Tlačová konferencia v Berlíne

Dave Gahan pre WNYC nielen o Remixes 2: 81-11

David Gahan poskytol v rámci promo kampane k remixovej kompilácii "Remixes2: 81-11" rozhovor pre newyorkské rádio WNYC, v ktorom sa venoval nielen remixom samotným, ale aj svojej aktuálnej tvorbe.

Postrehy z rozhovoru:
- v mladosti bol naviac ovplyvnený glam-rockovou scénou, neskôr obzvlásť kapelou The Damned a Davidom Bowiem (táto inšpirácia ho ovláda dodnes)
- aktuálne remixy z novej kompilácie nepokladá za klasické remixy, nakoľko podľa Davida ide o kompletne prepracované verzie s originálnym prístupom autorov, čo sa mu veľmi páči. Na samotnej kompilácii majú najväčší podiel Daniel Miller (ten prišiel prvý s týmto nápadom) a samozrejme Martin Gore.
- námet k novému videoklipu "Personal Jesus 2011" čerpá z nápadu režiséra Patricka Daughtersa, ktorý mal byť použitý pri natáčaní videoklipu ku singlu "Peace"
- detailnejšie sa vyjadril k remixom bývalých členov kapely: remix Vince Clarka sa Davidovi zdá veľmi nápaditý, veľmi depešácky a pritom veľmi moderný. Naopak remix Alana Wildera je viac orientovaný na produkciu Recoil, je detailne prepracovaný, s filmovým nádychom a zodpovedá postupom, s akými Alan pracoval v Depeche Mode
- aktuálne sa David venuje komponovaniu skladieb. Časť z nich bude určená pre Depeche Mode a časť pre jeho ďalší sólový album (toto však nie je úplne zrejmé, pretože aktuálne David pracuje s Richom Machinom z produkčného tímu Soulsavers a je možné, že pôjde o ich spoločný projekt, nie čisto Davidov. Každopádne sa majú do nahrávania pustiť na jeseň tohto roka).


Celý rozhovor nájdete na wnyc.org

Názory Devotees (4)

chmelko

 1    3. jún 2011 o 09:35

škoda, že tento námet nebol použitý pre peace, ale spravili taku zlataninu v Rumunsku

Error

 2    3. jún 2011 o 10:01

svatá pravda chmelko

deepspace101

 3    3. jún 2011 o 18:07

Mně se naopak video k Peace líbí ze všech klipů k SOTU nejvíc.

Night

 4    4. jún 2011 o 23:43

Milujem jeho hlas, neskutočne ukľudňuje…vďaka.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa