Depeche Mode s klipem Wrong v žebříčku magazínu Time

Americký časopis Time kromě osobnosti roku, také vybírá to nejlepší co se v roce 2009 objevilo v oblasti umění. Mezi hudebními videoklipy se na 2.pozici vyjímá videoklip Depeche Mode ke skladbě Wrong.

Klip Wrong byl natočen režisérem Patrickem Daughtersem. Původně kapela zamýšlela pro klip pilotního singlu Wrong starého známého Antona Corbijna, ale frontman Depeche Mode Dave Gahan procházel hudební klipy na youtube a práce Patricka jej velmi zaujala.
Příznivci Depeche Mode, ale Daughtersovu práci pro Depeche Mode nepřijali nejprve s nadšením a trochu povrchně jej odsoudili za přílišnou prvoplánovitou brutalita. Jenže klip má trochu hlubší myšlenku než jen na první pohled viditelné boom boom v autě, a tak sbírá jedno ocenění za druhým, například nominaci na Grammy Awards či ocenění za nejlepší kameru na Mezinárodním festivalu umění v polské Lodži


December 21 issue of TIME magazine:

THE FIVE BEST VIDEOS OF 2009
1 Raekwon, "House of Flying Daggers"
2 Depeche Mode, "Wrong"
3 Land of Talk, "It's Okay"
4 Kanye West, "We Were Once A Fairytale"
5 Lady Gaga, "Bad Romance"


komentáře fanoušků po prvním uvedení Wrong zde

Forced To Mode (Live) / Košice, Bratislava, Žilina / Depeche Mode After Party

Názory Devotees (5)

Dalia

 1    14. december 2009 o 15:45

Skvely vyber TIME!; prilisna prvoplanova brutalita? absolutne nezodpoveda realite…


Night

 2    14. december 2009 o 18:22

Dangerous díky, sama som bola zvedavá, čo som napísala vo februári…ten čas tak letí. grin


Night

 3    14. december 2009 o 18:27

Tento klip bol riadnym prekvapením a bolo mi na prvé pozretie jasné, že ho tak často na hudobných staniciach neuvidíme. Pieseň Wrong je však pre mňa tak silná a povzbudzujúca (aj napriek textu), že ma vytrhne z každej letargie a preberie z únavy…VĎAKA Martin za úžasný text a Dave za hypnotizujúci spev. grin


Gaudeix

 4    14. december 2009 o 19:23

Nightovi: aj ja si myslim, ze je povzbudzujuca. Je ako bodka za vsetkymi nezdarmi a mars do boja.


kačena

 5    15. december 2009 o 23:01

Ako som si tak čítala tie staré reakcie,je evidentné,že množstvo ľudí ten klip vôbec nespájalo s textom.Veď ten klip nádherne znázorňuje rekapituláciu niečieho života(žeby Martinovho?)-viď to,že auto ide celú dobu späť.Prečo by mal klip znázorňovať globálne problémy,keď je to veľmi intímne a osobné bilancovanie života jedného človeka,ktorý má celý život nasadenú nejakú masku,pod ktorou kdesi na začiatku bola narazená “držka”.Koľkým ľuďom počas svojho života ublížil(sledujte pozorne postavičky,ktoré sa “stretnú” s autom),koľkí zasa jemu…Vôbec mi tento typ spracovania nevadí...keď som ten klip pozerala a už som vedela,o čom sú slová,bolo mi do plaču(takisto,ako keď som čítala preklad Perfect).SOTU je celé jedna pieseň,jeden príbeh…Tak som strašne rada,že s tým klipom nespravili krok vedľa a že to bolo ocenené.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa