Nothing Else Matters

Kto už dnes nepozná legendárny "Black Album" od ešte legendárnejšej trash metalovej kapely Metallica? A práve títo páni sa rozhodli vydať jeho cover podobu, ktorého výťažok poputuje na charitu.

Že čo to má s kapelou Depeche Mode? No vcelku dosť. Totiž medzi 53 umelcami, ktorí sa do tohto projektu zapojili, vyčnieva jeho dôležité meno - Dave Gahan!! Áno, Dave Gahan naspieval metalovú skladbu, "ploužák", na ktorý ste svojho času, na dobrej zábave, neraz zbalili nejednu kočku :) - "Nothing Else Matters". Album sa na trhu objaví 10.septembra 2021.

Názory Devotees (7)

Gabriel

 1    22. jún 2021 o 18:51

Stella Rose na Instagrame prezradila, ze skladbu nahral “mr. g” v januari tohto roku.

cvengo

 2    22. jún 2021 o 19:46

...a ktorý ste svojho času, na dobrej zábave, neraz zbalili nejednu kočku ...

to vyzera na vysoku uspesnost v harmanci grin

Monghi

 3    23. jún 2021 o 06:31

@cvengo: kto by sa v tych casoch trepal az hen do Harmanca ... vsak zaciatkom 1990-tych rokov bola dobra zabava kazdu sobotu takmer na kazdej dedine, min. v tej “strediskovej”, a “ploužákové” kolá boli min. 3, hlavne po polnoci :D

jozefst

 4    23. jún 2021 o 10:13

Tak toto je ganiálna správa. Myslím tým na súboje depešáci vs. metalisti v osemdesiatich rokoch. Vojnové sekery sú už našťastie zakopané. Keby to tí rôzny ultras vtedy vedeli, kto naspieva v budúcnosti nejakú skladbu od Metalliky, tak neviem, neviem.

jozefst

 5    23. jún 2021 o 10:18

Tou geniálnou správou som samozrejme nemyslel na tie súboje medzi depešákmi a metalistami. Po jej prečítaní som si na ne automaticky spomenul. Čo sa týka avizovaného coveru skladby, tak za tento krok som rád a táto správa ma naozaj príjemne praštila do hlavy. No a taktiež je aj veľmi dobrý výber skladby. Nothing else matters patrí totiž medzi najznámejšie skladby v diskografii Metalliky. Metalliku mám taktiež rád a do hudobnej histórie niečím prispeli a posúvali ju ďalej. Na druhej strane si myslím, že Metallika by nemala problém urobiť cover nejakej skladby od DM. Raz možno obe kapely budú vystupovať na nejakom festivale na rovnakom pódiu.

tomy

 6    23. jún 2021 o 11:10

Najprv milovaná So Cruel od U2 a teraz ďalší milovaný album so srdcovkou… Veď by som sa mal tešiť... Ale nechváľme dňa pred večerou… Podľa ukážky je Dave dosť (hlasovo) stiahnutý, myslím akýsi tichší oproti ostatným ukážkam… Ale verím mu… (rovnako ako dnes našim sokolom /neviem, kto toto hanlivé pomenovanie vymyslel, ale asi nemá rád našu “repre”/ ).

naomi

 7    24. jún 2021 o 22:00

Waw, zaujímavá správa…Metallicu veľmi nemusím, ale keď hrajú túto skladbu, rádio dám hlasnejšie smile. Zrejme už asi naveky sa mi bude spájať s triednymi vianočnými večierkami na ZŠ, keď som… si na ňu nikdy nezatancovala so žiadnym spolužiakom smilesmile:) Neskôr som sa aspoň naučila úvodnú “vybrnkávačku” na bratovej gitare smile Teším sa na Daveovu verziu.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa