Martin pre Long Island Newsday

V súvislosti s dnešným a nedeľným koncertom Depeche Mode v americkom štáte New York (06/09 Brooklyn, 08/09 Wantagh), poskytol Martin Gore krátky telefonický rozhovor pre internetový portál newsday.com.

Depeche Mode mali vo svojej hudbe vždy zakomponované bluesové prvky, no album "Delta Machine" je bluesom ovplyvnený očividne, či už samotným názvom alebo textami o démonoch a spasení duše. To si sa pred samotným komponovaním vrátil k tvojim starým nahrávkam od Blind Willie Johnsona?
Keď sa spätne obzriete za našimi poslednými albumami, hoci ten posledný bol skutočne veľmi analógovo a elektronicky orientovaný, tak v sebe všetky obsahujú bluesové prvky. V našom prípade sa tak deje prakticky už od čias albumu "Violator". Tentoraz sme chceli upriamiť pozornosť na tento fakt trochu viac, preto ten názov "Delta Machine"... Skutočne sa nám páči tá kombinácia "DM DM". Je to v každom smere výhodné a skvelé pre akékoľvek logo.

Keď ste v roku 2009 pripravovali album "Sound Of The Universe", tak si sa pre magazín Guitar Player vyjadril doslovne: "Nemyslím si, že môžeme bagatelizovať fakt, že každodenné doručovanie balíkov s nástrojmi ovplyvnilo album." To sa teda týka každého vášho nového albumu? Čiže nakopovanie nových zvukov a nástrojov patrí k procesu nahrávania?
Nie, určite to tentoraz nebolo také, ako v časoch SOTU, kedy som mal doslova šialené záchvaty nakupovania starých syntezátorov a bicích automatov. Tentoraz som sa viac orientoval na modulárnu stránku - príležitostne to bol nejaký nový modul, také oživenie týždna.

Špecializácia na elektronickú hudbu nie je zrovna najlacnejší špás. Ako veľmi kreatívny musí byť človek, aby si doprial to správne vybavenie?
Z kapely som bol prvý, kto si kúpil syntezátor. V tom čase to bol veľmi lacný monofonický syntezátor a stál približne 300 libier. Na koncerty sme jazdievali vlakom a syntezátor bol súčasťou batožiny. Nebolo to nič zložité. Neboli sme ako Emerson, Lake and Palmer. Nemali sme takú obrovskú výbavu.

Názory Devotees (2)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa