Johnny Marr: “I Feel You”

Johnny Marr so svojou kapelou hráva depešácku "I Feel You" na svojich koncertoch už nejaký čas. Rozhodol sa ju však vydať aj v štúdiovej podobe, ako špeciálny singel pre každoročnú britskú akciu Record Store Day.

"I Feel You" bude na b-strane chystaného singla sprevádzať live verzia skladby legendárnych The Smiths, "Please, Please, Please, Let Me Get What I Want" a na trhu sa objaví 18.apríla.

Marr: "Sám som bol prekvapený, že to znie, akoby sme to skomponovali práve my s kapelou. Keď robíte cover, tak sa snažíte doň vložiť niečo vlastné. Hral som tú skladbu na turné, len tak, v šatni, a znelo to vážne dobre. Pridal som k tomu spev a na zvukovke to prepracovali. Hneď v ten večer sme to zahrali na koncerte. Niekto to dal okamžite na YouTube a skladba si získala v prídavkoch veľkú obľubu. Turné skončilo a bol som požiadaný pripraviť niečo pre tohtoročný Record Store Day, no a mne táto skladba prišla ako veľmi vhodná. Prekvapivo sa z toho stala skvelá nahrávka. Trochu sme sa s ňou pohrali a myslím, že znie veľmi moderne."

Názory Devotees (11)

bel canto

 1    10. marec 2015 o 21:38

Johny je dobry, toto su dôkazy - https://www.youtube.com/watch?v=dKSiQeT3FjA a https://www.youtube.com/watch?v=9_P5iSG_APE

Logic

 2    13. marec 2015 o 21:06

No nechápem, čo je na tom dobré, jedine, že ty tam počuješ nejaké zvuky aké ja nie.

ico

 3    14. marec 2015 o 12:25

@Logic: Merítkom toho ci je nieco dobré je to či niekto počuje nejaké zvuky?

ico

 4    14. marec 2015 o 12:34

BTW jeden z najlepsich gitarovych riffov v historii pop music.
https://www.youtube.com/watch?v=hnpILIIo9ek
Zeby Johnny Marr?

tomy

 5    14. marec 2015 o 17:28

A ja som myslel, že napíšeš Sweet Child Of Mine - to je skutočne jeden z naj riffov smile. Ale späť k I Feel You - kedy to tí umelci pochopia, že z tejto skladby majú urobiť “bare version” ala Clean. Podľa mňa je táto skladba na to stvorená a tak ako Alan (a Flood) zrýchlil(i) Enjoy The Silence, tak by mal už niekto I Feel You pekne (a jemne) spomaliť. Táto skladba splnila svoj účel - poriadne šokovala, prevetrala zástupy DM fans, ale určite ju nemožno považovať za “best rock-pop song”. Mne skôr príde ako depešácka paródia na rock a všetko s tým súvisiace… A keď sme už pri tom riffe, tak podľa mňa DM (Martin Gore) pri I Feel You vykradol svoju vlastnú pieseň Personal Jesus. Ale budiš - je to jeho právo a urobil to celkom dôveryhodne. Deň, keď DM vyhodia z koncertného setlistu túto skladbu, budem pokladať za jeden tých lepších smile.

ico

 6    14. marec 2015 o 17:41

Zamerne som pouzil vyraz POP musik:). Je jasne, ze gitarove riffy su domenov hlavne ROCK musik aj ked mi toto delenie nebolo nikdy prilis jasne.

ico

 7    14. marec 2015 o 17:45

A este aby neprislo k nedorozumeniu. Ja som tym BEST riffom vobec nemyslel riff z IFY. Myslel som ten riff od The Smiths z How soon now.

Monghi

 8    14. marec 2015 o 19:27

@ico: tak ci tak, “how soon is now” je po vsetkych strankach absolutnou perlou alternativnej gitarovej sceny a ze je autorom hudby prave Johnny len dokazuje jeho genialitu ...

ico

 9    14. marec 2015 o 19:55

@Monghi: uplny suhlas ako spusta dalsich veci od The Smiths.

bel canto

 10    15. marec 2015 o 10:45

Tomy, ja si myslim ze I feel you je klon Personal. Proste Personal bola trefa (stonasobna) do cierneho, tak preco si to nezopakovat. Ale I feel je len tien. Ohladom vykradnutia riffu, z oboch tych piesni je iny (zamerne a logicky) ale je tu uplna podobnost - Pleasure, Little Treasure predsa, tam to Martin rozbalil a v Personal pribalil.

martin73

 11    15. marec 2015 o 20:42

Toto musí byť pre depeche mode čest-johnny marr vobec nemusi robit cover, je to genius-kazda jedna piesen od The Smiths je totiz best of….na rozdiel od depeche mode-soráč

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa