David o svojom boji s nádorom

Webstránky magazínu NME priniesli ochutnávku z exkluzívneho rozhovoru, ktorý Dave Gahan poskytol magazínu Q. Spevák Depeche Mode v ňom spomína na nevydarený začiatok turné "Tour Of The Universe".

Spevákovi sa krátko pred nástupom na pódium v Aténach urobil v šatni nevoľno, na čo ho previezli do nemocnice, kde mu doktori diagnostikovali nádor na močovom mechúri. Ako povedal Dave magazínu Q: "Najprv skonštatovali, že ide o žalúdočné problémy, lenže jeden z doktorov ešte skúsil ultrazvuk. Zahľadel sa na obrazovku a povedal, 'Niečo sa mi tam nezdá'. Podišiel k nemu kolega a ten skonštatoval, 'No, máte na močovom mechúri nádor. Môžeme to zoperovať hneď zajtra'."

Dave dodal: "Ako typický bývalý feťák som začal vyjednávať: Som na cestách, pred nami je 18 mesačné turné, urobíme to neskôr. Moje odopieranie bolo proste jedinečné. Lenže ten onkológ si ku mne prisadol, pozrel sa na mňa a povedal, 'Máte jedinečnú šancu, ešte to neprerástlo stenu vášho mechúra. Viete koľko ľudí má takúto šancu, keď nádor zdiagnostikujeme v takomto rannom štádiu?'"

Týždeň po operácii si počas rozhoru so svojou manželkou všetko uvedomil. "Pozrel som sa jej do očí a povedal som, 'Budem v poriadku', a ona na to, 'Ale ja nie som v poriadku! Je mi príšerne pri pomyslení, že by si odišiel, odišiel a niekde mi zomrel'. Vedela, ako som to myslel: 'Ak by to nezabralo, užil som si fakt skvelý život, deti sú v pohode a ...'. Chcela aby som zmĺkol."

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa