Niečo k Helsinkám

Zrušenie predposledného vystúpenia letnej európskej časti "Memento Mori" turné, ktoré sa malo konať v Helsinkách, vyvolalo u množstva fanúšikov otázky, ktoré si žiadali odpovede.

Nebolo zrušenie koncertu, z dôvodu očakávanej silnej búrky, ktorej predpoveď nakoniec nevyšla, v konečnom dôsledku chybné? S touto otázkou sa na promotéra Live Nation, Scotta Lavendera, obrátil fínsky denník Iltalehti.

"Ako promotér fungujem vo Fínsku už 20 rokov a doposiaľ sme nikdy kvôli počasiu koncert nezrušili. Bohužiaľ, toto je nezvyčajná situácia," odpovedal Lavander

Ako však inde uvádzali fanúšikovia z Fínska, ako aj ľudia, ktorí sú v kontakte s technickými pracovníkmi zabezpečujúcimi pozadie koncertu a stavbu pódia, samotná predpovedaná búrka a silný dážď neboli problémom. Tým bol predpovedaný silný vietor, z večera do rána dňa, kedy sa mal koncert konať. Čiže v čase, kedy sa malo stavať samotné pódium a tu hrozilo, že by to mohlo byť pre pracovníkov nebezpečné. Z tohto dôvodu sa fínske úrady rozhodli koncert zrušiť.

zdroj: Facebook

Forced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Názory Devotees (3)

Gabriel

 1    11. august 2023 o 09:51

Pridal som do clanku status LN z Facebooku.

Ono sa nie je co cudovat, ked ten koncert mal byt v priestore, kde nie su ziadne postranne stavby / objedkty, ktore by branili vetru apod. Ak by to robili na stadione, ktory ma urcite priaznivejsiu ochrannu charakteristiku voci vetrom, tak by zrejme koncert zruseny nebol. Ale to je riziko open-air koncertov. Naopak - dalsi kladny bod pre halove koncerty.


ViolateYou

 2    11. august 2023 o 13:13

Ktovie preco si teda povedali ze koncert zorganizuju na takom mieste. Mozno nemali na vyber co pochybujem alebo byrokracia, ci snaha setrit.. neviem, no s tymto organizatori mohli aj pocitat pri planovani, ze take riziko hrozi .. vo Finsku v auguste. No nemam vsetky info, takze iba spekulujem.
V 2009 v BA bol myslim koncert ohrozeny tiez no uz si nepamatam ci bol aj silny vietor v case stavania podia..
Fanusikovia by si zasluzili nahradny termin, skoda ze ziadna ochota nie je v tomto smere, nakolko sa vsetko meria iba peniazmi.


Milan B

 3    11. august 2023 o 13:54

Za oficiálne dôvody ( a aj foto k článku ) palec hore


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa