Humanist - Brother feat. Dave Gahan

Rob Marshall z projektu Humanist, s ktorým Dave Gahan v roku 2020 naspieval pieseň "Shock Collar", pokračuje so spevákom Depeche Mode v ďalšej spolupráci.

Dňa 26. júla 2024 vychádza nový album "On The Edge Of A Lost And Lonely World", na ktorom sa predstavia rôzni hudobní hostia. Jedným z nich je aj Dave Gahan, ktorý sa podieľal na skladbe "Brother". Skladba s videoklipom bola práve dnes zverejnená na YouTube kanáli Humanist.

Skladba je venovaná pamiatke zosnulého Marka Lanegana, s ktorým Rob Marshall z Humanist spolupracoval na albumoch "Gargoyle" a "Somebody’s Knocking".

Rob Marshall k skladbe "Brother" poznamenáva: "Týždeň po Laneganovom odchode ma oslovil Ed Harcourt ohľadom jednej z hudobných myšlienok, ktoré som zdieľal. Spomenul si na Markov zvyk láskavo volať svojich najbližších spojencov 'brat'. To isté oslovenie používal aj pre mňa. Tento láskavý termín naznačoval kamarátstvo podobné úzko prepojenej rodine. Skladba bola preto nazvaná 'Brother'. Keď som ju prvýkrát počúval, bol som pohltený hudbou, emócie sa prudko vyvalili a spomienky mi zaplavili myseľ. Sila skladby na počiatku premohla a dojala k slzám. Dave Gahan, ako ďalší z markových dlhoročných priateľov, bol ideálnym kandidátom pre vokály, a po vypočutí skladby s tým hneď súhlasil. Skladba ožila ešte viac, keď sa pridali ďalší Markovi bývalí spolupútnici: Isobel Campbell s jej strašidelným violončelom, Sietse van Gorkom s dojemnými sláčikmi – všetko sa preplietlo do katarzného symfonického holdovania a úcty. Je to skromná pocta veľkému duchu, ale pôsobí nepopierateľne vhodne."

Dave Gahan a Rob Marshall (2022)

Názory Devotees (3)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa