Mexico City je v očakávaní natáčania koncertu DM - aktualizované

Do mexických médií presakujú neoverené informácie v súvislosti v pobytom Depeche Mode v Mexiku, kde odštartujú 21.9. tretiu časť Memento Mori World Tour.

Server eluniversal.com.mx prináša nové informácie o tom, čo sa v Mexiku má udiať mimo vypredaného trojkoncertu kapely.

Depeche Mode nahrajú v Mexico City špeciál

Počas víkendu, keď budú Depeche Mode v Mexiku, a bez Andyho Fletchera, členovia britskej kapely, namiesto toho, aby chodili na párty alebo do klubu, plánujú vychádzky po meste a natáčať video-svedectvá pre špeciál, na ktorom priebežne pracujú s anglickou TV. Zistili sme, že v meste budú minimálne týždeň a okrem koncertov pozvali aj vybraných fanúšikov, ľudí z technického tímu a známych z krajiny, aby vyjadrili svoj názor.

Ďalšie zdroje dopĺňajú, že tou anglickou TV by mala byť UKTV.

Server gritaradio.com zasa špekuluje o možnosti, že sa v Mexico City bude natáčať koncertný film pre účely DVD. Odvoláva sa na zahraničné médiá, ktoré píšu, že do Mexika ma za týmto účelom prísť aj Anton Corbijn. Ďalej už len pripomínajú, že lokálni fanúšikovia organizujú počas koncertu fan-action a to rovno v niekoľkých skladbách.

19.09.2023 - zdá sa, že v Mexiku nebudú filmované iba koncerty Depeche Mode, ale dokonca všetko okolo nich, vrátane rozhovorov s fanúšikmi a známymi osobnosťami. Režisérom tohto projektu by mal byť Fernando Frías. Túto informáciu zverejnil na svojom instagramovom účte hudobník Carlos Gacia: "Nastal čas, aby som vám povedal o projekte, ku ktorému som bol prizvaný: Depeche Mode poverili skvelého mexického filmového režiséra Fernanda Fríasa (režisér viacnásobne oceneného filmu „Už tu nie som“), aby natočil dokument o koncertoch, ktoré kapela odohrá na budúci týždeň, vrátane aspektov našej krajiny, ako je kultúra smrti (kvôli tejto téme na ich poslednom albume "Memento Mori"), či umelcov z mexickej elektronickej hudby. Preto mi odporučili rozhovor spolu s @hollowkid. Dnes bol tento rozhovor na @venas_rotas_discos."


Forced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Názory Devotees (27)

Dave & Mart

 1    9. september 2023 o 18:14

Som zvedavý, ako to dopadne. Dúfam, že to nedopadne ako natáčanie LiVE SPiRiTS a dokument SPiRiTS iN THE FOREST. Pre mňa to bol absolútne zbabraný a nevkusný projekt, okukaný a typický pre dobu v r. 2017-18. Jednoducho mi to prišlo ako tuctovka. To je môj osobný pohľad. Dúfam, že tento prešľap napravia a natočia niečo, čo bude mať originalitu a “dušu”. Možno škoda, že sa koncerty nepodarilo usporiať počas ‘Día de los Muertos’, v spojení so show Memento Mori by to pasovalo ako riť na šerbel. Hneď som si aj spomenul na úvodnú scénu filmu “BOND 007: SPECTRE”, kde boli zahrnuté práve oslavy ‘Día de los Muertos’. Škoda, že vtedy neexistovala pieseň ‘Don’t Say You Love Me’, je to “Bondovka” ako vyšitá na mieru. Každopádne, verím, že koncerty v Mexiku budú veľkolepé a ľuďom sa podarí vytvoriť jedinečnú atmosféru. Má to veľký potenciál.


pepe17

 2    10. september 2023 o 00:02

....v Mexico City bude natáčať koncertný film pre účely DVD .... do Mexika ma za týmto účelom prísť aj Anton Corbijn…
A presne tohto som sa bal.

Ak to bude taka chujovina par excelance, ako ten spackany film zo Spirit tour, tak radsej nech netocia nic.

Niekolko bezvyznamnych fanusikov (rovnako, ako by som bol pre nich bezvyznamny ja, alebo hocikto z nas) vo vacsine filmu a kapela len utrzkovite.

Sorry, ale ako nanusik DM chcem film o mojej oblubenej hudobnej skupine, alebo aspon profesionalny zaznam koncertu a nie film o ludoch, ktori okrem uzkej skupiny svojich kamaratov a rodin nikomu nic nehovoria.


peto

 3    10. september 2023 o 10:40

Pre boha,profesionalny zaznam koncertu je zaznamenany na osobitnom disku,takže profesionalny zaznam koncertu bude !  Napriklad ja som ten posledny disk čo vydaly ani pomaly nevybral,ale koncert som si pozrel tak presne ako by to bolo 101,devotional,one night in paris atd…...Takže toto všetko je v pohode…........Mať vaše problemy by som chcel mať.....


Dave & Mart

 4    10. september 2023 o 17:17

@peto [#3]:

Medzi problémom a názorom je priepastný rozdiel. Napriek tomu som LiVE SPiRiTS videl v celku až na 5 alebo 6 pokus. A 101 nie je profesionálne natočený koncert, takýto záznam neexistuje, len zvukový. 101 je, povedzme, profesionálne natočený dokument. Každopádne, najlepšie natočené koncerty pre mňa osobne sú Devotional (1993) a Depeche Mode: Live in Berlin (2014).


ode

 5    11. september 2023 o 07:59

Ja som bol na Spirits in the forrest v kine a zaspal som :( Nuda v Brne. Veľmi prvoplánový projekt nehodný AC.
A live Spirit som ešte celý nevidel, vadí mi Daveov tanec:(

V aute mam CD liveSpirits, to sa celkom dá.......sem tam zatiahne Dave tak, že sa rozblikajú kontrolky…...ale prežijem.

Nevidim zmysel vydať zaznam koncertu, ktorý bude na 99 percent podobný ako 2009, 2013, 2017…..

A priznajme si, ak chceme fasa live DM, tak si pustíme 101 alebo Devotional…. smile))


Kubec

 6    11. september 2023 o 08:51

ad ode: V podstate z mojej strany suhlas s tym co uvadzas, okrem toho, ze Spirits in the forest mna osobne celkom zaujal a pozrel som si to 2krat. To ale staci. Ale chcel som dodat k tomu vypoctu, ked si chceme dat fasa live DM: okrem uvedenych 101 a Devotional by som sem este zaradil Live in Hamburg 1985 - po vizualnej stranke to nie je nic prevratne (trochu prekombinovane s tymi prechodmi obrazov), ale pokial ide o zvuk/hudbu , je to fantasticke!


Jarik

 7    11. september 2023 o 12:45

konečne DVD z mexica!! sú tam super fans ktorí si to dokážu omnoho viac užiť než v eu


Gabriel

 8    12. september 2023 o 08:18

Je celkom mozne ocakavat, ze pridu s nejakym inym konceptom, ako len koncertom. Mozne je vsetko, maju otvorene vsetky dvere.


Dave & Mart

 9    12. september 2023 o 18:56

@Gabriel [#8]:

Tak kreativite sa medze nekladú. Ja som len zvedavý, s čím môže ešte Corbijn prekvapiť, ak to bude mať pod palcom. Očividne nie sú naňho kladené tak vysoké nároky zo strany DM ako zo strany U2. Naposledy sa mi Corbijnova práca ľúbila v období “Delta Machine”, teda okrem koncertnej projekcie pre ‘Precious’.


radoo

 10    12. september 2023 o 20:37

pre mna osobne je tonova tvorba pre DM uz dlhe roky obrovskym sklamanim.


giggs11

 11    13. september 2023 o 19:28

Nieco ku stage….uplne by stacilo,keby prednu svetelnu cast zodvihli oproti zadnej o nejake 2-3 metre….lepsie by ta svetelná show vynikla…si myslim….takto jedno prekryvalo druhe


peto

 12    14. september 2023 o 17:21

No ževraj ma natačať BBC?Som už z toho jelen,ale aj keby BBC natačalo,nebolo by to na škodu,mohlo by to byť celkom ok…..nie?


Jarik

 13    14. september 2023 o 21:31

takže asi žiadne DVD recording ale obyč TV speci hlúposť pre BBC, fck


peto

 14    14. september 2023 o 22:08

No,ale iste nie je nič.Ani BBC a ani DVD.Ale podla mna niečo sa točiť bude,len dufam,že zase nie v berline,lebo to už bude trapne 3 krat z berlina…..


Dave & Mart

 15    14. september 2023 o 22:27

Ak by sa teda nenatáčal materiál pre potreby vydania DVD/BD v Mexiku, vedel by som si predstaviť, že by sa natočil koncert buď v Londýne alebo v Prahe. A viem si predstaviť aj nejaký špeciál, hlavne tá Praha by sa mi páčila. Možno spracovať odkaz na prvý koncert v Prahe. Nálady, spoločenská situácia, možno opätovná ilustrácia Martinovho zážitku, keď zablúdil po jazde trolejbusom? (nepamätám si to presne) …


peto

 16    14. september 2023 o 22:35

Noo,tak môj sen by bol Londyn,Praha a hlavne by si to zaslužilo Polsko resp.Lodz,ked sa bavime o live koncerte DVD/BD,


tommy

 17    15. september 2023 o 08:13

Ja skôr preferujem hudobné dokumenty, ktoré sú dobre, vkusne a dynamicky natočené... Určite sú lepšie, ako nejaký ďalší zbytočný záznam koncertu, ktorý de facto nemá žiadnu hodnotu… Taký môže dať rovno na Youtube… Nehovoriac o tom, že nepotrebujem x-tú verziu nejakého hitu… Tým nechcem spochybňovať výber piesní, na ktorom sa DM dohodnú...


Jarik

 18    16. september 2023 o 22:45

ak live dvd tak nech je uz KOENCNE v hale a nie vonku, ale ak aj nebude live DVD, vôbec nič sa nestane, aj tak by tam boli odrhovacky a akusticky odpad.


Dave & Mart

 19    17. september 2023 o 17:31

@Jarik [#18]:

Akustické Martinove verzie piesní tiež nemusím, ale napr. takú ‘But Not Tonight’ som si veľmi obľúbil a o originál už ani nezakopnem. Najnovšie si fičím na tejto verzii: https://www.youtube.com/watch?v=4VqNcVS9kCA&list=PLVXNfkCoSi5jvqd2oAye1VMp6EGHOgYpR&index=4. Veľmi vkusné prepracovanie akustickej verzie s Martinovými vokálmi z r. 2014.


giggs11

 20    18. september 2023 o 15:55

A nemali by byt chlapci uz v mexiku?


tommy

 21    18. september 2023 o 18:10

A čo by tam robili? Jedine, žeby si išli pozrieť krásy Mexika (štátu) ako takého… To stojí za to… Normálne im stačí doletieť v deň koncertu, hlavne členom DM, ktorí trvale žijú v USA… Mašina ide naplno, dovolím si tvrdiť, že zmeny, ak vôbec budú, tak budú minimálne…


gonokokova

 22    18. september 2023 o 18:35

Mexico ma velmi zajimavou kulturu smrti, takze se prilehave hodi k tematu Memento Mori. Dokument o teto zajimave tradici, o aspektech teto zeme, historii mexicke elektro a o jejich koncertech v Mexicu.


giggs11

 23    18. september 2023 o 18:51

tommy,boli tu sumi,ze v mexiku budu uz tyzden pred koncertami


Dave & Mart

 24    19. september 2023 o 11:50

Tak, chlapci sú už v Mexiku a Martin s prekrytými hornými dýchacími cestami rozdával podpisy na letisku. Natáčanie sa už začalo a malo by sa jednať o dokument.


tommy

 25    19. september 2023 o 12:32

gonokokova [#22]:
Mexico ma velmi zajimavou kulturu smrti, takze se prilehave hodi k tematu Memento Mori. Dokument o teto zajimave tradici, o aspektech teto zeme, historii mexicke elektro a o jejich koncertech v Mexicu.

Hm, palec hore… Pekné premostenie na tému albumu, resp. turné.


tommy

 26    19. september 2023 o 12:36

Hurá! Konečne sa dočkáme dokumentu.
Aký akustický odpad? Mňa akustické vsuvky, resp. verzie vrátili ku DM… Včera som si náhodou pustil “Love, in Itself.4 (The Lounge Version)” a v tom čase to bolo aké cool.


Michaela 146

 27    19. september 2023 o 12:51

Hm…My se těšíme smile


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa