Gary Barlow: Miloval som Vince Clarke hrajúceho na syntetizátor

Anglický skladateľ, producent a spevák Gary Barlow priznal minulý rok v podcaste BBC Radio 4 "Desert Island Discs", že to boli Depeche Mode a ich prvý singel, ktorý ho v jeho desiatich rokoch (1981) spojil s hudbou a túžil stáť v skupine za syntetizátorom rovnako ako Vince Clarke. Táto túžba vyvrcholila kúpou prvého syntetizátora.

Gary Barlow je nám lepšie známy ako člen 90-kovej chlapčenskej formácie Take That. V súčasnosti je v Anglicku známou a populárnou osobnosťou showbiznisu.

V podcaste s Lauren Laverne Gary spomína:

Táto konkrétna skladba (Just Can't Get Enough) bola pre mňa momentom osvietenia. Ako dieťa sledujúce každý štvrtok "nábožne" reláciu Top Of The Pops som raz zapol TV a ako prvá hrala kapela s názvom Depeche Mode.

Hrali hudbu, ktorá sa zrazu so mnou skutočne spojila. Miloval som ten zvuk, jas a moderný pocit. Ale najviac som miloval Vince Clarke hrajúceho na syntetizátor. Bolo to ako keby som sa pozeral na Boha a hovoril si "Ako by som sa ním mohol stať a byť tým chlapíkom práve v tej skupine hrajúc tieto noty?" Zrazu som vedel, kde chcem byť - a bolo to na pódiu.

Celá epizóda podcastu "Desert Island Discs" - konkrétnu časť rozhovoru nájdete v 11:00
bbc.co.uk/programmes/m0001h1p

Pre magazín Music Week na túto tému zasa uviedol:

Keď som ich raz videl v Top of the Pops, chcel som klávesy. Moja hudba nikdy neodrážala vášeň pre syntetizátory, venujem sa im ako hobby, ale kto vie, čo prinesie budúcnosť?

Po osobnom stretnutí s Vince Clarke naznačil, že záľuba by sa mohla čoskoro pretaviť do jeho hudobnej kariéry po tom, čo dvojica spolu trávila čas prechádzaním zbierky nástrojov Erasure.

V suteréne má múzeum syntézátorov a preboha, strávil som tam celé popoludnie.

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa