Diskusia s Depeche Mode v Austine

Martin, Dave a Fletch majú za sebou panelovú diskusiu na pódiu SXSW festivalu v Austine. Krátky aktuálny report prinášajú stránky hollywoodreporter.com. Z neho sa dá vyčítať, že počas diskusie vládla výborná nálada.

Prvé skutočne významné interview k nového albumu "Delta Machine" (vyjde 25.3.2013) poskytli Depeche Mode, v zložení Dave Gahan, Martin Gore a Andy "Fletch" Fletcher", priamo na pódiu v Austine, v rámci South By Southwest Music konferencie. Moderátor akcie, zároveň hudobný riaditeľ rádia KCRW, Jason Bentley, sa ku kapele pripojil na celý polčas jej účinkovania na pódiu a tento využil na diskusiu týkajúcu sa spomenutého vydania ich 13-teho albumu.

Dobrosrdeční Briti hneď na začiatku objasnili niekoľko vecí: napríklad to, že sa vo svojich piesňach zaoberajú len niekoľkými témami - obzlášť láskou a smrťou. Vždy vtipný Gore zareagoval práve na druhú spomenutú tému: "Sme k nej stále bližšie a bližšie!"
Téma skladateľstva rezonuje v rozhovoroch veľmi často. Gore skromne pokrčil plecami a na margo spoločného sentimentu v kapele dodal, že vlastne "stále píše piesne o tom istom." Gahan v tomto smere dodal, "Ale ide mu to stále skvele." Členovia kapely takisto rozprávali aj o ich prístrojovom vybavení. "Využívame množstvo virtuálnych vecí," prezradil Gore a zároveň podotkol, že sa snaží počúvať "všetky hudobné žánre, nielen elektroniku, gospel, či blues... som jednoducho fanúšik hudby."

Viac poučnejšia debata nastala vo chvíli, kedy Bentley nasmeroval otázku priamo na Gahana a zaspomínal si tak na stretnutie na Sunset Marquis v roku 1995, kde sa Gahan, podľa slov moderátora, ocitol na "veľmi zlom mieste". Dnes vytriezvený Gahan spomína na tie časy takto: "Všetko by sa dalo do toho momentu prirovnať jednej veľkej smršti. Všetko v mojom živote," prezradil. "Zlepšilo sa to až na samotnom konci... zlepšenie vždy príde s priateľmi a ľuďmi, ktorí vám chcú pomôcť. Samozrejme to ide pomaly a vy sami to musíte chcieť zmeniť. Našťastie si z toho obdobia veľa nepamätám a posledných 15 rokov môjho života sa veci len a len zlepšujú. Akoby som sa toho všetkého zúčastňoval úplne iným spôsobom. Milujem výzvy, ktoré so sebou prinášajú pozície otca a manžela a dôkazom toho všetkého je fakt, že tu dnes sedíme a oslavujeme náš 13-ty album, ktorý sme nahrali po 30-tich rokoch fungovania."
"A stále máš svoje vlasy," podotkol Gore, na čo Gahan súhlasne prikývol.
"Sme radi, že si to prežil," dodal Bentley.

Druhá polovica diskusie patrila otázkam z publika, mikrofónu sa chopilo aj zopár zahraničných respondentov. Jednou z nich bola dievčina z Južnej Afriky. Gore jej zobral slovo: "Môžem sa Vás niečo spýtať? Bol v Južnej Afrike Rodriguez skutočne tak populárny?"
Dievčina vybuchla smiechom a pohotovo dodala: "Sme skutočne hrdí na to, že ho môžeme opäť Amerike predstaviť."
Ďalšia vtipná téma sa týkala Gahanovej pozície rockovej hviezdy, ktorá je po troch dekádach fungovania v kapele takmer dokonalá. O typickom koncerte kapely Gahan prezradil, že obyčajne cíti pred nástupom na pódium príšernú úzkosť, až strach. "Ale na pódiu sa cítim skvele. Vždy som o sebe tvrdil, že som preplatený striptér."
Gore s Fletcherom poznamenali, že kým Gahanovi opäť umožnili vystupovať, tak to stálo veľa úsilia - denne navštevoval telocvičnu a musel si udržať ako dobré zdravie, tak aj pevnú disciplínu. Gahan na margo toho dodal: "Nejde o žiadnu náhodu. Tak ako poctivo hráte, tak musíte aj tvrdo pracovať. Keď vystúpim pred tých ľudí, ktorí si kúpili lístok, tak chcem zo seba dať to najlepšie."

Názory Devotees (1)

tomy

 1    14. marec 2013 o 12:52

No vidno, že Martin je hudobný fan - Sixto Rodriguez je zaujímavý so svojim životným príbehom a hádam až v posledných rokoch sa dočkal zaslúženého uznania aj doma v USA, nielen v JAR, kde bol hviezda .

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa