Dave Gahan pre Mojo magazín

Marcové vydanie britského hudobného magazínu Mojo (vydané 23.februára 2016) prinieslo v rubrike "Also Working" krátke vyjadrenie Davida Gahana, súvisiace ako s budúcim albumom DM, tak aj úmrtím Davida Bowieho.

Mojo: Dave Gahan prezradil, že s Martinom Gorem už vedú diskusie o novom albume Depeche Mode. Oboch však zasiahla smrť Davida Bowieho. Ako povedal, "Martin bol skutočne otrasený. Emócie veľmi navonok nedáva, no priznal sa mi, že vtedy nemohol celú noc spať. Povedal som mu, že potrebujeme písať, potrebujeme to zo seba práve takto dostať, na čo dodal, "Máš pravdu". Je to typická anglická záležitosť, skrývate emócie, no keď niekto vôjde a povie, "Mali by sme niečo povedať," tak odpoviete, "To by sme mali"... "

Názory Devotees (3)

tomy

 1    27. február 2016 o 14:03

Dave má pravdu - treba sa z toho vypísať... Sám som tak teraz učinil, len s tým rozdielom, že moje (vý)plody si prečíta jeden človek a zahodí to do koša, a tie depešácke aspoň 2-3 milióny fanúšikov po celom svete… grin PS. Ako dobre, keď skúsenejší textár (Dave) pomáha tomu menej skúsenejšiemu (Martinovi) - raz darmo, vie o čom hovorí grin

jozefst

 2    27. február 2016 o 19:18

Bowieho dosť teraz často počúvam. Aspoň som lepšie spoznal jeho tvorbu. Klobúk dole pred tým čo robil a ako sa snažil posúvať svoju tvorbu ďalej. Len taká paralela Bowieho s DM. Obidvaja interpreti majú svoju berlínsku trilógiu. Bowie s albumami Low, “Heroes” a Lodger, tak ako sa tieto albumy u neho zvyknú nazývať a DM s albumami Construction time again, Some great reward, Black celebration. DM tieto tri albumy v Berlíne nahrávali a to v Hansa studios. Musel to byť pre nich zvláštny pocit nahrávať tam, kde ich hudobný miláčik.

bob3

 3    27. február 2016 o 22:40

Bowie byl jednoznačně oddaný muzice, mohl dělat co ho naplňuje. Jedno na těch lidech obdivuji, i přesto že měli svá drogová období dokázali tvořit, pracovat a určovat pravidla, nevím jestli jste někdy koukali na starší videa s Bowiem, například talkshow Dicka Cavetta ze 70. let, nezbedná hůlka, těkavé pohyby, nervozita, celkově mimo, ale furt dokáže odpovídat a to je hlavní smile

https://youtu.be/RSSf3k4UU64

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa