Martin pre MixMag o novej EP

S ohlásením vydania EP "The Third Chimpanzee" Martin vlastne odštartoval promo kampaň. Zopár slov (možno z rozsiahlejšieho rozhovoru?) venoval magazínu MixMag, hoci odzneli rovnaké informácie, aké sú uvedené v oficiálnej tlačovej správe.

Martin prezradil, že inšpiráciou k EP sa stala kniha Jarea Diamonda, "The Rise and Fall of the Third Chimpanzee". "Čítal som tú knihu niekedy v 1990tych rokoch a dávala vlastne zmysel, nakoľko Diamond označil človeka za tretieho šimpanza," vysvetlil.

"Bez toho, aby to bolo očividné, borila tá kniha hranicu medzu ľuďmi a opicami, čo sa mi páčilo. Ono sa totiž niekedy zdá, že sme sa opiciam príliš veľmi nevzdialili! Dať EP práve takýto názov malo zmysel, keďže ju vlastne vytvoril tretí šimpanz."

"Než tá EP dostala názov, tak som pracoval na jednej skladbe," pokračuje Martin. "Resyntetizoval som svoj hlas a vo výsledku sa to nepodobalo ľudskému, ale skôr zvuku nejakého primáta. Tak som sa ju rozhodol pomenovať "Howler", nakoľko o tom opičom druhu (Vrešťan) niečo viem. Všetky skladby z EP obsahujú prvky, ktoré nie sú celkom ľudské."

Názory Devotees (6)

Michaela 146

 1    20. november 2020 o 00:06

Martinova hudba má své osobité kouzlo a až dokonalý skladatelský um… Je to jako kouzlo. Nemůžeš ji vidět, ale můžeš ji slyšet. 
Mandrill je fantastická věc, hlas džungle, život v džungli….Smutnější je, že svět kolem nás se postupně mění na džungli.

Peteman

 2    23. november 2020 o 15:37

Z troch druhov ľudoopov čo máme je šimpanz svojím chovaním človeku najpodobnejší.

DM-80

 3    26. november 2020 o 06:31

Mením názor na skladbu Mandrill. Na prvý posluch mi úplne neulahodila, avšak teraz mi už úplne šmakuje. Fantastická práca Martin!

Gabriel

 4    26. november 2020 o 14:51

Pre mna, najlepsia instrumentalka od Painkiller.

DM-80

 5    27. november 2020 o 08:14

@Gabriel [#4]: Absolútne s tebou súhlasím.

Michaela 146

 6    28. november 2020 o 10:02

Tajně jsem doufala, že by to mohlo oslovit i ostatní fanoušky a jsem ráda, že se tak stalo. Včera jsem viděla upoutávku na Prostřeno a jeden mladý chlapec, tipuji tak 20 - 25 let měl tričko Violator….Desing trička s potiskem na hrudi “růže” jak stylové...výborná reklama na DM, budu sledovat smile

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa