Módna návrhárka Iskra Georgieva predstiera inšpiráciu Depeche Mode

Bulharská dizajnérka Iskra Georgieva priznáva, že Depeche Mode boli vždy jej inšpiráciou a tak pripravila dámske plavky so symbolom podobným z albumu Violator. Predná časť nesie vyobrazenie ruže a v zadnej časti nápis Sweetest Perfection.

Sklamanie prichádza v momente, že ruža nenesie žiadne známky ani len vlastnej autorskej repliky z obalu albumu Violator alebo singla Enjoy the Silence. Autorka sa totiž "inšpirovala" na internete formou copy+paste už existujúcim symbolom od neznámeho autora. Použitý symbol bez zmeny nájdete na internete v databankách clipartov a tatérskych predlôh, viď. napr. na pintereste, na tattoodo.com, na free-clipart-graphics.net, clipart.email, festivalvisualbrasil.com, či v grafike webu talianskeho módneho návrhára brognano-official.com

Tieto plavky si môžete zakúpiť za 99 € na iskraart.com a boli dokonca odporezentované aj na módnej prehliadke. "Autorka" si zjavne veľa práce teda nedala a takto sa umenie nerobí obzvlášť, ak svoju tvorbu prezentuje ako luxusné umenie.

Komentár depechemode.sk

Pôvodne sme aktualitu ani nechceli uverejniť, ale vzhľadom na to, že to autorka prezentuje ako vlastné dielo a pod svojou značkou, si to aktualitu vyslúžilo ako upozornenie.

Názory Devotees (2)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa