MG - tlačová správa - aktualizované

Martin Gore, skladateľ a zaklateľ Depeche Mode, ohlásil vydanie 16 skladbového inštrumentálneho albumu "MG". Album bude vydaný 27.apríla 2015 na labeli Mute. Viac informácii nájdete v aktuálne vydanej tlačovej správe.

Práce na albume "MG", ktorý skomponoval a sprodukoval Martin Gore, začali po skončení turné "Delta Machine" kapely Depeche Mode, v marci 2014, v Martinovom domácom štúdiu, v Santa Barbare. O čisto inštrumentálnom albume už premýšľal nejaký čas, prakticky už od čias, kedy začal komponovať takéto skladby pred Depeche Mode, od roku 1981.

"Chcel som zachovať hudbe veľmi elektronický a filmový ráz, dodať jej takmer sci-fi kvalitu," vysvetľuje Martin. "Hudba je pre nevyhnutná. V štúdiu trávim prakticky päť dní v týždni, takže akonáhle sa mi v hlave zrodil nápad, tak šli práce veľmi rýchle a bolo to zábavné."

Album "MG" je vlaste soundtrackom k emotívnemu a mysterióznemu filmu, ku ktorému si sami napíšete scenár. Počnúc atmosférou skladby "Elk" (ovplyvnenou prácami Angela Badalmentiho), cez industrál electro nádych "Brink", vytvára jedinečnú a struhujúcu víziu.

Po dokončení nahrávania albumu požiadal Martin Q o mix, čo sa ukázalo ako prirodzený a dokonalý výber, nakoľko Q mixoval aj album "SSSS" spoločného projektu Martina Gora a Vince Clarka - VCMG.

Rozhodnutie vydať album pod akronymom "MG" vysvetľuje Martin takto: "Nakoľko je album veľmi elektronický a neobsahuje žiadne vokály, vnímam to ako dielo inej osobnosti, takže som sa rozhodol pokračovať v koncepte albumu VCMG a zachoval MG."

Album "MG" je dôkazom ďalšej stránky tohto multitalentovaného hudobníka. "Ako skladateľ som si vedomý sily slov," priznáva Martin. "Obzvlášť pokiaľ ide o ich vzájomnosť s akordami a melódiou. Takisto som si vedomý sily čistej hudby a emócii, ktoré môžu vzniknúť z hudobných nálad. A práve toto som sa pokúsil zachytiť v tomto projekte."

Ukážku z pripravovaného albumu si môžete vypočuť na stránke martingore.com (alebo na konci správy).

Tracklist albumu:

Pinking
Swanning
Exalt
Elk
Brink
Europa Hymn
Creeper
Spiral
Stealth
Hum
Islet
Crowly
Trysting
Southerly
Featherlight
Blade

Názory Devotees (17)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa