Tlačová konferencia v Berlíne

Dave Allen spomína na Depeche Mode

Známy štúdiový inžinier a programátor, Dave Allen, poskytol exkluzívny rozhovor v súvislosti s legendárnymi albumami The Human League, "Dare" a "Love And Dancing". Pri tejto príležitosti sa zaspomínalo aj na Depeche Mode

Ako k tomu došlo, že si bol nakoniec zodpovedný za inžiniering na singly "It´s Called A Heart" a neskôr urobil brilantný Causalty Mix skladby "Route 66"? Pracovali Depeche Mode, v porovnaní s Human League, v štúdiu inak?
No, Martin Gore sa mi o 15 rokov neskôr za tú príšernú pieseň ospravedlnil, stálo nás to celé poondiate týždne. Ale s Danielom Millerom som strávil dva dlhé dni diskusiou o živej hudbe, čo bolo zaujímavé. On je takisto skvelý génius, nielen v tomto.

Davida som mal veľmi rád, no absolútne som nesúhlasil s pravidlami, ktoré si stanovili. Trvalo to celé týždne. Napriek tomu sa mi však páčili práce na b-strane singla, "Fly On The Windscreen", myslím, že ju potom nahrali nanovo.

Takisto sa mi páči "Wrong" a "Master And Servant" patrí zasa k mojim najobľúbenejším kúskom všetkých čias.


Celý rozhovor nájdete na the-black-hit-of-space.dk.

Názory Devotees (5)

jozefst

 1    25. august 2010 o 12:31

Takéto články o technických záležitostiach sú fakt perly. A čo sa týka It´s called a heart, nemyslím si, že je príšerná pieseň, práve naopak.

Q

 2    25. august 2010 o 13:15

Master and Servant - tak tá ma dnes ráno naštartovala na celý deň (inak som tam dnes zachytil jednu skrytú melódiu, ktorá je vážne super .. Škoda, že vám ju neviem zaspievať smile )

Tomasito

 3    26. august 2010 o 15:07

Aj ja si myslim, ze ta skladba je super - trosku lahsia ale ma gule

jozefst

 4    26. august 2010 o 22:43

A ešte keď mi takto začnú siahať na But not tonight, čo sa už pár krát samotným Alanom stalo, tak neviem. Keď som ju počul prvý krát v extended mixe, tak som nechápal, že aký ďalší nealbumový skvost majú na B-strane singla (ten americký nerátam).

radevicz

 5    27. august 2010 o 16:08

jozef: Souhlas, It´s called a heart je u mě hodně vysoko, klip je taky supr, je to určitě hodně neobvyklý song, proto ho lidé možná moc nemusí, navíc neoblibě přispívá názor kapely, já je ale podezřívám, že si celou dobu dělají legraci, nesedí mi proč potom na ten track dělali video a dávali na výběr společně s Shake The Disease, song taky hráli ve své době na koncertech..

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa