koncert Depeche Mode v Bratislave

Martin Gore: “Svoju produkciu nezhromažďujem”

V krátkom rozhovore pre britský Warrington Guardian (alebo írsky Examiner?) sa Martin Gore priznal, že rozhodne nechce dopadnúť ako iné hudobné legendy a svoje nedokončené skladby vždy starostlivo zničí.

"Možno je vo mne kus workalholika, hoci normálnu prácu, ako takú, nemám, len viac hrám. A počas toho hrania sa môže niečo objaviť, nápad, ktorý môžem rozpracovať."

"Som veľmi dobrý editor, prakticky zničím väčšinu toho, čo skomponujem. Nemám nejaké miesto, kde svoju hudbu zhromažďujem. Uvedomujem si, čo sa stalom ľuďom ako Bob Marley po smrti, kedy sú ich nedokončené skladby do nekonečna publikované. Ak na niečom pracujem a nepríde mi to dobré, tak sa toho veľmi starostlivo zbavím."

Martin dodal, že pracovať na vlastných veciach mu nerobí problém, je to niečo, čo zvykol robiť aj predtým.
"Pracujem takto už veľmi dlho, dokonca aj vtedy, keď píšem pre kapelu. V podstate, až keď sa rozhodneme nahrávať, až vtedy pracujem s inými ľuďmi. Možno si nahrávanie s kapelou a producentom užívam viac, ale skladateľstvo, ako také, som vždy vnímal ako samotársku činnosť. To chcem jednoducho robiť sám."

zdroj: Warrington Guardian, Irish Examiner

Názory Devotees (3)

tomy

 1    2. máj 2015 o 20:08

Na jednej strane sa Martin nedokončených (slabších) skladieb starostlivo zbavuje a na druhej strane pri projekte MG vytiahne nápady z r. 1981… Kto sa má potom v tých umelcoch vyznať? smile

cvengo

 2    8. máj 2015 o 11:59

Jo a na Delta Machine sa objavila Slow z obdobia SOFADu.

Gabriel

 3    8. máj 2015 o 18:12

cvengo, mozno preto, ze Slow bolo demo, ktore sa prebojovalo az do nahravacej studio session (mozno dokonca bolo toho casu aj prespievane Daveom - tak ako to robievali), ale nakoniec s nou nic neurobili. Martin, podla toho co hovori, nici veci, ktore vyprodukuje este vo svojom studiu a ktore on sam posudi, ze nie su dost dobre, aby ich predstavil kapele v studiu. V niektorom rozhovore to aj spominal. Niekto v diskusiii potom poznamenal, ze iba Boh vie, kolko skladieb s potencialom ETS takto znicil bez toho, aby ich pocul aj niekto iny, ako sam Martin.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa