koncert Depeche Mode v Bratislave

Jim Baker o Martinovi

Reportér známeho magazínu The Quietus nedávno vyspovedal Jima Bakera, člena drum & bassového Source Direct, známeho viac v 1990-tych rokoch, a medzi rečou sa spomenula aj milá príhoda s Martinom Gorem

Prednedávnom som sa zašiel pozrieť na Depeche Mode, jasné, že na nich človek ide s prianím vypočuť si klasiky z 1980-tych rokov, no ale oni nejazdia po svete iba preto, aby hrali hity; oni sa ako umelci stále vyvíjajú a produkujú novú hudbu. Humorné na tom je, že som Martina poznal osobne, keďže žil neďaleko od nás. Pár rokov dozadu som raz šiel okolo jeho štúdia, pozval ma ďalej a ukázal mi originálne syntezátory Garyho Numana, ktoré práve vtedy kúpil - Gary na tých syntezátoroch skomponoval "Cars" a kopec ďalších skladieb. Mal tú originálnu zostavu, dokonca tam fungovali ešte pôvodné patche a tá zostava siahala snáď po strop. Poviem Vám, to bolo fakt niečo úžasné, tá miestnosť bola veľká snáď ako plavecký bazén!

Debatili sme o techno hudbe, tanečnej hudbe ako takej a vtedy mi povedal, "Len tak medzi nami, nemyslím si, že sa mi niekedy podarí skomponovať poriadnu skladbu, všetko čo chcem, je produkovať nejaké deep techno, no nemá na to vôbec čas, keďže som stále jednom kole s Depeche Mode." Pamätám si, ako som mu odvetil, "neverím, že niečo také vravíš!" To preto, že skladby, ktoré produkuje, sú úžasné, doslova fantastické, ale fakt, že by sa rád venoval deep technu, mi prišiel zaujímavý. A poznáte Vince Clarka, ktorý s ním kedysi pôsobil v kapele? Som počul, že spolu nahrali techno album, pod názvom VCMG.

Je to až hriešne dobrý album.
Super, musím si ho vypočuť. Videl som obal, lenže som bol zavalený neustále prácou a nemal som šancu sa k nemu dostať. Ale keď som sa dopočul, že to vydal, mal som veľkú radosť, pretože od nášho rozhovoru ubehlo už asi desať rokov.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa