Gooner Gore pre britský Daily Star

Na pozadí nového albumu Depeche Mode cítiť hnev spôsobený vzostupom Brexitu a Donalda Trumpa.

Samotná kapela tvrdí, že by bolo zločinom nenahrať politikou nabitý album. Trio sa do Top10-tky vrátilo s albumom "Spirit", ktorý sa po textovej stránke reaguje na globálne spoločenské zmeny aktuálneho roka. Poháňaný Brexitom a prezidentúrou Donalda Trumpa už synth popové legendy nedokážu produkovať jednoduché skladby ako "Enjoy The Silence".

Ako sa nechal počuť skladateľ Martin Gore: "Vo svete sa toho deje toľko, že zatvárať predtým oči považujem za zločin. Tieto skladby som napísal už v roku 2015, no už vtedy vládol vo svete chaos, ktorý len pokračoval a relevantné je to aj dnes. Sami sa isto pýtate, kam sa podela ľudskosť - jednoducho mám pocit, že si k nej musíme nájsť cestu späť."

Samotná kapela priznáva, že sa "vybrali na nebezpečnú a riskantnú cestu," ale "Spirit" získal niekoľko najlepších kritík za celú ich kariéru. Chlapci z Basildonu svojho času oznámili, že nový album bude sprevádzať aj svetové Global Spirit turné.

Jediné britské vstúpenie odohrajú 3.júna na obrovskom London Stadium, inak domovom londýnskych West Ham. Pre kapelu tak ide o neutrálne územie, keďže má vo svojich radoch fanúšikov Chealsea a Arsenalu.

"Gooner" Gore prezradil: "Pôvodne sme mali vystúpiť na štadióne Arsenalu, Emirates," zachichoce sa. "Nik s tým samozrejme nemal problém. Neskôr došlo z nejakého dôvodu k zmene, čo je nakoniec aj lepšie, pretože tento štadión je k nášmu rodnému mestu bližšie."

Nedávno sa predstavili ako headlineri 6 Music festivalu v Glasgowe, čo im dodalo potrebnú šťavu. "Všetci sa na koncert tešíme," dodal Gore. "Glasgow nám pripomenul, akých skvelých fanúšikov máme. Spievajú naše piesne spolu s nami a budú stáť pri nás naveky."

pozn. Gooner = fanúšik Arsenal F.C.

Názory Devotees (5)

Monghi

 1    31. marec 2017 o 12:07

a na prave poludnie, na Radiu FM, “Poison Heart” len tak? smile Kto vie ci, a ktora skladba bude druhy singlom. Z tych vsetkych rozhovorov vsak akosi nevyznieva, ze by okrem 12 albumovych skladieb nahrali aj nejake dalsie ... takze to bude zrejme bez b-sides ...

jozefst

 2    31. marec 2017 o 12:25

Môj tip na singel So much love. Väčšinou som aj po vydaní albumov DM, alebo Erasure tipoval, ktoré budú ďalšie single. O d FM-ka je to pekné, že zahrali Poison heart. V domovine UK jeden koncert, no čo už. V Nemecku ich mávajú viacej.

Ogrik

 3    31. marec 2017 o 17:39

Politika vnutri kapely je zrejme taka, ze by mal byt aspon jeden singel Daveov, takze Poison Heart kludne moze byt. To, ze to bola jedna z ukazok este na jesen, to mozno tiez nebolo nahodou. Ale keby dali Scum, to by bolo terpve prekvapenie. Mozno v nejakom singlovom edite, viac “pesnickovejsom”

MODRY

 4    31. marec 2017 o 17:50

singel by mohol byt “SO MUCH LOVE” alebo “SCUM” A DAVE jeden singel.

jozefst

 5    31. marec 2017 o 19:08

Poison heart by ako singel nebola zlá voľba.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa