Dave o novom albume a turné so Soulsavers

Vo štvrtok, 10.9.2015, odvysielali vo francúzskom rádiu RTL2 zo záznamu krátky telefonický rozhovor s Davidom Gahanom, ktorého nosnou témou bola ohlásená novinka, album "Angels & Ghosts" so Soulsavers, ako aj krátke koncertné turné.

Rozdiel v nahrávaní s Depeche Mode a Soulsavers ...
Dave: Zistil som, že nahrávanie so Soulsavers ma napĺňa nadšením z tvorby hudby, dáva mi množstvo entuziazmu a vkladá nádej do môjho komponovania, ktoré sa, dúfam, zlepšuje. Čím viac pracujete, obzvlášť s inými ľuďmi, tým viac sa, ako umelec, zlepšujete a práve tento aspekt sa mi páči.

O novom albume a následnom turné ...
Dave: Snažili sme sa nájsť šesť, či sedem koncertných miest po celom svete, kde by stálo za to si zahrať, no a medzi nimi je aj parížsky klub La Cigale, ktorý našej hudbe veľmi pasuje, nakoľko to miesto pripomína divadlo. Kapela je zložené z desiatich ľudí, vratane troch gospelových vokalistov. Takisto sa objavíme v Miláne, Londýne, New Yorku, Los Angeles a v Berlíne. Uvidíme, ako nám to pôjde, ale rozhodne sa teším, pretože túžim tie skladby odprezentovať, v trochu skrátenej podobe, rovnako ako aj skladby z predošlého albumu, "The Light The Dead See", ktoré sme v podstate naživo takmer nehrali.

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa