Mark Lanegan o Davidovi a Depeche Mode

Neuveriteľne úžasné slová odzneli z úst Marka Lanegana, niekdajšieho vokalistu Soulsavers, a dnes skvelého sólového umelca, na adresu Davida Gahana a samotných Depeche Mode. To všetko v rozhovore pre MXDWN.com

Neuvažuješ o opätovnej spolupráci so Soulsavers
Viete, Rich Machin, zo Soulsavers, je dnes jedným z mojim najlepších priateľov. Keď som začal s muzikou som ho samozrejme vôbec nepoznal. Dnes sa však viac sústredí na Davida Gahana. Mimochodom, Dave je jedným z najlepších spevákov všetkých čias. Je neuveriteľný. Som jeho veľkým fanúšikom a samozrejme je to aj absolútne skvelý chlapík. Posledné nahrávky Soulsavers sú práve s Davidom. Myslím, že sa blíži 20te výročie ich fungovania a jedna z najlepších vecí, ktoré sa v tomto smere chystajú je, že budem spievať jednu z Davidových piesní a na druhej strane, on naspieva pre 12" singel, či niečo podobné, jednu z mojich vecí. Ak sa tak naozaj stane, asi ma švihne :) Pre Soulsavers napísal jednu skladbu, "Presence Of God". Tú by som rád prespieval. Dúfam, že sa tak stane.

S Richom sme prakticky v dennom kontakte. Žije v Anglicku. Až nedávno sme si uvedomili, že na iPhone je tlačítko, cez ktoré voláte, ale platíte. Ale je tam aj ďalšie, cez ktoré voláte zadarmo. A keďže spolu voláme často a dlho, tak moje účty boli pekne vysoké. Vravím si, "čo to do pekla je?" A včera mi Rich vraví, "Káme, už to mám. Veď my môžeme debatiť zadarmo." My dvaja a ešte Dulli, s ktorým si tiež často volám. Väčšinou, okrem nich, ani nikomu inému hovor nezdvihnem, pretože viem, že ak sa tak stane, tak budem telefonovať aj hodinu. Ale aby sme sa vrátili k téme, je vždy super, ak niekto, ako Dave Gahan, prespieva vašu pieseň. Už v minulosti som ho zažil spievať jednu moju skladbu a vtedy ma prepadol pocit, "Super, teraz už môžem zomrieť"."

Depeche Mode sú inak absolútne super.
Neskutočne super kapela a majú množstvo skvelých piesní. Vďaka Martynovi LeNoble, pôvodne inak z Porno For Pyros a zároveň skvelý muzikant, sme s Depeche Mode, ako Soulsavers, koncertovali. Inak Martyn hrá na všetkých mojich nahrávkach. Dokonca vystupoval s Davidovou vlastnou kapelou, keď mal od Depeche Mode pauzu. Inak, oni s Davidom sú skvelí kamoši. Veď práve preto Soulsavers hrali s DM celé dva mesiace. Každý deň som si pozrel celé ich vystúpenie. To bola jedna skvelá skladba za druhou. Zažil som ich hrať, vo veľkých arénach, asi 40 krát. Minulý rok, alebo rok predtým, zavítali do LA a v Hollywood Forever Cemetery odohrali privátny koncert pre fanúšikov, čo je inak priestor, kde sa vôjde tak 100 - 150 ľudí. Úplne malá miestnosť. Pozvali aj mňa, jasné, že som šiel. Čo Vám poviem, normálne tam pôsobili ako správna klubová kapela. Na tak malom pódiu som ich nikdy hrať nevidel. Nemal som ani poňatia, aké to asi bude, keďže som ich zvykol vidieť v priestoroch pred 20 000-ovým publikom. Bolo to až k posratiu úžasné. Celé to bolo postavené na Davidovi, pretože on je úžasný frontman. Je úplne jedno, či vystupuje vo veľkej aréne alebo pred stovkou ľudí. Je jednoducho boží.

Je jedným z tých klasických frontmanov. Keď som ho videl po prvýkrát, napadlo ma, "To ma poser!" Ako mladý som nedokázal spievať, začal som vystupovať s The Trees a na pódiu som sa vlastne iba pohyboval, pretože nič iné som nevedel. Nedokázal som spievať, len som vrieskal a poskakoval ako idiot. A vtedy som si pomyslel, "Do zadku, nebolo by super, keby som bol skutočným frontmanom, akým je Dave?" A tak som mu raz povedal, "Do riti, Dave, chcel by som sa stať frontmanom, akým si ty". A on na to, "Kámo, ja by som chcel robiť veci tak, ako ich robíš ty, aby som nemusel každý večer nabehať niekoľko kilometrov." On to tak totiž naozaj robí. Je to fyzické. Je z kapely jediný, teda, Boh žehnaj ostatným, na koho sa ľudia sústredia. On je jednoducho na celom pódiu. Je len rok starší odo mňa, ale je taký bežec rozhodne nie som. Má skvelú formu, jeho hlas sa vekom zlepšuje a to je niečo, čo sa nie bežne stáva.

viac na music.mxdwn.com

Forced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Názory Devotees (1)

tommy

 1    20. august 2019 o 08:18

To by som do Marka nepovedal, že raz vysloví takéto slová na margo DM a Davida ako takého… Pamätám si, že bol (Mark) prekvapený, keď si Dave vybral na prespievanie jeho pieseň, ale on k nej nemal až taký vrelý vzťah… Prišlo mi to, že čakal od Davida lepší výber… Ani neviem, čo si vtedy Dave vybral…


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa