koncert Depeche Mode v Bratislave

Dave Gahan vo vysielaní BBC Radio 2 - aktualizované

Dave Gahan bol hosťom moderátorky rádia BBC Radio 2, Jo Whiley, v jej utorkovej (28/03/2017) večernej relácii. Nosnou témou rozhovoru bol legendárny David Bowie.

"Tracklist":
01 Where´s The Revolution
02 Interview
03 David Bowie - Heroes
04 Interview
05 Sigur Ros - Hoppípolla
06 Interview
07 Leonard Cohen - Treaty

Sumár:
Dave bol vo veľmi dobrej nálade a pochvaľoval si, že má za sebou skvelý deň. V úvode prvej časti rozhovoru zhodnotil posledný koncert v Glasgowe, veľmi si pochvaľoval publikum a zo všetkých "warm-up" koncertov považuje práve ten v Glasgowe za absolútne najlepší. Prezradil, že na pódiu svojim vystupovaním prezentuje niekoľko charakterov a niektoré z nich sú veľmi zlé :) Následne sa prešlo na tému Davida Bowieho a odznelo všetko, čo ste si už mohli prečítať v aktuálnych rozhovoroch. Stretnutia v škole, posledné stretnutie, kde bol Bowie viditeľne zoslabnutý a obrovský smútok, ktorý prežíval, keď sa dozvedel o jeho smrti. Došlo aj na spomienku na ich známe, prvé stretnutie v zákulisí Roseland Ballroom v NY (11/06/2002), po koncerte, na ktorom Bowie odohral album "Low" v plnej dĺžke. David spomenul aj "koncert" v New Yorku, na ktorom zahrali cover Bowieho piesne "Heroes", počas ktorej sa takmer rozplakal.

V druhej časti sa rozobrala ďalšia známa téma, "Depeche Mode sú banda čudákov", David zaspomínal na začiatky v Bridge House, kde zažili koncert s najmenším počtom divákov: hrali na malom pódiu a v pube sedel iba starý pán so svojím psom. Spomenul aj neskoršie stretnutie s Fadom Gadgetom a Danielom Millerom.
Sigur Rós a Nick Cave ... títo umelci kraľujú v Davidovom rebríčku obľúbených umelcov.

Tretia časť rozhovoru začala spomienkou na najhorší koncert DM všetkých čias, neslávne druhé vystúpenie v New Yorku, v sále hotela Ritz (1982), kam dorazili unavení priamo z letiska, vystúpenie odštartovali o tretej ráno, zlyhala technika, Dave kompletne zabudol texty. Naopak za najlepší koncert považuje stále Rose Bowl 1988. Na otázku, či už mali na koncerte niekoho absolútne slávneho, Dave odpovedal spomienkou na koncert v Royal Albert Hall (2010), kde bola pripravená šatňa pre Jay Z (vystupoval na druhý deň). Síce na koncerte nebol, ale akoby tam bol :) Prezradil však, že ak by sa na koncerte DM, alebo jeho sólovom, objavil v hladisku Nick Cave, a Dave by o tom vedel, asi by sa zbláznil.

Rozhovor moderátorka ukončila otázkou, ktoré skladby patria medzi jeho najobľúbenejšie. Dave spomenul skladbu od Davida Bowieho (nepostrehol som názov) a "Treaty" od Leonarda Cohena.

Názory Devotees (1)

Monghi

 1    28. marec 2017 o 21:15

heh, Jo predstavila hosta vecera ukazkami skladieb DM, zacalo to prekvapivo s “Master And Servant” a potom prisiel ten klasicky moment… Depeche Mode v britskom radiu ... a ... “Just Can´t Get Enough”! (v celej dlzke) Toto sa proste v UK nikdy nezmeni smile

pokial som zachytil spravne, Dave pride na rad o 22:00 nasho casu

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa