Koncert DM otestoval AI bezpečnostnú technológiu pre OH 2024

Parížske koncerty Depeche Mode sa stali podujatím pre reálne otestovanie najnovšej bezpečnostnej technológie využívajúcej umelú inteligenciu. Podľa francúzov, test bol úspešný.

Technológia na báze sledovania a vyhodnocovania správania sa davu prostredníctvom kamier a software bude využitá pre tohtoročné Letné olympijské hry 2024 v Paríži. Softvér vyvinutý spoločnosťou Wintics bude nasadený v parížskom regióne a vo verejnej doprave. Prístup k dohľadu poháňanému AI bude mať polícia, hasiči a bezpečnostný agenti vo verejnej doprave.

Sledovanie pomocou AI

Štyri spoločnosti – Videtics, Orange Business, ChapsVision a Wintics – vyvinuli softvér s umelou inteligenciou, ktorý pomocou algoritmov analyzuje videostreamy pochádzajúce z existujúcich kamerových systémov a pomáha tak identifikovať potenciálne hrozby na verejných priestranstvách.

Algoritmy sú vyškolené na detekciu vopred určených udalostí a abnormálneho správania a podľa toho vytvárajú výstrahy. Ľudia potom rozhodujú, či je výstraha opodstatnená a či na ňu majú reagovať. Zákon umožňuje upozorňovať na osem rôznych udalostí, ktoré zahŕňajú: návaly davu, neobvykle husté davy ľudí, opustené predmety, prítomnosť alebo použitie zbraní, osobu na zemi, vypuknutie požiaru, porušenie pravidiel o smere dopravy.

V rámci týchto kategórií je možné ručne nastaviť špecifické prahové hodnoty (počet osôb, typ vozidla, čas atď.) pre každú jednotlivú udalosť, miesto alebo hrozbu.


Koncerty v Paríži, 03 - 05/03/2024

Názory Devotees (12)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa