koncert Depeche Mode v Bratislave

Happy birthday, Alan!

Stále žijúca a do ústrania odídená legenda Depeche Mode, Alan Wilder, dnes oslavuje svoje 57.narodeniny. Prajeme veľa zdravia, rodinnej pohody a sem-tam aj nejaké tie tvorivé nápady, ktoré by sa dali zrealizovať. Všetko najlepšie, Alan!

Názory Devotees (13)

Fido

 1    1. jún 2016 o 14:41

Velmi pekny den pre tento svet a este aj pre deti. Tak teda vsetkym nam a Alanovi vsetko naj smile

Gabriel

 2    1. jún 2016 o 16:38

Povedzme si uprimne, ked je clovek mlady, dokaze urobit aj v den svojich narodenin fatalne rozhodnutia, aj ked zrejme v tom okamihu chvilkovo oslobodzujuce ;( Napriek tomu, vsetko najlepsie.

Depeshak

 3    1. jún 2016 o 19:52

Všetko najlepšie Alan. 21 rokov depesaci bez Teba a a kam to “dotiahli” smile

jozefst

 4    1. jún 2016 o 20:45

Všetko najlepšie a vďaka!

angel

 5    1. jún 2016 o 22:20

Všetko najlepšie k narodkám!!!!!PS: Nič v zlom Depeshak, ja nemám nič proti Alanovi, bolo to jeho rozhodnutie a to musíme rešpektovať! Zas na druhej strane, možno to vyznie zle, ale furt to DM dotiahli oveľa oveľa ďalej ako Alan.

bob3

 6    1. jún 2016 o 23:42

Alan byl pracant, ale.., například se zvukem pro CTA přišel Martin, krátce po vydání singlu Get The Balance Right navštívil koncert Einstürzende Neubauten, tam došel k myšlence experimentu s industriálními zvuky a popu..navěky zakalit své pop songy do kovu..

jozefst

 7    2. jún 2016 o 09:36

Od prvej polovice 90-tich rokov kapela pomaly ale isto smerovala do deštrukcie. Drogové problémy speváka, spôsob nahrávania albumu SOFAD, náročné turne to všetko vyústilo tam, kam vyústilo. Na Alana to muselo mať veľký dosah, až taký, že do DM už nechce nikdy viac. Oznámenie odchodu v deň jeho narodením malo pre neho určitý význam a tento deň si asi nevybral náhodou. Malo to byť možno niečo ako zdôraznenie jeho rozhodnutia. Kto vie. Momentálne opäť žije v ústraní a takto mu to vyhovuje. Hudobné aktivity ohľadom výberovky Selected a práce ohľadom tribute albumu Talk talk boli skôr v tomto prípade pauzou. V DM svoje poslanie dosť výrazne plnil. Tak nech sa mu darí.

jozefst

 8    3. jún 2016 o 00:54

Ešte k tomu Alanovi. Akurát asom dopozeral link, ktorý som, postol nižšie, kde Alan komentuje ukážky, ktoré mu púšťajú ohľadom DM skladieb, od prvej na ktorej pracoval a to pravdepodobne Get the balance right až po jeho vystúpenie s DM po rokoch na charitatívnej akcii v Royal albert hall v 2010-tom. Pri Walking in my shoes okomentoval zložitý proces nahrávania skladby a spomenul aj klaustrófobiu pri nahrávaní SOFAD, takže asi tak. Jeho odchod z DM v 95-tom ma šokoval, ale už som sa s tým zmieril a som rád, že DM pokračujú ďalej vo vlastne klasickom jadre, ktoré vydržalo doteraz bez Vince-ho a Alana. Snáď to novým albumom nedomrvia.
https://www.youtube.com/watch?v=EpIKSbE53jE

bel canto

 9    3. jún 2016 o 14:21

V kazdej kapele kde bolo viac clenov som mal svojho “oblubenca” a skoro nikdy nie frontman, v Queen basistu, V Oceane Kuceru, u Stinga klaviristu, ktory zomrel a v DM Alana. Alan bol a je pre mna ten najdôlezitejsi, aj ked nenosil dema a nespieval. Jeho odchod ma odrovnal, v tom obdobi nebolo pre mna lepsej kapely. S obavami sme cakali na Ultru a tie sa ukazali ako plne opodstatnene. Za najvacsie zlyhanie Goreho a spol.povazujem, ze Alana pustili k vode, toto im nikdy neodpustim smile

jozefst

 10    4. jún 2016 o 09:54

Myslím, že Alan sa rozhodol sám, ostatní ho asi ani nijako neprehovárali a ani by ho asi neprehovorili. Spúšťačom jeho rozhodnutia opustiť DM bol asi deštruktívny život kapely od začiatku 90-tich rokov. Ešte nahrávanie Ultry bolo dosť kritické, hlavne kvôli Davidovi. Tomu patrí obdiv za to, ako sa z toho, v čom bol namočený dostal. Čo sa týka DM a väčšiny kapiel, najdôležitejším členom je skladateľ spolu s frontmanom, ktorý je akousi výkladnou skriňou. Alan bol skôr tým chlapíkom v pozadí, “robotníkom” DM, ktorý sa v kapele dosť namakal. Aj mňa jeho odchod šokoval, no netušil som pozadie. O tom sa človek dočíta až po rokoch. DM kvarteto majú mnohí stále zafixované ako štandart, ale čo už narobíme, život ide ďalej.

bel canto

 11    5. jún 2016 o 13:43

Jozef ono je to prirodzene, ludia maju najradsej utocnikov, tych je najviac vidiet smile Ja si vsimam aj obranu a Alan nepustil az na par vinimiek ziadny gol. Zato dnesne jeho nahrady su derave ako reseto.

bob3

 12    5. jún 2016 o 15:47

Ja tvoj sluga.. ja tvoj rabotnik..

jozefst

 13    5. jún 2016 o 21:25

Bel canto, v kapelách je to už nejako podelené, ale vždy ich beriem samozrejme ako celok. Aj tí v pozadí urobili dosť roboty. Napríklad, keď si už spomenul basáka z Queen-u Deacona, tak ak sa nemýlim, prispieval svojími skladbami.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa