Everything Counts, ktorú má rád Miro Žbirka

Miro Žbirka v relácii druhého programu českého rozhlasu Mám rád púšťal svoje obľúbené skladby. Vyznal sa, že od Depeche Mode má rád Everything Counts. Komentár, ktorý k skladbe pripojil, si môžete vypočuť na webe dvojka.rozhlas.cz od 22. minúty.

dvojka.rozhlas.cz

Názory Devotees (7)

martinpk

 1    19. marec 2019 o 21:19

Tak Meky, to by som na teba nepovedal. Palec hore smile

Gabriel

 2    19. marec 2019 o 21:46

Ked som bol na strednej este taky latentny depesak v zmysle, ze som aktivne neobjavoval starsie nahravky DM ako Violator, bol to prave Zbirka, ktory jedno nedelne popoludnie na Rock FM Radio pustal celu hodinu DM. No a taka Shake The DIsease a Blasphemous Rumours ma dala do kolien. Tieto skladby ma donutili, aby som preskumal celu diskografiu DM. Vlastne, nikdy som si to priamo neuvedomil, az teraz.

jozefst

 3    20. marec 2019 o 10:33

Tak v osemdesiatich rokoch robil Meky docela slušný elektronický pop. Netreba zabudnúť na Laca Lučeniča, ktorý okrem toho, že hral s Mekym tak mal v tom období veľmi dobré sólové albumy. Napríklad česká kapela Midi lidi, ktorí robia docela dobrú súčanú elektroniku a majú svojský humor prebrala Mekyho skladbu Do člna.

jozefst

 4    20. marec 2019 o 10:43

Až teraz po napísaní komentára som si vypočul Mekyho komentár k Everything counts. Spomenul Laca a aj automatického bubeníka Roland TR 808, tak čo k tomu dodať. S Mekym sú mimochodom vždy dobré rozhovory, veď v hudbe sa vyzná a aj som si pustil úryvok z tejto relácie, kde akurát je skladba od Eltona Johna Your song, mimochodom celý tento album na ktorom je táto skladba nemá chybu, konkrétne album Elton John vydaný v roku 1970, tuším druhý v jeho diskografii. Ale aj k tejto skladbe má Meky pekný komentár.

Technická poznámka na okraj: Píšem to do nového komentára, pretože po kliknutí na tlačítko pre editáciu komentárov mi nefunguje editovanie.

exit music

 5    26. marec 2019 o 10:52

Hm, dávno som to povedal, keby nebolo Mekyho a jeho (Limitu) albumu: Sezónne lásky, tak vnímam hudbu inak, ak by som ju vôbec vnímal… Nasledoval celkovo môj prvý hudobný koncert, osobné stretnutie so spevákom, obdiv k “frajerovi” Lacovi Lučeničovi, aj bubeníkovi Hájekovi… Učenie sa prvých textov: Atlantída, Cesta Zakázanou Rýchlosťou, Bažant Na Víne… Neskôr Deni… Boli to krásne časy napriek tomu v akej šedi sme to žili… Stačili mi tri veci k životu: kazeta tohto albumu, detský bicykel a hokejka…
Teraz snívam o upgrade mojich malých troch želaní: kvalitný gramofón, motocykel a bežiaci pás, aby som mohol doma behať a cez okno sa pozerať na svet… grin

Michaela 146

 6    26. marec 2019 o 22:35

Otvírám nostalgické okénko, v 80. letech v době, kdy jsem byla ještě malá culíkatá holčička se mým každodenním rituálem stala snídaně při které jsem si pouštěla rádio a tam často pouštěli….Biely Kvet.. nádhera a víte s jakou chutí jsem odcházela do školy a cestou jsem si z čistě bílých sedmikrásek upletla věneček…Biely Kvet…a přivítala jaro..
https://www.youtube.com/watch?v=I_uDPZg4OiQ

Jeden z prvních porevolučních hudebních pořadů tohoto druhu… Rhytmick a skvělý Meky…jeho slovenština je úžasná a miluji i jeho angličtinu…
“A už tu máme nový singl od kapely Depeche Mode. Ich spevák David Gahan možno berie drogy, zchudol , zhubol a rozviedol sa, I Feel you!”

Tomba

 7    31. marec 2019 o 21:01

V době, kdy svět ještě neznal youtube, byl pro mě jeho pořad Rhytmick první šancí, kde jsem s otevřenými ústy sledoval videoklipy k Enjoy The Silence či Policy Of Truth. Nostalgie!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa