…Na letní turné jsem si nekoupila ani vstupenku…Ale nakonec mě hlodalo svědomí, tak akce byla spontánní...před vstupem jsem stála jako hromádka neštěstí...Ale ta žena co mě obdarovala, byla hotový anděl…Jako by vycítila, že potřebuji lásku, aby mě ten večer někdo obejmul…Vyprávěla mi o tom, jaké má krásné manželství s mužem z Walesu…o tom jak jí každý večer zpívá písně od DM…V tu chvíli jsem smutně sklopila oči…A ona říkala, ty máš starosti, viď...I přesto vypadáš velmi dobře…A dál jsme si užívaly koncert DM v Praze…

PS: V nouzi poznáš přítele…pomocnou ruku mi podala neznámá žena.


Milan

 18    16. august 2023 o 20:14

V In Your Room, po pomalšom úvode ked David strhne mikrofon a nasleduje tá ostrá pasáž kým opäť nezačne spievať, tak vtedy idem zošalieť grin


Michaela 146

 19    17. august 2023 o 15:25

Jsem stále sama doma. Někdo tu rodinu musí živit…můj Ital má prázdniny.


Michaela 146

 20    17. august 2023 o 21:21

World Full Of Nothing
https://www.youtube.com/watch?v=OrTcEcTsfOk

Ona je osamělá...práce mi dělá společnost.
On říká
Je to jen pro ni
To, že je chtivý
Ona mu nevěří
Nic není pravda
Ale on to udělá


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa