Dave Gahan pre BBC Radio 6 Music - aktualizované

"... má to niečo do seba, byť tak blízko k ľuďom," povedal Dave Gahan v krátkom telefonickom rozhovore pre rádio BBC Radio 6 Music ohľadne ohláseného "intímneho" vystúpenia v Glasgowe.

Audio: klip1, klip2, celý rozhovor (11 min.)

Dave Gahan: "James Ford nám dokonale zapasoval. Jednoducho sme potrebovali pracovať s novým tímom. S Benom Hillierom sme vytvorili niekoľko nahrávok, ktoré sú naozaj skvelé, ich nahrávanie sme si skutočne užívali, ale bolo to ... veď viete, potrebovali sme niečo nové."

"Je nemožné nebyť ovplyvnený tým, čo sa okolo Vás deje. Pozrite, väčšinu tých skladieb sme napísali pred rokom a pol, ale sú tu veci, ktoré sa práve dejú vo svete, veci ako Brexit, pri ktorých si poviete, "Čože?". Jedna zo skladieb z albumu, vlastne je úplne prvá, "Backwards" toto všetko kompletne v sebe zahŕňa. Je to o tom ... čo to ľudia vlastne robíme?"

"Je to presne ten druh albumu, ktorý chcete predviesť publiku. Z tých skladieb vyberieme tak šesť, či sedem, ktoré by sme chceli zaradiť do nášho koncertného repertoáru a sme z toho veľmi šťastní."

"Koncerty v Glasgowe patrili vždy k tým, kde nás čakalo vždy skvelé publikum, hlavne v ranných rokoch našej kariéry."

"Aktuálne sa pripravujeme na turné, ale máme v pláne po vydaní albumu niekoľko propagačných vystúpení a o takisto debatíme o nejakých menších akciách."

zdroj: gigwise.com

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa