“Dreaming Of Me” po 30 rokoch opäť boduje

20.februára 2011 uplnulo presne 30 rokov od vydania prvého singla Depeche Mode , skladby "Dreaming Of Me". Vďaka snahe a nadšeniu prevažne nemeckých fanúšikov skladba po troch dekádach opäť valcuje rebríčky predajnosti.

Stalo sa tak aktuálne na serveri Amazon.de, kde sa skladba v online predajnosti predrala do Top10. Aktuálny rebríček nájdete na amazon.de/gp/bestsellers.

Názory Devotees (6)

dvd18

 1    21. február 2011 o 13:47

...a v ramci toho rebricku je prva medzi spoplatnenymi ...zda sa, ze aj nemci najviac oblubuju stahovanie hudby “for free” smile

Monghi

 2    21. február 2011 o 14:43

tak ako vsetci. ale v tomto pripade to nie je ziadne prekvapko, Moby (mimochodom, jeden z headlinerov tohtorocnej Pohody) chysta novy album a do sveta pustil EP s ochutnavkou v podobe skladieb, ktore tomu rebricku bezkonkurencne kraluju smile

jozefst

 3    21. február 2011 o 21:16

Mimochodom Dreaming of me je nealbumový singel, aj keď na niektorých vydaniach Speak and spell vyšiel ako tretí track v poradí. Na originálnej LP verzií je zas skladba Sometimes I wish I was dead, ktorá chýba na verziách albumu, kde je pre zmenu Dreaming of me. Skladby samozrejme vyšli ako bonusy na CD reedíciách a už chápem, prečo je v bonusoch Dreaming of me, keďže ide o nealbumový singel plus taktiež vydarené béčko Ice machine. O tom, že Dreaming of me je nealbumový singel som tuším do minulého roka nevedel.

yo-yo

 4    22. február 2011 o 08:58

Jozef: ci je Dreaming of me nealbumova skladba zalezi od miesta vydania albumu. V UK nie, v Nemecku ano, v Kanade ano, v USA ano, Francuzsko nie atd grin

jozefst

 5    22. február 2011 o 21:42

Speak and spell vyšiel v rôznych podobách. Wikipedia však uvádza Dreaming of me ako non album single a osobne beriem do úvahy vydanie v materskej krajine, čiže anglickú verziu. Osobne som najprv poznal verziu Speak and spell, kde je Dreaming of me ako tretí track a chýbalo tam Sometimes I wish I was dead. V histórii popmusic sa nájde mnoho iných príkladov odlišných vydaní jedného albumu v rôznych krajinách.

exit music

 6    27. február 2011 o 14:20

aj ja som doma v 1990 frčal na kazete kúpenej kámošom priamo v Paríži , kde bola táto super pieseň ako tretia v poradí ... Dodnes ju pokladám za jednu z naj z obdobia SaS.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa