Laserový koncert Depeche Mode v planetáriu Budapešť

Čaká na vás úžasná koncertno-laserová show v planetáriu v Budapešti. Ubehlo už 20 rokov od doby, kedy v roku 1989 prvý krát predstavilo Laserové Divadlo laserovú show Depeche Mode.

Sieť utkaná z miliónov vlákien rubínovo-červenej farby miešajúcou sa s fialovou a smaragdovo-zelenou skupinou bodov. Plávajú a menia svoje tvary, prechádzajú jedna do druhej, priestor pretínajú ostré lúče svetla a žiariace hviezdy sa vznášajú okolo vás. Akoby nejaký démon oživil obrazy abstraktnej výstavy, kde maliar použil len čisté farby bez miešania. Tvary vytvorené z mikroskopických liniek akoby živo vystupovali z rámu, aby obsadili novú, nedotknuteľnú dimenziu. Dá sa hudba vizualizovať? Dá sa svetlo ozvučiť? Svet umenia dal jednoznačnú odpoveď - áno! Laserové lúče sú novým druhom štetca, farieb a foriem, čím sa niekoľkí snažia znovu dokazovať zrušenie paradoxu viditeľnej hudby a počúvateľných obrazov. Takto sa zrodila laserová-multimédia, hýriacimi sa zvukmi tvorená elektronická poézia, vytvorená lúčami svetla. Laserové divadlo je jediným stálym svetelným divadlom v Európe. Spojením hudby, výtvarného umenia a laserových lúčov vznikla nie len nová technika, ale aj nový spôsob tvorby tvarov. Podľa vedúceho sveteľno-výtvarného týmu, Juraja Hegedüsa: „Ľudia úprimne túžia po abstrakcii. Odkaz televízie, kina, novín a každodenné udalosti majú vplyv na vedomie človeka. Predstavenia laserového divadla sú vlastne bez kontextu. Je to všetko len abstrakcia - a predsa! Spektakulárnosť cez naše vnímanie pôsobia na našu myseľ. Planetárium v Budapešti prináša cestu divákom k tendencii XX. storočia k výtvarnej abstrakcie cez svojrázny mód multimediálnych predstavení...“ A teraz zas opäť zažiari logo DM na oblohe nad divadlom spoločne s oslavou tretieho výročia webu Freestatu.hu. Kompilácia obsahuje staré kúsky v digitálnom móde ale aj nové hity, ktoré vás vtiahnu do viac ako hodinu trvajúcej show. Do dnešného dňa vydala kapela 11 štúdiových albumov a za tri dekády ich predala viac ako 75 mil. kusov aj napriek tomu, že sa počet členov kapely znížil z pôvodných štyroch na troch. Čoskoro kapela vydá svoj 12-ty album a v lete zavíta do Budapešti na koncert! Pokiaľ sa tak stane, užite si Depeche Mode iným a jedinečným vizuálnym spôsobom...
Termíny: Apríl 2009 09.04., Štvrtok, 19:30 (Premiéra) 11.04., Sobota, 19:30 17.04., Piatok, 19:30 25.04., Sobota, 19:30 Máj 2009 08.05., Piatok, 19:30 14.05., Štvrtok, 19:30 23.05., Sobota, 19:30 29.05., Piatok, 19:30 Zoznam skladieb: The Love Thieves Never Let Me Down Again Agent Orange Strangelove A Question Of Time Barrel Of A Gun Personal Jesus Dream On Blasphemous Rumours Martyr Master And Servant People Are People Stripped Enjoy The Silence Wrong It's No Good Precious Fly On The Windscreen Behind The Wheel Useless World In My Eyes The Darkest Star The Dead Of Night Freestate Ceny lístkov: - 2.390 HUF (dospelí) - 1.890 HUF (študenti) - 600 HUF (deti) - 600 HUF (dôchodcovia) Online rezervácie +36(1)263-0871 +36(1)281-2211 Fax: +36(1)280-6892 Adresa 1087 Budapešť Könyves Kálmán körút 39 Maďarsko Odkazy: Galéria laserových obrazcov Web divadla Viac info: freestate.hu Mapa: (Zobraz veľký formát)
depeCHe MODE - Laser Theater in Budapest, Hungary

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa